Чому адміністрація не видаляє відгуки користувачів

Адміністрація сайту «list.in.ua» є власником виключних прав інтелектуальної власності на компіляцію даних (бази даних), розміщених на сайті.

База даних (компіляція даних) – сукупність творів, даних або будь-якої іншої незалежної інформації у довільній формі, в тому числі – електронній, підбір і розташування складових частин якої та її упорядкування є результатом творчої праці, і складові частини якої є доступними індивідуально і можуть бути знайдені за допомогою спеціальної пошукової системи на основі електронних засобів (комп'ютера) чи інших засобів (ст.. 1 Закону України «Про авторське право та суміжні права»).

Користувачеві надається невиключне право використовувати вищевказані результати інтелектуальної діяльності, а саме мати вільний доступ до вказаних баз даних на сайті.

Одним із прав користувачів сайту є право залишати відгуки після реєстрації (авторизації) на сайті з прив’язкою до соціальних мереж під реальним ім’ям та прізвищем.

При цьому відгуки не оцінюються адміністрацією сайту з позиції достовірності, оскільки адміністрація сайту не має змоги та повноважень вивчати стосунки між сторонами, окрім тих, які забезпечує веб-сайт.

Виходячи із принципової неможливості перевіряти достовірність і правдивість інформації у відгуку, адміністрація сайту оцінює відгуки, за критеріями добросовісності, відповідності вимогам чинного законодавства України та наявності або відсутності порушень чинного законодавства України.

Відповідно відгук підлягає видаленню виключно у випадках, якщо він є беззмістовним; надає оцінку без надання пояснень; містить питання або пропозицію до адміністрації суб’єкта господарювання, якому адресується відгук; написаний не до того суб’єкта господарювання, події тощо; містить інформацію рекламного характеру; коментує роботу суб’єкта господарювання, якому адресується відгук, з його контрагентами, працівниками, описує внутрішні проблеми суб’єкта господарювання; коментує керівництво суб’єкта господарювання, що не має відношення до діяльності суб’єкта господарювання; відгук написано «фейковим» (несправжнім) користувачем; а також у випадках якщо відгук суперечить суспільній моралі та нормам ст.. 28 Закону України «Про інформацію», а саме містить образи і погрози, ненормативну лексику та/або завуальовану ненормативну лексику (зокрема, але не виключно, слова (фрази) ненормативної лексики, окремі літери в яких замінені іншими символами), заклики до повалення конституційного ладу та порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, а також будь-які інші висловлювання, що порушують чинне законодавство України та в інших випадках, коли це передбачено Правилами розміщення відгуків на сайті.

Отже у адміністрації сайту нема інших підстав для видалення відгуку, крім зазначених вище, та випадку набрання законної сили рішенням суду України про неправдивість інформації в розміщеному відгуку на сайті та/або про її спростування.

Згідно ч.1 ст. 30 Цивільного кодексу України цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.

Відповідно відповідальність за зміст відгуку несе користувач, який розмістив його і який, згідно з Законом України «Про авторське право та суміжні права», є автором відповідного інформаційного повідомлення (відгуку).

Тому тільки автор відгуку несе тягар доведення достовірності й правдивості відгуку, в разі оскарження відгуку в суді, оскільки адміністрація сайту не є судовим органом і не уповноважена розглядати суперечки між користувачами по суті.
Перегляди 264

Коментарі (2)

Юлія Коломієць (Перехожий)
Чудовий доступний виклад
Переглянути всі відповіді ()
Все по логіці ;)
Переглянути всі відповіді ()