Вечір-спогад "Закоханий у Тернопіль" у місті Тернопіль

Вечір-спогад "Закоханий у Тернопіль" - фото
Дата події: 7 червня 2019
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Захід приурочено до 80-річчя від дня народження Володимира Сушкевича (1939—2011), заслуженого журналіста України, ровесника та друга ТОУНБ.
Перегляди 33
Юлія Вайнер (Друг LIST'а)
Сподобалось
В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся вечір–спогад «Закоханий у Тернопіль», приурочений до 80-річчя від дня народження Володимира Сушкевича (1939—2011), автора відомої книжки «Листи до друга», присвяченої Тернополю і тернополянам, заслуженого журналіста України, володаря Всеукраїнської премії «Золоте перо».
На захід завітали тернопільські журналісти «Вільного життя», «Свободи» та «Сільського господаря»: Галина Садовська, Галина Сіра, Ліля Костишин, фотокореспондент Василь Бурма, Галина Вандзеляк, Людмила Островська, які поділилися теплими спогадами про відомого журналіста. Галина Садовська назвала Володимира Леоновича ангелом, який ходив по землі, розповіла, що коли у 2008 році побачили світ його знамениті «Листи до друга», то він тішився, як дитина.
Оксана Періг, донька Володимира Леоновича, подякувала присутнім за пошанування її батька. Вона сказала, що він був самоіронічною, самокритичною та чуйною людиною і завжди допомагав людям, чим міг.
Тетяна Дігай, тернопільська поетеса та музикант, згадала про знайомство зі знаменитим журналістом і те. як він оцінив її перший вірш про Тернопіль.
Для Лілі Костишин Володимир Сушкевич був добрим наставником і другом, а Галина Сіра розповіла про випадок із сільським шанувальником творчості кореспондента, якому вона подарувала «Листи до друга».
Юрій Завадович, тернополянин заслужений лікар України, поділився спогадами про шкільну дружбу з майбутнім знаним журналістом, а Василь Бурма розповів про багаторічну творчу співпрацю з Володимиром Леоновичем у газеті «Вільне життя».
Валентина Семеняк, журналістка, сказала, що Володимир Сушкевич допоміг їй адаптуватися до міста.
Упродовж заходу звучали уривки з книжки «Листи до друга» у майстерному виконанні Юрія Черненка, актора Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка. Також він прочитав вірш Василя Стуса «Синові» — переклад вірша англійського письменника Редьярда Кіплінга «Якщо» («If»). Варто зазначити, що Володимир Сушкевич зібрав за своє життя 46 перекладів цієї поезії.
Вдало доповнювали виступи гостей були фрагменти фільму та мультимедійна презентація про життєвий і творчий шлях Володимира Сушкевича, які надали журналісти Михайло Маслій та Лариса Михальська.
Переглянути всі відповіді ()