Музей мистецтв Прикарпаття

Івано-Франківськ
майдан Шептицького, 8
(Виставковий зал)
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 17:00Без перерви
Івано-Франківськ
вулиця Гузара, 49
(Адміністрація)
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 17:00Без перерви
Івано-Франківськ
Вулиця Низова, 2
(Фонди)
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 17:00Без перерви

Інформація

Професійне вивчення творчості митців Прикарпаття. Пошук творів давнього мистецтва і їх збереження, мистецтвознавча експертиза. Постійна експозиція галицького сакрального мистецтва, періодичні виставки сучасного мистецтва.

Події

Виставка гобеленів Олександра Хоменка
Відкриття виставки 20 вересня о 15:00.Олександр Хоменко - відомий не тільки у Харкові, а й за його межами майстер декоративного текстилю. Поза тим - викладач із значним досвідом роботи, завідуючий кафедрою рисунка Харків­ської державної академії дизайну і мистецтв - найдосвідченішим і найвагомішим структурним під­розділом Академії, де працюють професори О.Вяткін, О.Мартинець, С.Рибін, В.Апальков, доценти М.Сватула, О.Брагін, В.Хованов, старші викладачі Р.Ногін та В.Носань. Представники різних поколінь майстрів, вони наполегливо вчать студентів рисунку як з натури, так і по пам'яті та уявленню, забез­печуючи той безперервний зв'язок художньо-методичної освіти, який допомагає зберегти традицію у цій фундаментальній академічній дисципліні. Свідченням успішної роботи кафедри, очолюваної О.Хоменком, є значний методично-навчаль­ний фонд, що поповнюється кожного року новими посібниками і розробками, успішні виступи студентів ХДАДМ на щорічному Всеукраїнському конкурсі рисунка художніх академій Харкова, Києва, Львова. Незважаючи на адміністративні турботи, О.Хоменко плідно працює в галузі художнього текстилю, продовжуючи традиції як знаменитого на Слобожанщині коцарського промислу, так і використову­ючи набутки українського килимарного мистецтва. Його роботи позначено своїм індивідуальним образним та композиційно-пластичним мисленням, особистісним ставленням до світової культур­ної спадщини та національного надбання у галузі декоративно-ужиткового мистецтва, авторських напрацювань викладачів у цій галузі мистецтва нашої академії, виучеником якої і продовжувачем кращих традицій є Олександр Хоменко. Харківський текстиль, і зокрема, роботи Олександра дійсно мають прикмети авторського стилю, відмінного від майстрів Західної України, Полтавщини чи Поділля. У Олександра це поєднання на-бутків ліро-епічного пейзажу майстрів Харківської пейзажної школи, орнаментики та прийомів три­пільської культури, модерного мистецтва минулого століття та досягнень сучасної образотворчості митця XXI століття.
Ретроспективна виставка творів живопису Сергія Онищенка
Відкриття виставки - 21 вересня о 15:00.Сергій Онищенко (23.08.1920 – 7.03.2011) народився в місті Горохів. Батько Степан був майстром-будівничим, багато церков на Волині побудовано з його участю. Разом з дружиною Любою (з Ящинських) мали трьох дітей: найстарший Сергій,  Олександр (загинув під час Другої світової війни) та Емілія. Сергій після закінчення школи поїхав на навчання в Краківську академію мистецтв, де його застала війна, то ж повернувся в рідний Горохів. Був мобілізований та воював. Після закінчення війни вступив до Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, де вчився разом з Володимиром Патиком, Софією Караффою-Корбут, Ліщинером. Це був перший випуск інституту. Вчитель з фаху Роман Сельський. На Івано-Франківщину приїхав одружившись з однокурсницею, дочкою репресованого  адвоката з Калуша Іриною Сохацькою. Працював в Івано-Франківському художньому комбінаті як художник-монументаліст. Разом з художником Боєчком виконали ряд мозаїк та панно на стінах містечок Галичини. Творчо працював в техніці графіки та живопису.
Презентація книги Христини Береговської "Страсті Христові Василя Курилика"
Участь у заході візьмуть автор книги Х. Береговська, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, мистецтвознавці, громадські та релігійні діячі.Книга розповідає про життєвий та творчий шлях відомого канадського художника українського походження Василя Курилика, а також містить ілюстративну частину вершини релігійного мистецтва автора серії «Страсті Христові». Підбірка складається зі 160-ти творів, які вірш за віршем ілюструють «Страждання, смерть і Воскресіння Христа» за Євангелієм від Матфея. Василь Курилик - єдиний митець у світі, який зробив таку серію ілюстрацій. На сьогодні ці роботи зберігаються у музеї Ніагара Фолз у Канаді.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук
Колегіальний костел непорочного зачаття діви марії   Художній музей   Музеї   Музей   Експозиція   Виставка   Іван труш   Іконопис на галичині   Виставка галицького сакрального мистецтва   Виставка діонеза станетті   Галицьке сакральне мистецтво   Галицький іконопис   Експозиція «сакральне мистецтво галичини xv-xx ст»   Картини братів унтербергів   Колегіальний костел непорочного зачаття діви марії хvіі століття   Корнило устинович   Культурно-освітні програми   Мистецтво   Олекса новаківський   Олена кульчицька   Осип сорохтей   Пропаганда національного надбання   Старовинні церковні книги   Сучасне мистецтво прикарпаття   Твори барокової пластики томаса гуддера   Твори йоана-георгія пінзеля   Твори конрада кутченрайтера   Твори матвія полейовського   Усипальниця потоцьких   Юліан данькевич   Ярослав пстрак  
Показати більше