Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Відгуків 2
Львів
Проспект Свободи, 20
ДеньГодини роботиПерерва
Пн,ВтВихідний
Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 18:00Без перерви
Львів
Вулиця Драгоманова, 42
ДеньГодини роботиПерерва
Пн,ВтВихідний
Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 18:00Без перерви

Інформація

В експозиції представлено вікові традиції розвитку української національної культури (ікони, скульптура, рукописи і стародруки, підбірка української народної та професійної гравюри XVII—XVIII ст.).

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Christina Chernysh: (Критик)
Сподобалось
Скільки живу у Львові, та ні разу до цього тут не була, і даремно.
Музей був заснований митрополитом Андреєм Шептицьким як приватна фундація для розвитку української культури. 
В музеї є основна постійна експозиція «Українське мистецтво ХІІ - початку ХХ століть» та різні тематичні. Ціни на білети не дорогі, ще й присутні знижки для студентів, учнів і пенсіонерів. Звісно є послуга проведення екскурсій, навіть англійською мовою. Працівники музею ввічливі та доброзичливі.
За порадою, я відвідала основну експозицію. Спершу потрапляєш у зали наповнені колекцією українського сакрального мистецтва. Це різноманітні ікони, рукописи, декоративна різьба, скульптури в основному з Західної України. Колекція настільки багато, що стає трошки нуднувато, оскільки один і той самий образ зображено різними іконописцями в різні часи, які не так уже й відрізняються. Мені пощастило і я потрапила на проведення екскурсії. Можу сказати, що досить цікаво слухати екскурсовода, оскільки він багато розповідає і про техніку  іконопису і як вона мінялась з століттями, про те що зображено на картинах, що автор хотів цим сказати і звертає увагу на якісь маленькі деталі (які ти сам можливо не зауважеш), а вони грають важливу роль. Але для тих хто не полюбляє довгих розповідей, є можливість послухати он-лайн записи. Під основними творами є QR-код, який можна відсканувати і трішки почерпнути інформації про автора і його картину, з можливістю вибору мови: українська, російська чи англійська. Ну але це дуже стисла розповідь. Велике враження на мене справив іконостас. Він величезний, багатий і дуже деталізований.
В наступних залах представлено розвиток відчизняного образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва у руслі основних стилів та напрямків світового мистецтва. І ці зали, для мене, буди набагато цікавішими. Деякі тавори просто захоплювали. А неочікуваною приємністю була колекція оригінальних творів Тараса Шевченка. 
Загалом музеєм дуже задоволена. Рекомендую всім туди завітати.

Відповісти:

Christina Chernysh,
Christina Chernysh, 
Переглянути всі відповіді ()
Kate Kucynda: (Критик)
Сподобалось
Дуже подобається цей музей. Тут завжди проводять різні цікаві виставки. Діють знижки для студентів та дітей.

Відповісти:

Kate Kucynda,
Kate Kucynda, 
Переглянути всі відповіді ()