Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Відгуків 2
Львів
Вулиця Богомольця, 6
ДеньГодини роботиПерерва
Пн,Вт,Ср,Чт10:00 - 18:00Без перерви
Пт10:00 - 17:00Без перерви
Сб,НдВихідний

Інформація

Проведення наукових досліджень, культурна та академічна діяльність. Вивчення історії Львова. Проведення виставок, конференцій та семінарів з дослідження історії Центрально-Східної Європи.

Події

Виставка "Фототектура модернізму"
Виставка "Фототектура модернізму" є спробою поєднати у одній експозиції досвіди сприйняття архітектурних об’єктів вісьмома автор(к)ами. Беручи за вихідну точку позицію кожного(-ї) з них, у виставці ми мали на меті дослідити "відстані" - професійні, емоційні, персональні, часові, медійні - які існують до цих архітектурних об’єктів. Сукупність відстаней сприйняття, представлених за допомогою візуального і звукового рядів, і формують складну, багатоголосу "тектуру" модернізму.Виставка є переосмисленням результатів однойменного воркшопу з архітектурної фотографії, який відбувся у липні й жовтні 2018 року в Центрі міської історії, і базувався на матеріалах приватного архіву родини Консулових, який у межах проекту "Міський медіаархів" оцифровує онука подружжя архітекторів Музи і Анаталія Консулових - архітекторка Катерина Консулова.
Виставка "Форма збереження"
Запрошуємо на відкриття виставки в Кафе-вітальня і конференц-залі Центру міської історії "Форма збереження".Ґрати у своїй елементарній формі перехрещених ліній позбавлені декоративних особливостей виглядають грубо і брутально - вони викликають асоціації з небезпекою та ізоляцією. Прикрашання, застосування дорогих матеріалів, дизайн, пошук нових складніших способів втілення робить їх не лише інструментом фізичного захисту, але й засобом для культивування та збереження власної ідентичності. Для Танаса Никифорука первинна функція заґратувань втрачає власну вагу перед естетичною цінністю. Ретельне фотографування брам та кованих елементів львівських будинків для нього є формою збереження та запобігання їхній втраті через документування образу.
Лекція Андрія Боярова "Об'єднання митців artes (1929-1935)"
Запрошуємо на Фабрику повидла на лекцію Андрія Боярова "Iсторії львівського модернізму: 90 років від заснування Об'єднання митців artes (1929-1935)".   Історія групи artes та львівського середовища авангардних митців залишається дотепер маловідомою сторінкою мистецтва України. Група була заснована у Львові наприкінці 1929-го року, після повернення молодих і радикально налаштованих львівських митців з навчання у Модерній Академії Фернана Леже та інших європейських осередках.   Ця лекція є спробою привернути увагу до теми львівського авангарду в 90-ту річницю від заснування групи artes. Лекція базується на матеріалах книги Пйотра Лукашевича "Об’єднання митців artes (1929-1935)". Проект українського видання книги Пйотра Лукашевича про групу artes стане першою науковою працею про цих митців українською мовою.
Дискусія "Регіоналізм без регіонів: переосмислення гетерогенності України"
Результати міжнародного дослідницького проекту про феномен регіоналізму в дослідженні сучасної України, що об'єднав істориків, соціологів, антропологів, економістів, літературознавців та лінгвістів з України, США та інших країн.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".
Проект "Посилення звучання українських голосів в Західній Європі" та інші проєкти Meridian Czernowitz в Європі 2019-2020
Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Проєкт пройде з вересня до жовтень у Німеччині, Австрії, Швейцарії (за підримки УКФ) за участі Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Тані Малярчук, Катерини Калитко та Ігоря Померанцева. 
Назріло: дискусія про літературний менеджмент
Захід відбуватиметься у рамках форуму видавців. Літературний менеджмент. Глобальна потреба у літературних агентах в українській літературі та за її межами. Підводні камені, перспективи, зрадоньки і переможеньки. Учасники: Микитюк Остап, Одинока Олена, Арєнєв Володимир, Оплачко Марк, Фіть Людмила, Пилипець Тетяна, Гончарук Андрій, Шутяк Лілія. 
498 днів книги "Дім нуль відходів" в Україні. Що змінилося та що нас чекає попереду?
Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Відкрита дискусія. Нуль відходів - звучить неймовірно? Та багато чого сталося відтоді, як перший тираж потрапив на полиці магазинів. Поговоримо про те, які зміни - позитивні та не дуже - відбулися в Україні. Та про те, що нас чекає незабаром. 

Відгуки

Оленка Чередниченко: (Гурман)
Сподобалось
Сподобалось: була в захваті від цього місця через можливість спокійно попрацювати чи повчитися, а також відвідати виставки.

Переглянути всі відповіді ()
Іра Козіброда: (Гурман)
Сподобалось
Дуже гарне місце, приємна атмосфера, цікава бібліотека, завжди можна залишатися, щоб попрацювати та дізнатися щось цікаве
Переглянути всі відповіді ()