Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Відгуків 2
Львів
Вулиця Богомольця, 6
ДеньГодини роботиПерерва
Пн,Вт,Ср,Чт10:00 - 18:00Без перерви
Пт10:00 - 17:00Без перерви
Сб,НдВихідний

Інформація

Проведення наукових досліджень, культурна та академічна діяльність. Вивчення історії Львова. Проведення виставок, конференцій та семінарів з дослідження історії Центрально-Східної Європи.

Події

Презентація книги Стівена Сігела "Картографи / Map Men"
Дещо більше, ніж просто яскравий заманливий клікбейт чи прагматичні плани міст, карти часто є глибоко емоційними розповідями: про провальні політичні проекти, про невдале зародження стосунків, і про стерті країни. У своїй книзі "Картографи" Стівен Сігал запрошує нас у подорож цими історичними драматичними сюжетами з детальним розбором карт, які творили і перекроювали світ Центрально-Східної Європи упродовж тривалого періоду світових воєн і революцій. Колективна біографія п’яти видатних географів періоду 1870-1950 р.р. Це – Альбрехт Пенк, Еугеніуш Ромер, Степан Рудницький, Ісая Бовмен і граф Пал Телекі. "Картографи" переосмислюють глибинні емоції, канву дружби і саг на багато поколінь, які стоять за авторитетними картами.
Екскурсії єврейським кварталом у Львові
Запрошуємо на екскурсії єврейським кварталом, які проходитимуть раз на два тижні протягом літа.   Тривалість – 1 година, мова – українськаЕкскурсоводка: Ольга ЛідовськаП.С. Екскурсії безкоштовні для охочих, реєструватись не потрібно. Головне - прийдіть вчасно на місце зустрічі і початку прогулянки.Єкскурсії є частиною дворічного проекту Re_HERIT, за підтримки Європейського Союзу.   Деталі за вказаним посиланням.
Лекція Орисі Кулик "Коли Україна правила Росією: регіоналізм і пост-сталінська партійна політика"
В одному популярному анекдоті добре показано поширене сприйняття про тих, хто правив Радянським союзом за Брежнєва. На питання, як можна поділити російську історію, людина назвала три епохи – допетровська, петровська і дніпропетровська. У цьому жарті присутня не лише вдала гра слів. Він вказує на явище, яке не вкладалося в голову навіть у ті часи: як постатям з провінції на південному сході України вдалося стати такими впливовими у Кремлі у 1960-1970-х роках.   У лекції йтиметься про три міста — Дніпропетровськ, Київ і Львів, а також про місцевих чиновників, які розрулювали численні (і часто суперечливі) реформи пост-сталінського періоду. Основні теми – це формування регіональних систем еліт після Сталіна, вплив реформ раднаргоспів і децентралізації на місцеву і республіканську політику, а також перетворення міст і регіонів, втягнутих в радянську оборонну промисловість.

Відгуки

Оленка Чередниченко: (Гурман)
Сподобалось
Сподобалось: була в захваті від цього місця через можливість спокійно попрацювати чи повчитися, а також відвідати виставки.

Переглянути всі відповіді ()
Іра Козіброда: (Гурман)
Сподобалось
Дуже гарне місце, приємна атмосфера, цікава бібліотека, завжди можна залишатися, щоб попрацювати та дізнатися щось цікаве
Переглянути всі відповіді ()