Новий український репортаж у місті Тернопіль

Новий український репортаж - фото
Дата події: 27 листопада 2019
Місце проведення:
Початок: 18:30 год.
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Спільна презентація двох нових репортажних книжок видавництва Човен: «Півмісяць, хрест і павич. Подорожі до Месопотамії» Svitlana Oslavska та «Бог дивовижних людей та інших грішників» Marichka Paplauskaite.

Це історії про «іншу Туреччину» та про «людей, які вірять у дива й невипадковості».

Вхід – вільний.
Модерує засновник Школа журналістики УКУ Ігор Балинський.

 Що це за книжки?
 Світлана Ославська написала книжку про іншу Туреччину – ту, що починається за межами курортів і традиційних туристичних напрямків. У цих репортажах ви зустрінете тих, хто не вписується в картину «правильних» турецьких громадян: християн, єзидів, сирійців, біженців, «терористів». Водночас ці тексти показують ширшу картину суспільного й політичного життя Туреччини останніх п’яти років. Є тут і перетини з Україною – сподівані й не дуже.

 Історії героїв Марічки Паплаускайте можна читати із захопленням, недовірою чи острахом, але ними не можна не дивуватися. Ці люди не є святими, ба більше — вони помилялися і помиляються, іноді фатально.
Пастор, який врятував тисячі залежних від вулиці й наркотиків дітей у Маріуполі. Науковець, якого викрали та ув’язнили бойовики «ДНР». Власниця успішного бізнесу, яка не змогла врятувати від смерті власну доньку, що мала рідкісне захворювання. Новонавернений християнин, засуджений довіку за вбивства та зґвалтування. Столяр, який таємно від комуністичної влади провадив Богослужіння у квартирах вірян.
Кожен із героїв книжки сконцентрував у собі неймовірну енергію та готовність усупереч обставинам бути чи залишитися людиною: щирою, складною, відкритою, вразливою, доброю, суперечливою, талановитою.

 Світлана Ославська – українська незалежна журналістка, репортерка, дослідниця культури. Народилася в Сєвєродонецьку на Луганщині, вивчала культурологію у Харкові та Києві. Живе в Івано-Франківську, але частіше – в дорозі. Пише про людей. Авторка репортажів з Туреччини, Ірану, Греції, Польщі, Молдови та України. Публікувалася у hromadske.ua, Reporters., The Ukrainians, Заборона, Часопис КРИТИКА - Journal KRYTYKA, Локальна історія, New Eastern Europe, ФОКУС та інших.

 Марічка Паплаускайте — українська репортерка; співзасновниця та головна редакторка онлайнового журналу Reporters.; викладачка Школа журналістики УКУ. Народилася в Миколаєві. Має історичну та журналістську освіту. Працює у жанрі художнього репортажу. Двічі лауреатка відкритого конкурсу для журналістів «Text». Фіналістка Конкурс «Честь професії» – 2019» у номінації «Найкращий репортаж».
Перегляди 35

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук