Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького

Львів
Вулиця Стефаника, 3
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт10:30 - 17:00Без перерви
Сб,Нд10:00 - 17:00Без перерви

Інформація

Постійно діюча експозиція, що налічує понад 62 тисячі творів світового та національного мистецтва від античних часів до наших днів. Проведення виставок.

Події

Виставка "Євген Безніско. Сакральне"
"Усі ми ходимо під Господом. Я віруючий. Часто, дуже часто звертаюся до образу Спасителя, до Всевишнього. Майже всі мої твори пов'язані з релігією", - зазначав у своїй книзі Євген Безніско.Виставка "Євген Безніско. Сакральне" - роботи, присвячені образу Ісуса Христа, біля яких, цитуючи Володимира Овсійчука, не помолишся, але обов'язково замислишся, помовчиш."Хто для мене Христос? Передусім велика людина, а потім Бог". Безніско Євген Іванович – відомий український графік, народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Понад 50 років працював над художніми роботами за мотивами творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника. Автор низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема, портрет кардинала Йосипа Сліпого авторства Євгена Безніска був подарований від Львівщини Папі Івану Павлові ІІ у 1996 р. Роботи митця зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади та Франції.
Виставка "Свірзький замок у творчості графині Ірени Коморовської"
Свірзький замок у творчості його останньої власниці Ірени з графів Ламезан-Салінс графині Коморовської постає на цій виставці у зовсім іншому світлі. Для неї замок – насамперед дім, якому була віддана, але через історичні та життєві перипетії змушена покинути. Це відчутно у кожному мотиві, що вловив пензель та пильне око митця-поета. Її роботи «промовляють» від жіночого серця.   Штрихами до історичного портрету замку є також роботи тітки по матері Марії Родаковської та професора образотворчого мистецтва Станіслава Батовського-Качора, які часто гостювали у Свіржі й заохочували молоду графиню до творчості, давали їй уроки. В якій би країні не перебувала Ірена Коморовська, її серце завжди було спрагле та сприйнятливе до краси. Так постали цілі акварельні серії з мандрів та життя у Єгипті, Шотландії, південній Франції, Корнуелі, які теж можна побачити на виставці.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук