Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Івана Франка

Відгуків 88
Івано-Франківськ
Вулиця Незалежності, 42
+38 (0342) 75-24-15 (Приймальня)
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт,Сб,Нд11:00 - 18:0014:00 - 15:00

Інформація

Показ театральних вистав.

Події

Вистава "Станція, або розклад бажань на завтра"
Драма з елементами фарсу. Три жінки опиняються на дивній станції, де відбувається щось незвичайне: жодних поїздів, але багато див. Їхні бажання починають здійснюватися, проте невиголошені, а потаємні... Чого хоче жінка? І чи здійснення бажань зробить нас щасливими? Оманливий рай виявляється пасткою, і вибратися з неї майже неможливо... Чи все-таки можливо. Квитки можна придбати у касі театру та за нижчевказаним посиланням.
Гуцулка Ксеня
Мюзикл "Гуцулка Ксеня" - це поєднання сучасної технології з українською автентикою. Зокрема, серед костюмів можна буде побачити унікальну колекцію гуцульських гунь Руслани Гончарук. А родзинкою сценічного рішення стане лазерне шоу від команди “Show Service”.За сюжетом, до Ворохти зі США прибувають українські емігранти, щоб знайти молодому хлопцеві наречену в Карпатах. Батько заповідав йому мільйон доларів, але за умови, якщо він знайде на історичній батьківщині «свідому українку» і одружиться з нею. Квитки можна придбати у касі театру та за нижчевказаними посиланнями.
Танцювальне шоу StepAfrika!
Легендарний американський танцювальний колектив StepAfrika! вперше відвідає Україну в рамках програми культурних заходів Посольства США (U.S. Embassy Kyiv Ukraine). Хто такі Step Afrika!?Step Afrika! - перший професійний танцювальний колектив у світі, який знайомить з унікальною афро-американською традицією степінгу. Їх виступи вражають глядачів своєю динамікою та вибуховим темпераментом, а команда входить в першу десятку найкращих афро-американських танцювальних колективів США.
Вистава "Заробітчанки або Мамо, повернись…"
Трагедія сучасності  реж. Р.Держипільський за новелами з книги Н.Семенкович "На паперті колізею". Вигаданий світ примарного благополуччя манить відкритими шляхами, безмежними можливостями та розкошами "справжнього" життя... Заманює туди, де шляхи перетворюються на манівці, праця – на дим, можливості - на безвихідь. А життя...позбувається сенсу. Сповідь семи заробітчанок, відкриє правду про тисячі їм подібних. Вони шукали щастя... А може щастя і сенс життя: просто бути там, де ти потрібен...    Квитки можна придбати у касі театру.
Вистава "Нація"
На основі реальних подій драма-реквієм за однойменною книгою М.Матіос. Вистава на основі реальних подій 40-х років XX сторіччя на скривавленій Гуцулії — своєрідний спіритичний сеанс. Молитва-реквієм у містичному коловороті сценічного простору крізь час роз'ятрить та відкриє навічно незагоєні рани давно минулого, подарує сповідь та прощення "своїм" та "чужим", "невинним" та "винним" мученикам історії. Бо тільки з любові та у муках народжується нове чисте життя. Народжується нація.   Квитки можна придбати у касі театру.
Драма на дві дії "Солодка Даруся"
Драма за мотивами однойменного роману М.Матіос. "Життя — то трояка ружа... то чорне тобі покажеться, то жовте, а там, дивися, загориться червоним. Ніколи не знаєш, яку фарбу завтра уздриш..." Найкращі солодощі можуть перетворитись на гірку отруту, наймиліша людина — на ворога, любов — на прокляття... А німота буває сильніша від найгучніших слів. Односельці вважають німу Дарусю божевільною та подейкують, що їй не можна... цукерок... Приголомшуюче одкровення в пронизливій пісенній оздобі, при тріпочучому, мов серце, світлі каганця. Вистава, що стала подією в театральному житті України та примусила заговорити про Івано-Франківський театр, як такий, що має потенціал для виходу на світовий рівень мистецтва. Краща, за словами авторки, постановка культового твору.   Квитки можна придбати у касі театру.
Вистава "Кохання з присмаком дощу"
Діалог почуттів за мотивами оповідання Г.Маркеса "Очі блакитного собаки".  Він і Вона давно шукають одне одного, але бачаться лише уві сні, зустрітися в реальному житті їм не вдається. То що ж вони оберуть - реальне життя, в якому безнадійно приречені безкінечно шукати одне одного  чи щасливе життя разом у солодкому сні про кохання?  А може сила їхнього кохання виявиться потужнішою за нещадну іронію долі?  Важко щось передбачити, адже це Габріель Гарсія Маркес і його "магічний реалізм".   Квитки можна придбати у касі театру.
Що робити у Попасній після шостої вечора?
Авангардна невистава «Що робити у Попасній після шостої вечора?» нової мистецької групи «На лінії вогню». Що ми тут робимо? Чому ми тут? Чому залишаємось, чому повертаємось? Що ми втратили і що отримали? Де наш дім? Що треба для щастя? Які ми? Хто ми? «Що робити у Попасній після шостої вечора?» — це невистава, спроба театру там, де за всіма законами природи, логіки та інших умовностей театру не має бути взагалі. На-де-факто останніх метрах вільної України, вікнами на Сіру Зону та «ЛНР», під постійними бомбардуваннями, під вибухи снарядів ми чомусь робимо це… Постановка — Антон Романов (Сімферополь-Київ) та Ден Гуменний (Київ) Виконують — Мистецька група «На лінії вогню» (Попасна): Лілія Пузенко, Владислав Баєв, Загнойко Богдан, Олег Майборода, Макаренко Єгор, Дар’я Морутенко, Рудська Єлизавета, Женя Стрижкова Виставу створено в межах проекту «Сучасні театральні майданчики — осередки громадянської активності», який виконують Полтавська філія Суспільної служби України та Театр Сучасного Діалогу за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України», а також за підтримки мистецького проекту НЕ ТЕАТР та PostPlayТеатру. 
Погані дороги
Шість історій про життя і війнуНова п'єса Наталії Ворожбит (сценарій фільму «Кіборги»; п'єси «Вій.Докудрама», «Зерносховище»)Режисер Тамара Трунова ( «Саша, винеси сміття» - кращий спектакль 2017 року за версією критиків, «Близькість»; опера «Дідона і Еней»)«Потужна п'єса ... Ворожбит стає української Сарою Кейн» - The GuardianВійна на сході України - це не тільки вибухи, обстріли і імена загиблих. За її лаштунками, по обидва боки фронту триває життя (не) звичайних людей, яких з'єднали розбиті дороги Донбасу.Молода жінка відправляється на схід України в пошуках документального матеріалу про війну, але там, в сірій зоні прикордоння стає заручницею і своїх, і чужих історій. Вона проживає їх немов в задзеркаллі, де вже немає добра і зла, де жертва і кат міняються ролями, а любов стає тимчасовою і невловимою.«Погані дороги» - це шість історій про відносини жінок і чоловіків, загострені і спотворені війною, і переломи, які ніколи не загояться.Ця п'єса - одне з перших висловлювань про війну на сході України на великий театральній сцені. Наталія Ворожбит написала її, збираючи історії та свідоцтва реальних людей для сценарію «кіборгів» (реж. Ахтем Сеїтаблаєв). І якщо «Кіборги» - фільм про міф і доблесть, то «Погані дороги» - п'єса про життя, яке завжди буде переважати смерть.Вперше п'єса була поставлена ​​в лондонському театрі Royal Court в жовтні 2017 року, тому на Сцені 6 відбудеться його українська прем'єра.Британська критика про п'єсу:«Безжальний погляд на те, як війна дегуманізує людину» - The Independent«Сміливе дослідження особистого і сексуального, а також особливої ​​інтимності війни» - Exeunt Magazine
Карпатський Простір: Theater SPACE
Theater SPACE – особливий для цьогорічного фестивалю театральний напрям, де ми в Франківський драмтеатр покажемо одні з кращих українських робіт. Тобто: 4 вистави, 1 міжнародний концерт, 1 балет та 11 дитячих вистав.✦ 3 травня, 16:00, нова мистецька група “На лінії вогню” з авангардною виставою “Що робити в Попасній після 6 вечора”. А точніше, з невиставою, спробою театру там, де за всіма законами природи, логіки та інших умовностей театру не має бути взагалі. На де-факто останніх метрах вільної України, вікнами на Сіру Зону та “ЛНР”, під постійними бомбардуваннями, під вибухи снарядів ми чомусь робимо це. ✦ 3 травня, 18:00, нова п’єса Наталії Ворожбит “Погані дороги. Шість історій про життя і війну”. Ця п’єса – одне з перших висловлювань про війну на сході України на великий театральній сцені. Наталія Ворожбит написала її, збираючи історії та свідоцтва реальних людей для сценарію «кіборгів» (реж. Ахтем Сеїтаблаєв). ✦ 4 травня, 15:00, “Москалиця”, вистава за п’єсою Маріїї Матіос “Москалиця”. На перехресті між двома світовими війнами і сучасним світом стоїть стара занедбана хатинка. В ній живе Москалиця. Хтось називає її відьмою, хтось – знахаркою, а хтось – самотньою сиротою. Що відбувається в серці Жінки, яку позбавили любові з самого дитинства? Що насправді коїться в тому серці, коли навколо злі язики, осуд і війна? Де грані людської праведності? ✦ 4 травня, 19:30, проект-концерт “10 тенорів”: вишукані, романтичні, сповнені добра та світла вокальні номери України та Польщі даруватимуть відчуття справжнього піднесення!✦ 5 травня, 15:00, “Отелло”, вистава театру @Золоті ворота. Наприкінці 2018 року британські вчені достеменно встановили, що під псевдонімом «Вільям Шекспір» працювали драматурги Павло Ар’є та Марина Смілянець, актори театру «Золоті ворота» та режисер Стас Жирков. Ця версія вам здається малоймовірною? Гаразд, сподіваємось, у вас є докази, аби її спростувати. Тому що у нас є вистава «Отелло/Україна/Facebook», яка безапеляційно доводить саме це.Зрештою, є щось правдою чи вигадкою – це питання нашої віри, а не фактів, документів чи речових доказів. ✦ 5 травня, 18:00, балет “Спляча красуня”, Київського академічного театру “Київ Модерн-балет”. В основі постановки органічне поєднання світів – реальності, казки та чарівної фантасмагорії, де ключовим елементом є історія про справжнє кохання, покликане нагадати не лише про часові й просторові алюзії людського буття, а й про вічність моральних засад. У новій історії молодий король знайде свою кохану не через 100 років, а через 800, а королівський палац ряснітиме дивовижними невідомими казковими героями. ✦ протягом 3-5 травня на площі Міцкевича діятиме виставка “Театр відкритий світу” від Національна спілка театральних діячів України.✦ окрема дитяча театральна сцена, де з 1-4 травня в рамках фестивалю відбудуться покази 11-ти дитячих вистав в Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки.
10 Тенорів
Вишукані, романтичні, сповнені добра та світла вокальні номери даруватимуть відчуття справжнього піднесення! В рамках фестивалю "Карпатський простір" найкращі голоси України та Польщі лунатимуть на сцені Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Івана Франка.
Москалиця
4 травня в рамках фестивалю "Карпатський простір" прем'єра на сцені Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка (Франківський драмтеатр). Вистава за твором української письменниці Марії Матіос "Москалиця". Містична драма про життя жінки, яку авторка характеризує словами:   "Ні сльоза. Ні сміх. Ні осуд. Тільки мовчання й холодний розум ведуть її життям".
Отелло/Україна/FACEBOOK
Київський академічний театр «Золоті ворота»драматурги: Павло Ар’є та Марина Смілянецьу виставі використані тексти Вільяма Шекспіра та Юрія Олеші, авторські історії акторіврежисер: Стас Жирков, заслужений артист Українихудожниця: Олеся Головачактори: Богдан Буйлук, Володимир Ковбель, Дмитро Олійник, Орест Пастух, Владислав Писаренко, Андрій Поліщук, Антон Соловейжанр: це зовсім не «Отелло»тривалість: 100 хв.обмеження за віком: 14+прем’єра — 24 січня 2019 рокупомічниця режисера: Марина Рижоваоператор світла: Віталій Тимофєєвзвукорежисер: Дмитро СолодкийPR-супровід: Анна Захожафото-, відео-контент: Олексій Товпига, Лєна Шулікадизайнер друкованої продукції: Ігор ФомінКоментар від театруВсі ми знаємо, що після Вільяма Шекспіра не залишилося жодного авторського рукопису! Лише копії копій. Факти його біографії — скупі та суперечливі. Реальний Вільям Шекспір (або точніше Шакспер) зі Страдфорду-на-Ейвоні, пайщик лондонської акторської трупи, не мав освіти, у той час як п’єси Великого Барда містять найновіші відомості із сфер знань від історії та філософії до мореплавства та картографії, а словниковий запас складає близько 12 тисячі слів — це рекорд серед усіх геніїв літератури!Не дивно, що сторіччями тривають пошуки реального Вільяма Шекспіра. Хтось вважає, що ним був драматург Крістофер Марло, хтось переконує — це не могла бути одна людина! Є версії колективного авторства: група літераторів на чолі із філософом Френсісом Беконом або графське подружжя — Роджер та Єлизавета Ретленд.На щастя, наприкінці 2018 року британські вчені достеменно встановили, що під псевдонімом «Вільям Шекспір» працювали драматурги Павло Ар’є та Марина Смілянець, актори театру «Золоті ворота» та режисер Стас Жирков. Ця версія вам здається малоймовірною? Гаразд, сподіваємось, у вас є докази, аби її спростувати. Тому що у нас є вистава «Отелло/Україна/Facebook», яка безапеляційно доводить саме це.Зрештою, є щось правдою чи вигадкою — це питання нашої віри, а не фактів, документів чи речових доказів. Якщо ви вірите в чупакабру чи Святого Миколая, у справедливі вибори чи Гаррі Поттера, отже вони існують. У паралельному всесвіті. Наприклад, у Фейсбуці. Чи іншій соціальній мережі.Тож просимо не забути перевірити свою френд-стрічку та месенджер перед виставою! Обов’язково треба встигнути прокоментити найважливіше. Скажімо, сентиментальний пост однокласника про його найкращі спогади з дитинства. Або заради сміху зробити репост фейкової новини про медійного міністра.Фрагмент неідентифікованого рукопису, який ймовірно належить Вільяму Шекспіру: «Отелло сидить такий і думає, а йому така смс: „Слєдуй за бєлим кроліком“. Он такий побіг, а там — Морфіус. Отелло дивиться на нього і думає — це я чи не я? Просто йому з дєтства казали, що він на Лоуренса Фішборна похож. І Морфіус такий йому протягує дві таблєткі — синю і червону. Синя — парацетамол, червона — задушить Дездемону. Він такий червону — глинть. І в Матриці в образі Чорної пантери задушив Дездемону».
Спляча красуня
П. Чайковський. СПЛЯЧА КРАСУНЯ. Балет на 2 діїЛібрето, хореографія, постановка — Раду ПоклітаруХудожник-сценограф — Маріанн Холленштайн (Швейцарія)Художник костюмів — Дмитро Курята (Україна)Виставу створено за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.На постановку балету, написання нової хореографічної «партитури» балетмейстера-постановника Раду Поклітару надихнули не лише велична музика Петра Чайковського, а й неймовірна історія першоджерела казки неаполітанця Джамбаттіста Базіле.В основі постановки органічне поєднання світів — реальності, казки та чарівної фантасмагорії, де ключовим елементом є історія про справжнє кохання, покликане нагадати не лише про часові й просторові алюзії людського буття, а й про вічність моральних засад. У новій історії молодий король знайде свою кохану не через 100 років, а через 800, а королівський палац ряснітиме дивовижними невідомими казковими героями.«Неможливо встояти перед сліпучою пишнотою цієї фантастичної музики — геній композитора дарує натхнення хореографам і захоплення глядачам ось вже 128 років. Не втримався і я… Моя „Спляча красуня“ натхнена літературним першоджерелом давньої казки. Мало хто знає, що ще задовго до Шарля Перро та братів Грімм, неаполітанський казкар Джамбаттіста Базіле у своїй книзі „Казка казок“ першим розповів історію про принцесу, що заснула навіки. І нехай двір ясновельможного монарха у нашій „Сплячій красуні“ — це не улесливі царедворці, а неймовірні фантастичні створіння, а молодий король знаходить свою сплячу принцесу не через 100, а через 800 років, — неважливо. Головне те, що дана вистава, як і її класичне першоджерело, виспівує гімн справжньому, всеперемагаючому коханню!» — Раду Поклітару.Злі чари розвіяно та чи торжествують мир і добро?!За період існування театру «Київ Модерн-балет» було створено 16 одноактних та 5 повнометражних балетів. Театр отримав 5 премій «Київська пектораль» за кращі вистави року.Колектив успішно гастролював у Франції, Іспанії, Нідерландах, Бельгії, Португалії, Румунії, Китаї, Таїланді, Білорусії, Молдові, Південній Кореї, Естонії та в багатьох містах України.
Лебедине озеро
Приголомшливе видовище, легенда світової балетної класики, «Лебедине озеро». Поспішайте бачити одну з найбільш затребуваних постановок світу!«Лебедине озеро» - це сплетіння реальності і чарівництва. Робота завжди приваблювала досвідченого глядача глибоким психологізмом і внутрішньої філософією. Класика поза часом. І всесвітньо відомий балет - тому підтвердження.У центрі сюжету - любов прекрасної Одетти і принца Зігфріда, на шляху якої став злий чарівник Ротбарт. Закохані проходять через тяжкі випробування в прагненні бути разом. Вам належить із завмиранням серця знову і знову переконуватися в нетлінної істини: добро сильніше зла. І все це - під чарівну музику Петра Ілліча Чайковського.Балет «Лебедине озеро» - один із творів, яке збагачує репертуар будь-якого театру. Запрошуємо насолодитися талантом і високою технічністю віртуозних артистів, яким чудово вдаються найсуперечливіші образи.У постановці використані фрагменти хореографії М. Петіпа, А. Горського, К. Сергєєва.Чекаємо Вас!
