Афіша подій, які відбудуться скоро у місті Чернівці

Дати:
Розділи:
Поезія музики у Чернівцях: органний перформанс Бааль та Плентеля

Орган і франкомовна поезія — разом. До Чернівців 22-го квітня завітають митці зі Швейцарії та Франції — органістка та композиторка Аврора Бааль та сценічний декламатор Емманюель Плентель. У рамках року французької мови в Україні музиканти підготували нетипову органну програму: звучатимуть твори композиторів Швейцарії, Канади, Франції, Марокко та Бельгії, серед яких шедеври Е. Саті, А. Онеґґера, О. Мессіана. Доповнить їх декламація поезії від Еммануеля Плентеля — французького митця, відомого своїми експериментами з мелодією та словом. Емманюель Плентель разом із симфонічними оркестрами та театрами створює музично-поетичні постановки для сцен усієї Європи. Зі своїм фортепіанним монологом він виступав у Саудівській Аравії та Ізраїлі. Аврора Бааль — вивчала фортепіано, орган та теорію музики у французькому Ліоні, а пізніше здобула ступінь магістра у відомій швейцарській музичній академії Schola Cantorum Basiliensis зі спеціалізацію на 15-19 століття. Зараз на своїх концертах та різноформатних музичних проектах вона майстерно поєднує шедеври давньої музики із творами сучасних експериментальних композиторів. Вперше цього квітня Емманюель Плентель та Аврора Бааль представлять свій поетично-музичний перформанс у Чернівцях. Організатори концерту — українсько-швейцарська асоціація Галіціана Скола Канторум та Посольство Швейцарії в Україні.

Третій Stand Up концерт

Кіно народило комедію? Чи комедія стала частинкою, яка започаткувала кіно? Чи можливо ці два факти абсолютно противорічать один одному? Або доповнюють один одного на стільки, що неможливо уявити їх один без одного? А що буде, якщо поєднати живу комедію і кінотеатр? Вийде прекрасна розважальна подія, організована спільно Федерацією стендапу Буковини та кіноклубом Red. Приходь, на Третій Великий концерт від ФСБ, який відбудеться 24-го квітня, в приміщенні кінотеатру «Red»!  

Ігор Андроник. Акустика

Він підкорює своєю музикою та душею! Ігор Андроник автор музики та пісень, актор Чернівецького музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської. Улюблені пісні чекають на Вас! Зустрінемось в пабі “RePublic ” Замовлення столиків за тел. 095 882 2227,098 518 11 77

ЛЯЛЬКИ "LOL" SURPRISE

Прем'єра! Ляльки LOL на великій сцені! Вперше в Україні прем'єра сімейного музичного шоу за участю ляльок LOL, яких люблять в усьому світі! Ексклюзивні костюми і декорації. Оригінальні танцювальні номери. Пізнавальний сюжет. Інтерактивний характер шоу втягне навіть самих дорослих глядачів. Шоу покаже дітям, що таке справедливість, чесність і сміливість. Як любити, берегти і шанувати те, що нас оточує. А батькам нагадаємо про чарівну країну під назвою дитинство. Для самих слухняних діток, після закінчення шоу, буде можливість сфотографуватися з героями. Дітки до 4 років (включно) - безкоштовно у супроводі батьків (на руках)!

Вечірка “Яскрава неділя!”

Щонеділі неймовірно гарячі вечірки в клубі “Сфера”.Лише краща музика. Димні кальяни. Неймовірні коктейлі.

The Groove Company band

Святкуємо Пасхальні Дні разом з The GROOVE Company. Якіcна музика та неймовірний вокал додадуть святу неймовірної атмосфери! Замовлення столиків за тел . 095 882 2227, 098 518 11 17

EASTER Party

Готуємо сюрпризи Вам на Великдень, грають та розважають два дні 28 і 29 квітня @dj_grey_cv@shikermc @dmc_jack @idzhaman.

Настільні Ігри Nice Dice

В колі друзів та знайомих настільна гра стає цікавішою та динамічною. Це чудова та ідеальна заміна щоденним посиденькам за телефоном чи ноутбуком! А ще краще, коли разом з сім’єю створюється нове хобі. Сommunity Table - це територія для настільних ігор, теплих розмов та розвитку. Для Вас ми підготували цікаві ігрові години, які зроблять Ваше спілкування насиченим та корисним.   Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до гри!

Гра "Cash Flow" з Вячеславом Бореєм

Саджати картоплю або вчитися управляти фінансами? У нас чудова новина. Головна ціль гри "Cash Flow" - дати людині основи фінансової грамотності, навчити її правильно використовувати свої кошти, перейти від трудового рабства до фінансової свободи. Запис за тел. +38(066)-028-06-46

Операція: "Фантом"
04.05.2019 - 05.05.2019

Продовження серії ігор "Сектор Нуль". Деталі та реєстрація на форумі ФСУ

Фестиваль тюльпанів
29.04.2019
с.Мамаївці, Кіцманського р-ну

Жителі Буковини, і гості з сусідніх областей матимуть змогу помилуватися квітучими полями весняних квітів та зробити гарні знімки.

Chernivtsi Metal Madness Fest
04.05.2019
вул. Главки 20

Чернівці, Ви давно цього чекали! Масштабна метал-подія мчить ешелоном, щоб вже менш ніж через місяць Ви сповна могли віддатись на поталу метал колективам у Фанпарку, де відбудеться Metal Madness Fest за участі місцевих формацій - Serious Contore та Rekryonics, а також гостей - Beast Riders, Affecting DIssent та Tappling Impact. Приєднуйся і вривайся з нами!

Х Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів»
14.05.2019 - 18.05.2019
Чернівці

Засновник та ідейний натхненник конкурсу – Ольга Чурікова-Кушнір, яка сьогодні є доцентом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Тут, у стінах ЧНУ імені Юрія Федьковича, конкурс-фестиваль “Хай пісня скликає друзів” у квітні 2018 року пройшов уперше. Форум відразу знайшов багато друзів і прихильників вокально-хорового мистецтва, серед яких діячі культури, відомі виконавці і музикознавці, представники чернівецької культурної спільноти та окремі меценатські родини. Відтепер історичне місто Чернівці здобуло новий статус – столиця вокального і хорового мистецтва.

Курс лекцій "Contemporary art". Театр

9 квітня розпочнеться другий блок "Театр" з курсу лекцій "Contemporary art". Раз на тиждень щовівторка о 19:00 протягом місяця буде зачитуватись теорія театральних практик у сучасному мистецтві. Блок 2. ТЕАТР Почнемо з театру абсурду: С. Бекет, Е. Іонеско, А. Адамов, Ж. Жене. Тема відчуженості, закинутості, екзистенційні мотиви, танатос, війна, трансформація логіки та раціонального. Що таке сучасний театр і як він сьогодні сплітається з художніми практиками – відео-артом, перформансом, анімацією і тд. Почнемо з епічного театру Б. Брехта. Ефект відчуження. Розглянемо кордон інтеракції з глядачем в театрі і перформансі. Потім ритуал-театр- лабораторія Е. Гротовського, порожній простір П. Брука, театр Кріко-2 Т. Кантора. Візуальний театр Р. Кастеллуччі «Трилогія Пекло-Чистилище-Рай», «Емілія Галотти» М. Тальхаймера, гротеск К. Марталлера з класикою. «Вбий європейця, вбий його ..вбий!, «Ліпсінк» Р. Лепажа, 24-годинний перформанс «Гора Олімп» Я.  Фабра, хореографія С. Вальц і тд) - синтезування максимального Gesamt твору на стику різних медіа - відеотехнології в театрі Ф.Касторфа, М. фон Хеннінга , К.Мітчелл і Х.Гьоббельса + його ж «Річ Штіфтера», спектакль-інсталяція, в якій немає жодного актора. Театр-анімація в лайв-режимі - спектакль про війну групи «Hotel modern», Rimini protokoll з їхніми інтерактивними екскурсіями містом і планшетними кімнатами в «Situations room». Театр стає чи не єдиним хранителем естетичного в Західному світі. Далі танець. Як трансформувався танець від класичного балету через німецьку школу Рудольфа фон Лабана, Мері Вігман, американців від Анн Халпрін, Марти Грем і Мерса Канінгема до школи Джадсоновської церкви: Тріша Браун, Ивон Райнер, Сімон Форті, Стів Пакстон. А також поговоримо і подивимось сучасних хореографів contemporary dance і танцтеатру, який представлено всесвітньо відомими іменами: Піна Бауш, Сaша Вальц, Мері Шуінар, Ян Фабр, Матільда Моньє, Дімітріс Папаіоннау, Вільям Форсайт, Анна Тереза де Кеерсмакер та англо-інійський хореограф Акрам Хан в компанії Сільві Гілем та Сіді Ларбі Шаркауі. Що таке тілесність, як з нею можна працювати? Спочатку було слово? Спочатку був рух! Лекція 1. Театр абсурду. Бекет, Іонеско, Жене. Лекція 2. Постдраматичний театр; Естетика перформативності. Лекція 3. Історія сучасного танцю. Хронологія хореографії. Лекція 4. Історія перформансу. Сенс - байдужий, тіло - безцільно. Про лектора Олександр Сушинський/Alexander Sushinsky - куратор мистецьких проектів, засновник незалежного музичного лейблу da_sein_rec, теоретик та практик сучасного мистецтва. Провів 4 фестивалі імпров. музики у Донецьку – “CALM I NOIZE Fest” та Львові – “MUZAhisT Fest”. В 2015 році заснував Лабораторію Естетичних Досліджень, на базі якої працює незалежний лекторій «Історія сучасного мистецтва ХХ – поч.. ХХI ст..» в різних містах України (Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Київ, Луцьк, Одеса). Спеціалізується на дослідженні сучасного театру, академічної, експериментальної музики, поезії та філософії.

Документальна фотосерія Ксенії Марченко "КОД/ SPUREN"

На чому будується єврейська родина? Які традиції чернівецьких євреїв передаються поколіннями? А які воєнний час стер чи зберіг? У широкому значенні фотосерія є спробою розібратися, який КОД об’єднує людей, зокрема, релігійний, світський, родинний. Героями документальної фотосерії стали єврейські родини, що проживають у Чернівцях та ті, що емігрували у повоєнний час до німецького Дюссельдорфу. Проект складається із фото та текстових історій про особисті традиції родин. До початку Другої Світової війни чернівецьке єврейське населення складало до 45 тисяч осіб. Хвиля розправи з євреями відбулась лише під час входження румунської армії та німецьких СС. 11 жовтня 1941 року частину міста перетворюють на ґетто, куди потрапило близько 55 тисяч євреїв із передмістя та Чернівців. За півтора місяці усіх їх депортовано до румунського ґетто та у табори Трансністрії, звідки навесні 1944 р. починається повернення приблизно 25 тисяч євреїв. Історики схиляються, що голокост пережила меньша половина. У березні того ж року місто відвойовує радянська армія, єврейські активісти залишаються відновлювати Чернівці і хочуть сформувати представництво міського єврейського населення. Однак радянська влада цього не дозволила. Протягом ще чотирьох років майже 28 тисяч євреїв через румунський кордон виїздять на захід. Серед них були поети Пауль Целан і Розе Ауслендер. На Буковині оселяються євреї з різних частин СРСР, утім, публічне релігіне життя обмежується двома синагогами та перевірками рабинів радянською владою, що звинувачує євреїв у космополітизмі. За цих умов, євреї намагаються приховати своє походження, змінюючи прізвища на російські чи українські, частіше практикують змішані шлюби. Євреські традиції залишали для вузького родинного кола, організовуючи підпільні богослужіння та святкування єврейських свят вдома.Ксенія Марченко (Kseniya Marchenko) українська документальна фотографка та режисерка, яка цікавиться кросмедіа жанрами. Цінує художність, емоційність, парадоксальність та відповідність форми оповіді історії. Завдяки трирічній роботі в ТСН 1+1 має сильний журналістський бекграунд, що дав бажання 2015 року працювати над тривалими авторськими документальними історіями замість швидких інформаційних для телебачення. Співпрацювала з Hromadske.ua як авторка репортажів та веб-серіалу. Під час мистецької стипендії від Міністра культури Польщі Gaude Polonia 2017 навчалась у Варшавській Академії мистецтв на курсі польського медіа-художника Артура Жмієвського. За майже вісім місяців проживання у Варшаві розробила кілька відео та фотопроектів, зокрема, про українців, що під впливом війни та анексії мусили шукати затишку у Польщі. Після повернення до Києва зосередилась на розробці відеоформату для Zaborona.com, працювала як режисерка, фотографка та авторка текстів для медіа. Завдяки підтримці Українського культурного фонду (2018) розпочала фото та відео проект про тілесність, емоції та права жінок, що переріс у тривалий міжнародний, частини якого вже були показані на фестивалях у Польщі та Австрії. Героїнями наявних двох частин серії є українські секс-працівниці та австрійські монахині. Основною темою авторських проектів вважає трансформацію України та пошуки сучасної ідентифікації через осмислення часових зламів.

Літературно-музичний вечір з нагоди ювілею Володимира Івасюка

17 травня 2019 р. о 17.00 год. літературно-музичний вечір з нагоди ювілею Володимира Івасюка. Виступи учасників номінації «Естрадний сольний спів» (Палац Академічний).

Весняний вікенд на Буковині

Цьогоріч маємо декілька чудових вихідних днів на травневі свята і запрошуємо їх провести на Буковині. Дата туру: 29.04 ( 3 дні/2ночі). Маршрут: Хмельницький — Хотин - Чернівці — Кам'янець-Подільський — Хмельницький. Ви можете приєднатись до туру в будь-якому місці. Вартість: від 2950 UAH на особу ( залежно від вибору готелю). В програмі туру: екскурсія-прогулянка по Чернівцях, Резиденція Буковинських Митрополитів, Хотинська фортеця, та екскурсія по старовинному місту Кам'янець-Подільський, проживання в комфортних готелях.

Тур "Столиці Балтії"

А Ви вже записалися в тур "Столиці Балтії"? Вперше з Чернівців - Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія та Швеція в одному турі!!! Виїзд з Чернівців: 30.04 Поспішайте!!!

Тур до Парижу

  А Ви вже знаєте, що будете робити на травневі свята? Запрошуємо з нами в незабутню подорож до Парижу! ✔️Прага - Нюрнберг - Париж - Мюнхен - Відень Виїзд з Чернівців: 30.04.2019 Деталі за тел. 050 372 55 00, 095 458 73 73

Kottans Chernivtsi Frontend Course 2019
22.04.2019
вул. Рівненська 14, корпус №8, відділ комп’ютерних технологій ІФТКН

Вартість: безкоштовно, але є конкурсний відбір. Тривалість: 4 тижні. • 3 лекції щотижня по 1.5 години (пара) Аудиторія: 15-25 чоловік. Вимоги: • базові навики програмування (Pascal/С/etc); • базове розуміння веб-технологій; • Git та GitHub-аккаунт; • навики роботи з командним рядком; • базові знання англійської (вміти читати документацію/гуглити) • наполегливість; • бажання вчитись і виконувати домашні завдання; • вміння розподіляти час. Буде плюсом: • знання HTML/CSS; • основи JS; • розуміння клієнт-серверної моделі; • Unix-based. Для кого: • студенти технічних спеціальностей; • Trainee/Junior-розробники, які хочуть покращити знання з фронтенд-розробки; • розробники-самоучки; • розробники, які переходять на JavaScript з інших мов програмування.

Fact-checking: хто вирішує, у що нам вірити?
23.04.2019
Чернівецький осередок Української Академії Лідерства, вул. Дарвіна 2а

А Ви вже чули про початок другого відбору абітурієнтів до Української Академії Лідерства? Якщо ні, то цього вівторка буде можливість більше дізнатися про УАЛ, познайомитися зі студентами та отримати нові знання та навички! Заінтриговані? Запрошуємо на тренінг від студента УАЛ Чернівці Ігоря Макарова «Fact-checking: хто вирішує, в що нам вірити?» Для кого тренінг? Для учнів 10-11 класів, студентів, активної молоді міста та всіх охочих підвищити навики критичного мислення Fact-checking — обов'язкова навичка сучасної людини. Інструменти перевірки інформації складаються з медійної грамотності, критичного мислення та розуміння механізмів роботи ЗМІ. На майстер-класі Ви дізнаєтеся: — Як впізнати маніпуляцію чи брехню політика? — Де перевіряти факти, соціологію та експертів? — Як влаштований український ринок медіа: кому належать канали, з чого вони мають прибуток та чиї інтереси захищають? — Яких кандидатів та політичні партії просувають популярні ЗМІ? — Що робити з фейковими новинами та як не стати їх жертвою? Участь безкоштовна, лише після реєстрації. Чекаємо на Вас!

Відкрите тренування #1 (підготовка до Чернівецького Півмарафону)

Друзі, вже у наступну неділю 24-го березня ми запрошуємо всіх на 1-ше! ВІДКРИТЕ ТРЕНУВАННЯ в рамках підготовки до ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ПІВМАРАФОНУ! Тренерами будуть: Юрій Мельничук - наш незмінний ведучий та власник найпотужнішого залу по TRX! А також - Данілов Олександр, відомий чернівецький легкоатлет, учасник чемпіонатів України. На вас чекають запальна розминка, крос та спеціальні бігові вправи! А по закінченню тренування - як завжди чимало подарунків та сертифікатів від наших партнерів! Приходьте! Буде корисно! УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА! ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ!

НОВИЙ КЛАС ЙОГИ. Йога курунта.

Запрошуємо у четвер 11 квітня на презентацію нового класу йоги - Йога Курунта. Ви вже бачили наші нові курунти у залі у ТЦ Майдан? Вони красиві, м'які та зручні. Займатися на них дуже приємно. А отже, нові вправи та відчуття Вам гарантовані! Приходьте у четвер на 18:30 у зал у ТЦ "Майдан"! Клас проводить - Татьяна Дерябина. Запис за тел. 066-875-17-21

Спортивно-масовий захід "Біг Миру" та "Естафета Миру"
12.05.2019
Соборна площа

Традиційний спортивно-масовий захід «Біг Миру» та «Естафета Миру». Організатори: обласна федерація легкої атлетики (Валерій Чинуш), СК «Гешко», міськспортуправління, обласне відділення НОК України, облцентр «Спорт для всіх», обласне відділення КФВ МОНУ (Корнелій Жукотинський), управління освіти, за підтримки місцевої влади.

Турнір по Бейблейду

Увага!!!! Для УСІХ! УСІХ! УСІХ! БЛЕЙДЕРІВ! Оголошується реєстрація на участь у турнірі по БЕЙБЛЕЙДУ за тел. 050-488-75-67 або за адресою вул. Головна 265 а (3-й) поверх, ДРЦ “Fantasy Town”!! Програма турніру: *13 квітня — перший півфінал. *20 квітня — другий півфінал. *27 квітня — фінал. Чекаємо на Вас.

Зустріч в "Україні". Обговорення щодо колишнього кінотеатру.
22.04.2019
Кінотеатр "Україна", вул. О. Кобилянської, 51-53

Обговорення щодо подальших шляхів розвитку приміщення колишнього кінотеатру "Україна" в стінах самого кінотеатру. Запрошуємо усіх, хто цікавиться розвитком культури міста. *Довідка. Як відомо, приміщення кінотеатру багато років знаходиться в аварійному стані, непридатному для здійснення будь-якої діяльності, жодні інвестори не виявили бажання вкладати кошти під відбудову кінотеатру. Та не зважаючи на це даний заклад має право залишитися закладом культури - потенційним місцем нового культурного простору. Варіантів використання даного простору безліч, особливо враховуючи розміри та площу приміщення. Наявні ідеї/бачення від управління культури: Даний простір може включати в себе: 1. Концертний зал. В місті майже усі концерти відбуваються в театрі, що суперечить правильному сприйняттю музичного мистецтва. У колишньому кінотеатрі при реставрації є чудовий великий зал, що може бути площадкою для концертів. 2. Виставковий арт-центр, центр сучасного/новітнього мистецтва та арт-резиденція митців. Арт-резиденція митців - "Культурний туризм", митці різних жанрів приїжджають в Чернівці – писати, творити. Чернівці надають їм натхнення – місця для роботи – місця для показу робіт – місця для тимчасового проживання – загалом, простір, зона для творчості. І це все в просторі колишнього кінотеатру «Україна». 3. Альтернативний театр. В Чернівцях немає камерних сцен для виступів андеґраундних театрів. 4. Креативні індустрії – хенд-мейд, IT-індустрія, фотостудія, бар. 5. Сумісне функціонування культурних кластерів - HUB, коворкінг, лекторій. Просимо усі зацікавлені особи, організації допомогти у створенні ініціативної групи, що в подальшому буде займатися розробкою концепції розвитку кінотеатру «Україна», створенням інвестиційної пропозиції та пошуком рішення задля досягнення результату – створення нового культурного простору на базі колишнього кінотеатру «Україна». Особливо зазначаємо, що необхідно розпочати із налагодження контактів із діячами/менеджерами культури, що мають досвід у реалізації подібних проектів в інших містах та країнах.

CheTalks: МЕМИ: контент майбутнього, який перемагає
23.04.2019
Лабораторія культури, вул. Якоба Петровича 2

Меми. Мемчики. Мемасіки. Засилля мемів — симптом деградації, чи еволюції? Як робити серйозні речі смішними і навпаки. Як робити меми, які всім подобаються і не зійти з розуму. Про меми як контент майбутнього та як важіль впливу — на лекції від міністра Міністерства Мемобудування Leonid Prokopchuk.

OPEN DAY День відкритих дверей
24.04.2019
вул. Д.Загула 13, м. Вижниця, Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка

Обираєте заклад освіти та маєте бажання дізнатися більше інформації як підготуватися до вступу? Відтепер, щосереди двері Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка відчинені для всіх, кого цікавить сучасна професійна мистецька освіта. У камерній, затишній атмосфері Ви зможете зустрітися з адміністрацією коледжу, дізнатися відповіді на всі запитання, отримати індивідуальну консультацію безпосередньо зі співробітником інформаційного відділу приймальної комісії.

Творчо-психологічний проект: "ШКОЛА СПРАВЖНІСІНЬКИХ ФЕЙ!"
20.04.2019
Психологічна студія Альони Головіної, вул. Шевченка 28

Увага! Увага! Увага! Оголошуємо набір в НОВИЙ творчо-психологічний проект: "ШКОЛА СПРАВЖНІСІНЬКИХ ФЕЙ!"   Чекаємо на чарівних дівчаток віком: 4-5, 6-8 та 9-13 років у дивовижний світ творчих пригод та пізнання своїх чарівних здібностей! Коли: по суботам два рази на місяць. Стартуємо 12 січня 2019 року по мірі набору груп! Адреса: Шевченка 28, 104 каб. В кожній дівчинці живе яскрава, дотепна та неповторна Фея! Дамо їй шанс проявити себе!))   Співбесіда ОБОВ'ЯЗКОВА: 050 733 37 38 (Автор проекту - Альона Головіна).

Кубок Чернівців з гірського бігу
27.04.2019
Урочище Цецино, р-н комплексу “Графська садиба”

Участь у змаганнях можуть взяти спортсмени спортивних шкіл, клубів, товариств міста та області, навчальних закладів. Переможців будуть визначати серед чоловіків 45 років і старше; чоловіків та жінок 20 років і старше; серед юніорів і молоді. Попередні заявки на участь у кубку Чернівців з гірського бігу потрібно подати до 26 квітня за електронною адресою: ihtersmm1@ukr.net Довідки за телефоном: 095 52 83 403

Альманах короткометражних фільмів "УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні".

З 25 квітня у Чернівцях виходить у кінопрокат альманах короткометражних фільмів УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні, який випускає київський Довженко-Центр. Фільми можна буде переглянути у кінотеатрі Кінопалац (вул. Університетська, 10). Один із найтитулованіших фільмів програми, який зараз бореться за премію “Оскар” 2020 року - “Штангіст”, зняв режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, родом з Чернівців. Саме в Чернівцях за сюжетом відбуваються дії стрічки.   КРАСИВІ ДВАДЦЯТИЛІТНІ – збірка найкращого українського короткометражного кіно 2018 року, відзначеного нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем «маленької людини». Як і в однойменному культовому романі польського письменника Марека Гласка, Красиві двадцятилітні «Української нової хвилі» опиняються у вихорі буремних часів, які стають тлом для прийняття складних рішень та відповідальності у невідворотному процесі дорослішання. Фільми, які будуть представлені в рамках УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. Красиві двадцятилітні: «Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.) режисер Дмитро СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК. Стрічка відзначена Гран-Прі Варшавського Міжнародного фестивалю та отримала кваліфікацію на Оскар 2020 року. Перемога в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі «Молодість», 2018, GRAND PRIX, ZubrOFFka - International Short Film Festival, Bialystok, Poland, 2018, GRAND PRIX, Premiers Plans - Angers Film Festival, France, 2019, I PRIZE in International Competition EASTWARD WINDOW, ZubrOFFka - ISFF, Bialystok, Poland, 2018. Важкоатлет Петро, готується до відповідальних змагань. Перед турніром спортсмен дізнається трагічну новину, важкий вибір лягає на його плечі. Він бореться з внутрішніми переживаннями, які роблять з нього більше, аніж «механічний шматок м’яса». «MIA Donna» (ігровий, трагікомедія, 16 хв.), режисер Павло ОСТРІКОВ. Приз глядацьких симпатій на Lviv International Short Film Festival Wiz-Art 2018, Україна, PÖFF Shorts «Темні ночі» 2018, Естонія – номінація. Фантастична історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось. «В радості і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина РОЩИНА. Перемога в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, 2018. Історія про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною. «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний, 15 хв). Режисерка Дана КАВЕЛІНА. Особлива відзнака на Міжнародному Одеському кінофестивалі, 2018. Перемога  в національному конкурсі Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «Крок», 2018 Анімаційний світ Дани Кавеліної наповнений сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблематику. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни. «Діорама», (документальний, 8 хв),  режисерка Зоя ЛАКТІОНОВА. Перемога на Фестивалі кіно та урбаністики «86», 2018 р. Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.  Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна. «Українська Нова Хвиля» – проект Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Проект, що був започаткований у 2012-му, щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях.   Довженко-Центр (Національний центр Олександра Довженка) – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно. Має власне видавництво. На базі Центру також працює перформативна платформа "Сцена 6", музична лабораторія "Кора", хореографічний майданчик "Ruban Production ITP", книгарня "Довженко. книги.кава.кіно" та кафе "ЕТЕР".  

Месники: Завершення

В кінці Війни Нескінченності Месники та Вартові Галактики програли – Танос зібрав усі камені Нескінченності на свою рукавичку, клацнув пальцями, через що половина населення Всесвіту зникла. Усі герої, які залишилися в живих, розкидані по різних куточках космосу, так що навіть за таких умов їм буде важко вижити... Багато хто з них втратили друзів, рідних, себе. Месники намагаються придумати новий план, щоб скасувати дії Таноса та повернути все на свої місця, яким би неможливим це не здавалося. Це буде грандіозний фінал багаторічної історії.