Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Відгуків 3
Львів
Проспект Свободи, 20
ДеньГодини роботиПерерва
Пн,ВтВихідний
Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 18:00Без перерви
Львів
Вулиця Драгоманова, 42
ДеньГодини роботиПерерва
Пн,ВтВихідний
Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 18:00Без перерви

Інформація

В експозиції представлено вікові традиції розвитку української національної культури (ікони, скульптура, рукописи і стародруки, підбірка української народної та професійної гравюри XVII—XVIII ст.).

Події

Виставка Петро Сипняк. Живопис
29 березня о 16:00 год відбудеться відкриття виставки Петро Сипняк. Живопис присвяченої 60-річчю від дня народження художника та 35-річчю його творчої діяльності.Творчість Петра Сипняка у жанровому відношенні багатогранна й складається з тематичних циклів та серій: пейзажів, міських пейзажів, портретів, натюрмортів... Творчий доробок митця становить кілька тисяч робіт (за словами художника, він ніколи не вів чіткого підрахунку своїх робіт), понад 35 персональних виставок, а також безперервна активна участь у групових вернісажах у Львові, інших містах України та за кордоном. Петро Сипняк став організатором та учасником багатьох благодійних аукціонів та проектів задля відновлення культурних пам’яток Львова та інших міст. До експозиції виставки в НМЛ ім. А. Шептицького увійдуть полотна останніх років та знакові роботи попередніх періодів. Вони охоплюють майже всі теми і жанри, у яких працює художник.
Виставка Галини Новоженець, Оксани Андрущенко, Ігоря Романка
Друзі! 3 квітня в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставки «Мій SAKRUM». В експозиції будуть представлені живописні роботи трьох сучасних українських митців: Галини Новоженець, Оксани Андрущенко та Ігоря Романка. Живописці Оксана Андрущенко, Галина Новоженець, Ігор Романко (Львів) по-різному відчувають Sacrum. У живописі Оксани Андрущенко сфера Sacrum охоплює щоденний предметний світ і надає йому одухотворення та піднесення. Глеки і джезви говорять про небуденне, про світ і космос. І все це в супроводі символів-кодів, що свідчать про щось далеке, первісне, прадавнє, святе. Містерія світу і незбагненна таємниця – у творах Галини Новоженець. Доторк до світла, матеріалізація світла творять «мій Sacrum» – ірраціональний та відсторонений. Смуга світла і смуга пітьми, містичний простір і містичний час, міжчасся, майбутнє й теперішнє... «Віддзеркалення», «Тріада», «Інший простір» – про це свідчать самі назви її творів. Сакралізація живописного простору полотен Ігоря Романка – велична божественна дійсність, хиткий місток між небом і землею, невидима межа між земним і неземним світом – створюють відчуття вічності, минущості і скінченності одночасно. Пантеїстичний погляд на світ, де Божий доторк прочитується у всьому – чи то в стеблі, чи в дрібному деревці … Риси та нотки сакральності надають живописним творам О. Андрущенко, Г. Новоженець, І. Романка особливого звучання, прив’язують до української традиції, коріння якої сягає глибин.Чекаємо вас:З 10 до 18 години. Вихідні дні: понеділок, вівторок та 28 квітня
Виставковий проект "ангел-О-творення"
Традиції львівських зустрічей притягують різноманіттям: іноді це майстерня художника, часом - кав'ярня, деколи - одна із звичайних львівських вулиць, або - вернісаж…   Сім учасників - Оксана Андрущенко, Лілія Баб’як, Мирослав Дедишин, Ігор Іванів, Володимир Луцик, Петро Старух, Оксана Романів-Тріска пропонують посперечатись «чи мають смисл тематичні виставки»?...Тема сакральних символів належить до універсальної позачасової категорії. Вони актуальні не лише як знаки релігійного світосприйняття – це відгомін національної історії у різноманітті мистецьких практик. Крізь них струменить наша філософія буття… Проте ХХІ століття докорінно ламає екзистенційні постулати: живучи в час невпинної трансформації, лише від нас залежить, що з минулого перейде в майбутнє… Отже, ангели у проекті Ангел-о-творення – це про наші з вами спільні символи – якими вони є, якими будуть і чи будуть взагалі…
Виставка "Thesaurus Sacrarum Historiarum: Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст"
16 квітня о 16.00 відбудеться відкриття виставкового проекту “Thesaurus Sacrarum Historiarum: Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст”, у межах якого буде представлено одну з найцінніших книжкових пам’яток з музейної збірки рукописів і стародруків.   “Thesaurus Sacrarum Historiarum…” (“Скарбниця Священних Історій…») (1585) – одна з перших у Європі ілюстрованих Біблій, видана у формі альбому гравюр із найважливішими сюжетами Старого та Нового Завітів. Книга репрезентує найпотужніший у Європі XVI ст. антверпенський друкарський осередок і є наймасштабнішим видавничим проектом гравера і видавця Ґерарда де Йоде (1516/17 – 1591). З огляду на незадовільний стан збереження пам’ятки, впродовж 2017–2018 років у майстерні реставрації графіки науково-дослідного реставраційного відділу Національного музею у Львові було проведено комплекс консерваційно-реставраційних заходів, спрямованих на відновлення видання. 

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Катя Костюкевич: (Гурман)
Сподобалось
Чудовий музей! Окрім постійних виставок, тут часто виставляють свіжі і оригінальні проекти, що як на мене, є суттєвим показником якості сучасних галерей і музеїв. На деяких виставках дозволяють фотографувати безкоштовно. Зали просторі і світлі, аккуратний достойний інтер'єр. Мені сподобалось.

Відповісти:

Катя Костюкевич,
Катя Костюкевич, 
Переглянути всі відповіді ()
Christina Chernysh: (Ревізор)
Сподобалось
Скільки живу у Львові, та ні разу до цього тут не була, і даремно.
Музей був заснований митрополитом Андреєм Шептицьким як приватна фундація для розвитку української культури.
В музеї є основна постійна експозиція «Українське мистецтво ХІІ - початку ХХ століть» та різні тематичні. Ціни на білети не дорогі, ще й присутні знижки для студентів, учнів і пенсіонерів. Звісно є послуга проведення екскурсій, навіть англійською мовою. Працівники музею ввічливі та доброзичливі.
За порадою, я відвідала основну експозицію. Спершу потрапляєш у зали наповнені колекцією українського сакрального мистецтва. Це різноманітні ікони, рукописи, декоративна різьба, скульптури в основному з Західної України. Колекція настільки багато, що стає трошки нуднувато, оскільки один і той самий образ зображено різними іконописцями в різні часи, які не так уже й відрізняються. Мені пощастило і я потрапила на проведення екскурсії. Можу сказати, що досить цікаво слухати екскурсовода, оскільки він багато розповідає і про техніку іконопису і як вона мінялась з століттями, про те що зображено на картинах, що автор хотів цим сказати і звертає увагу на якісь маленькі деталі (які ти сам можливо не зауважеш), а вони грають важливу роль. Але для тих хто не полюбляє довгих розповідей, є можливість послухати он-лайн записи. Під основними творами є QR-код, який можна відсканувати і трішки почерпнути інформації про автора і його картину, з можливістю вибору мови: українська, російська чи англійська. Ну але це дуже стисла розповідь. Велике враження на мене справив іконостас. Він величезний, багатий і дуже деталізований.
В наступних залах представлено розвиток відчизняного образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва у руслі основних стилів та напрямків світового мистецтва. І ці зали, для мене, буди набагато цікавішими. Деякі тавори просто захоплювали. А неочікуваною приємністю була колекція оригінальних творів Тараса Шевченка.
Загалом музеєм дуже задоволена. Рекомендую всім туди завітати.

Відповісти:

Christina Chernysh,
Christina Chernysh, 
Переглянути всі відповіді ()
Kate Kucynda: (Критик)
Сподобалось
Дуже подобається цей музей. Тут завжди проводять різні цікаві виставки. Діють знижки для студентів та дітей.

Відповісти:

Kate Kucynda,
Kate Kucynda, 
Переглянути всі відповіді ()