Піккардійська Терція
Свого часу гурт «Піккардійська Терція» здійснив цілу революцію на терені українського музичного простору. Колектив, що акапельно виконував класичні музичні твори, обробки народних пісень та авторські композиції, був висунутий на здобуття премії «Золота Жар-Птиця» у номінації «Кращий поп-гурт». За довгий час свого існування музиканти довели, що якісна музика, яка базується на класичних канонах та вокалі, теж може бути актуальною, сучасною та цікавою людям будь-якого віку. Недарма кожен концерт гурту збирає повні зали глядачів, які з захопленням чекають на своїх улюбленців.   Квитки можна придбати в касі театру та за нижчевказаним посиланням. 
Дизель Шоу
Шалена команда найкращих гумористів України – «ДИЗЕЛЬ ШОУ» - їде у Івано-Франківськ з новою програмою! Придбати квитки можна за нижчевказаним посиланням. 
Tarabarova #folowers only tour
TARABAROVA (Тарабарова Світлана) — українська співачка, композитор та автор пісень, музичний продюсер, акторка, володарка премії національної музичної премії Пісня року 2014, номінант національних музичних премій.   Квитки можна придбати за нижчевказаним посиланням.    
Dakh Daughters
Їм аплодують Сіетл та Сан-Франциско, про них пишуть The New York Times та Rolling Stone. Фрік-кабаре Dakh Daughters Band повертаються додому після великого туру Америкою та Канадою. Вони вже готові зустрітись зі своїми українськими слухачами 6 квітня у концертній залі НТУУ "КПІ".Dakh Daughters – проект ЦСМ “ДАХ” та Влада Троїцького. Цей гурт не має аналогів на українській музичній сцені. Їхня творчість – це поєднання екстравагантних образів, класичних інструментів та експериментального звучання. Український фолк, французський реп та реггі-джеми, саме ці складові гурт органічно поєднує у своїй музиці. Їхні пісні вирізняються нелінійними партіями. Спочатку може здатися, що це просто какофонія звуків, проте вже за мить вас підхоплює ритм і ви розумієте тонкий творчій задум автора. Dakh Daughters – це інтелектуальна музика для сучасних людей. Музика, що змушує замислюватись та робити вибір. Це маніфест людини розумної.
Lords of the Sound «Grand Christmas»
Різдвяно-новорічний концерт GRAND CHRISTMAS від оркестру “Lords of the Sound”, який відновлює класичну європейську традицію святкових концертів на Різдво.Ми всі так обожнюємо цей піднесений настрій, коли всім тілом усвідомлюєш красу миті, коли любов наповнює нас з середини та випромінюється всьому світові. І відтворити такий настрій під силу музиці! Музиці, в яку закладена гармонія Різдва, святість моменту, спокій серця та душі.Ваші незабутні моменти у передноворічний вечір будуть створювати оркестр “Lords of the Sound” у супроводі хору, фіналісти та суперфіналісти вокальних талант-шоу Маргарита Мелешко, Ігор Петров, Ярослав Радіоненко, а також зіркові гості, які будуть оголошені згодом.Але і це ще не все! Організатори готують сюрпризи та цікаві елементи, про які дізнаються глядачі безпосередньо на концерті “Grand Christmas”! Ви сповна відчуєте європейський колорит, сплетіння європейських традицій та краси української культури! Давайте підтримаємо традицію європейців відвідувати різдвяні концерти, щоб наповнитися казковими моментами!Оркестр «Lords of the Sound» кожного концерту закохує в себе все більшу кількість глядачів, формуючи аудиторію вірних фанатів. Відвідувачі називають їх «найпозитивнішим оркестром», відмічають неприховану щирість та харизматичність як музикантів, так і диригента Віталія Саражинського. А їх концерти наповнені шоу-складовими, гумором та теплим спілкуванням з глядачами.Солісти: Ярослав Радіоненко, Маргарита Мелешко, Ігор ПетровДиригент: Віталій Саражинський.Продюсер: Андрій Новаторов.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі