Кінопоказ "Пропала грамота" у місті Львів
Запрошуємо Вас до нашого БібліоКінозалу "Подорож у світ українського кіно" на перегляди українських стрічок. Відбудеться показ фільму у стилі козацького фентезі "Пропала грамота" екранізації повісті Миколи Гоголя.
Виробництво фільму завершили ще 1972 року, але вперше його показали глядачам лише на початку 1980-х.
Сценаристом було призначено Івана Драча. Він суттєво переробив текст Гоголя, додавши до нього ще й чисельні відсилки до Григорія Квітки-Основ'яненка, Марка Кропивницького, Олекси Стороженко, народних повір'їв, пісень та козацьких переказів.
Двоє відважних і веселих козаків Василь та Андрій отримують від свого гетьмана "нездійсненну місію" — довезти секретну грамоту до самої петербурзької цариці, а також передати їй численні прохання від селян Диканьки. Заважають козакам у цьому завданні вороги-іновірці та, що притаманно Гоголю, всіляка нечиста сила.

Відгуки
Відгуків немає.
Ви можете бути першим: