Ціна правди у місті Тернопіль

Ціна правди - фото
Місце проведення:
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Валлійського журналіста Гарета Джонса завжди тягнуло до найнебезпечніших людей на цій планеті. Він уже брав інтерв'ю в самого Гітлера, і ось зараз, у 30-і роки ХХ століття мріє про інтерв'ю з Йосипом Сталіним. Для цього хлопець прилетів до Москви та готовий усіма різними способами домогтися цієї події. Пробувши якийсь час у СРСР, Гарет познайомився з ще однією журналісткою на ім'я Ада Брукс. Вона-то йому й відкрила очі на той світ, який вважається радянською утопією – постійні репресії, убивства, цензура та Голодомор. Тоді Гарет іде на найнебезпечніший крок у своєму житті – він пише статтю про трагедію українського народу, яка викриває сталінський режим. Радянські спецслужби шукають спосіб, щоб журналіст замовк, а молодий письменник Джордж Оруелл узяв цю інформацію в основу свого роману "Колгосп тварин".

Адміністрація кінотеатру має право не допустити Вас до перегляду фільму, якщо виникають сумніви щодо вікової відповідності. Для запобігання незручних ситуацій, прохання мати при собі документи, що посвідчують особу.
Перегляди 40
Viktoriia Shevchuk (Критик)
Сподобалось
Ціна правди" - це надзвичайно важливий фільм для усього світу, а для України в першу чергу.
Стрічка нам розповідає про історію британського журналіста Гарета Джонса, котрий намагався добратися істини, ризикуючи при цьому власним життям.
Все починалось із того, що він надумав взяти інтерв'ю у вусатого тирана тих часів, проте Сталін не знайшов на нього часу, тож герой вирішив у всьому розібратись самотужки, адже вже не захотів і далі задаватись питанням як СРСР може витрачати скільки грошей у той час, коли Кремль банкрот. Дізнавшись про Україну та її родючі землі герой вирушає туди та його життя змінюється назавжди.
Перед нами дійсно хороший фільм, навіть якщо відкинути всі емоції. Звичайно, що він не ідеальний, проявлялося, це як на мене, саме в схематичності фільму.
Сам фільм можна поділити на 2 частини, особисто мені перша частина була вже дуже схожа на станну про Гарета Джонса з Вікіпедії, проте, не скажу, що це стало для мене мінусом, адже якби режисери фільму мали на меті отримати відгук емоцій від пересічного глядача, а не на історичну відповідність, то "Ціна правди" була б зовсі іншим фільмом, і не скажу, що кращим.
Певні події в Москві, от як, наприклад, героїнова оргія із геями та повіями під джаз мені спочатку здалась зайвою, проте потім стало ясно, що саме розбещенність московської елітки була показана для того, щоб спрацював контраст із наступною частиною фільму
Тільки но Гарет приїздить до України та перед глядачем відкривається тогочасне життя людей, вимерлі села та голодні діти, то згадуючи те, що буквально декілька хвилин назад бачила про життя в Москві, - на очі починають навертатися сльози.
Переживала у цьому фільмі не за головного героя, адже він про людину, котра розказала світові про голодомор, а отже, вижила, важко дихати було від усвідомлення того, що все, що я побачила на екрані, можливо не із 100-відсотковою точністю, проте відбувалося в реальному житті.
Режисерам та сценаристам цілком, повністю та без всілякого спрощення та ідеалізації вдалося передати якою ж кепською була ситуація в тіі часи: поїдання кори дерев, тварин, сцена із дітьми, котрі почали їсти власного брата, трупи посеред доріг, продаж останнього одягу івсобачий холод за шмат хліба, мертві діти, живі діти з мертвими батьками, приречені на смерть,
Нортон зміг прекрасно передати образ наївного журналістика, котрий хоче грати за правилами, навіть тоді, коли над ним всі сміються, зміг він передати і шок від всього побаченого. Якщо ж на початку фільму Джонс постає як наївний хлопчик, котрий готовий кинутить у будь-яку бурю, щоб все стало ясно, то на кінець фільму він вже є цілком дорослим і вимученим чоловіком, котрий знає страшну таємницю того, як зараз живеться українцям, але в той же час не може її нікому розказати. Він стикається із шантажем та відвертим висміюванням всього того, що з ним сталося, адже ніякого голоду в Україні ж немає, він все придумав
Фльм не намагається всіма способами витягти із тебе сльозу, а дійсно просто розповідає історію. Реальну, печальку та надзвичайно сильну.
Отож, Ви не маєте права пропустити цей фільм, адже "Ціна правди" є обов'язковою для перегляду
У мене все
Переглянути всі відповіді ()