Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького

Львів
Вулиця Стефаника, 3
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт10:30 - 17:00Без перерви
Сб,Нд10:00 - 17:00Без перерви

Інформація

Постійно діюча експозиція, що налічує понад 62 тисячі творів світового та національного мистецтва від античних часів до наших днів. Проведення виставок.

Події

Виставка "Ангели"
Образ ангела: від ікони до масової культуриВиставковий проект «Ангели» – знакова подія для української культури і водночас наймасштабніший мистецький проект року. На три місяці у Львові буде створено унікальне середовище взаємодії культур, традицій та новацій на тлі образу ангела у світовому мистецтві.   Проект об’єднав:- понад 20 музеїв і культурних інституцій України;- 10 провідних експертів у галузі культури;- понад 400 шедеврів мистецтва різних епох, жанрів і стилів.Проект складатиметься з п’яти тематичних блоків, кожен з яких ознайомить глядача з одним із вимірів існування ангела. Виставкова й лекційна програма крок за кроком знайомитиме зі змістом сюжетів і значенням символів у зображеннях надприродної істоти з крилами, котра привертала погляд і думку тих, хто хоч раз у житті опинявся перед ним.
Виставка "Євангелісти Франса Гальса"
Франс Гальс (1580/81–1666) – один із найвидатніших живописців "Золотого століття" голландського мистецтва. Він увійшов до історії світового живопису як геніальний портретист, новаторство якого виразилось у вмінні створювати динамічні образи і передавати емоційний стан своїх героїв.Експоновані у рамках цієї виставки шедеври –  «Євангеліст Лука» та «Євангеліст Матвій» – надійшли до збірки Одеського музею західного і східного мистецтва у 1920-их рр. Ще два зображення інших євангелістів перебувають за кордоном: «Євангеліст Іоан» – в музеї Пола Ґетті в Лос-Анджелесі (США), «Євангеліст Марко» в ДМІМ ім. А. С. Пушкіна у Москві (Росія).Одеські полотна становлять особливу художню й історичну цінність, оскільки демонструють, як виглядали твори великого голландця на начебто нетипові для нього сюжети, що дійшли до нас переважно у копіях. Формально будучи творами на релігійний сюжет, картини за своєю сутністю є портретами, новаторськими як за народним типажем, так і за віртуозною манерою живопису.На відміну від своїх колег сучасників Гальс уникав лискучої фактури і гладкого нанесення фарби у своїх творах. Він підкреслював деталі і надавав своїм моделям жвавість завдяки видимим мазкам, лініям і великим кольоровим плямам. Ця техніка почала користуватися популярністю згодом, у ХІХ столітті, особливо серед імпресіоністів. 
Еротичні ігри барокових ангелів
На початку XVII ст, з формуванням естетики бароко й ідеології театралізації сюжетів Святого Письма образ ангела зазнав докорінної зміни. Він став тілесним, звабливим, активним і на допомогу йому стали приходити грайливі путті, повністю оголені, ніби це не посланці небес, а воскреслі античні божки. У чому сенс такої сексуальної революції безтілесних істот? Чому християни радо погодились на такі зміни? Як відреагували на це православні? Про це міркуватиме вголос лекторка і мистецтвознавиця Діана Клочко.   Вартість: вхідний квиток до музею.   Реєстрація за вказаним посиланням.

Відгуки

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук