Артцентр Павла Гудімова "Я Галерея.Львів"

вулиця Шота Руставелі, 8
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 19:00Без перерви
вулиця Зелена, 20
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 19:00Без перерви

Інформація

Проведення виставок сучасного мистецтва та культурних подій.

Події

Виставка Ярослава Мотики "Замилування"
Перша ретроспективна виставка в пам'ять Ярослава Мотики, що пішов із життя у 2025 році. Цей проєкт стане платформою для спогадів та розмов про творчість скульптора. Ярослав Мотика - скульптор, що дивився на світ через мистецтво, щиро прагнучи залишити після себе багато творів. Його сюжети були простими, дуже людськими: кохання двох, любов матері до дитини, його мама, що миє підлогу, задумливий, трохи сумний хлопчик - автопортрет. Виставка "Замилування" названа на честь найпоширенішого сюжету у творчості автора — "Мати з дитям", про найвищий ступінь любові. Експозиція включатиме основні твори художника - від малої пластики до рисунків, еротичні цикли, міфологічні сюжети, фотографії 1980-х, документальні рідкісні матеріали та твори-експромти, які Мотика створював уже наприкінці життя.
Виставка "Чорне і біле" Ярослави Мотики
"Чорне і біле" Ярослави Мотики — це дуальність, контраст, протиставлення та діалог із виставкою її чоловіка, Ярослава Мотики — "Замилування". Ярослава — сувора й стильна, цілісна й послідовна творча особистість, яку ще небагато хто відкрив для себе, часто бачачи її лише в тіні чоловіка-митця. Ми піднімаємо важливе питання ролі художниць ХХ–ХХІ століття, і цей проєкт є можливістю пізнати мисткиню, чия творчість безсумнівно потребує уваги. На виставці представлено широкий діапазон творчості: від студентських робіт і перших пошуків власної мови 1970–1980-х, творів для Львівської кераміко-скульптурної фабрики та "гаварецького"періоду — до геометричних абстрактних робіт 1990-х і переходу до графіки. Цей підхід — жорсткі геометричні фігури та свідоме обмеження кольорової палітри двома фундаментальними радикалами, чорним і білим — визначає особливу художню мову й світогляд Мотики.
Фінальна кураторська екскурсія виставками Ярослава та Ярослави Мотик
До завершення добігають дві виставки: Ярослава Мотики "Замилування" та Ярослави Мотики "Чорне і біле". Запрошуємо вас на особливу подію — спільну підсумкову прогулянку експозиціями разом із куратором Павлом Гудімовим. Під час зустрічі ми оглянемо дві локації — на Шота Руставелі, 8 та на Зеленій, 20. Ви почуєте розповідь про родинні стосунки подружжя Мотик, творчі ідеї, що лежать в основі проєктів, та історії, які супроводжували їхню роботу. Це унікальна можливість востаннє побачити ці виставки, створені в рамках Львівського тижня скульптури 2025, і провести дві години у колі мистецтва, сенсів та натхнення — такого необхідного в наш непростий час. Реєстрація за вказаним посиланням

Відгуки