Мистецькі заходи у Рівному

Дати:
Розділи:

Сьогодні, 18 січня 2020

Виставка «Art-аркан: закарпатська школа живопису»

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» презентує виставку - «Art-аркан: закарпатська школа живопису». Живописна традиція реґіону сформувалася у 1920-50-х роках на засадах західноєвропейського малярства початку ХХ століття з одного боку та естетики народного мистецтва гуцулів – з іншого. Історію її творення ми порівняли зі старовинним гуцульським танцем чоловічого посвячення. Бо закарпатська школа живопису, як і древній танок аркан, несе в собі певну символіку. В першу чергу — братерство, міцну підтримку побратима, а ще нерозривне коло, що рухається, — це єдність, спільні ідеї та мета.Цю школу часто називають “Закарпатським Барбізоном”. Невипадково обране таке яскраве порівняння, адже саме ідеї, що виникли в Парижі в кінці XIX століття, якнайкраще відповідали стремлінням невеликої групи закарпатців на чолі з Адальбертом Ерделі та Йосипом Бокшаєм.19 майстрів, представлених у нашій експозиції (А. Ерделі, Й. Бокшай, А. Коцка, Ф. Манайло, П. Бедзір, Ю. Герц, Ф. Семан (OCSI), А. Борецький, Е. Контратович, Г. Глюк, А. Мартон, З. Шолтес, В. Микита, М. Сапатюк, І. Шутєв, М. Кобиленков, В. Павлишин, А. Кашшай і Й. Бокшай-молодший), уже давно стали класиками і визнані не лише в Україні, а й у світі. А їхні твори донині є основою візуальної освіти художників реґіону. Нехай Новий 2020 рік буде для вас живописним, колоритним і урочистим, як і вся творчість закарпатських митців!Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!

Анонс тижня від Обласної бібліотеки для молоді

Привіт! Ми чекаємо на вас, адже маємо нові цікавенькі події:Понеділок, 13 січня, 09.00 Екпозиція виставки творчих робіт студентів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Рівненського державного гуманітарного університету «Мистецька рапсодія»Понеділок, 13 січня, Протягом дня "Щедрувальний флешмоб"Середа, 15 січня, 10.00 Майстерклас для молоді з інвалідністюНоворічні подарунки виготовлені власноручЧетвер, 16 січня, 11.00 Школа раннього розвитку «Мамине сонечко»Малювання пальчиковими фарбами «Веселий сніговик»Четвер 16 січня, 16.45 Розмовний клуб англійської мови «English Speaking Club»Неділя, 19 січня, 11.00 Збірка клубу любителів настільних ігор у Рівному «Настільна ігротека»Неділя, 19 січня, 14.00 Показ фільму «Вас не було на місці»в рамках фестивалю «Нове британське кіно»Неділя, 19 січня, 14.00 Вечір поетичного настрою «Я для тебе горів український народе...» (85 років від дня народження Василя Симоненка)Книжково-ілюстративні виставки: Ялинково-книжкова інсталяція "З Новим роком, Україно!" "12 нових книг для зимових вечорів" "Теплі історії під ялинку" "В передчутті різдвяних див" "Високі регістри Василя Симоненка" (До 85-річчя від дня народження В. А. Симоненка) "Пізнаймо світ разом з книгою" "Дивосвіт різдвяних свят" "Цікавинки для допитливих" "Барвиста палітра періодики" "Все про Європу. Читай. Слухай. Дізнавайся" "Магія зими"

Анонс тижня

На сріблястих саночках,Із ялинкою в руках,За вертепом й колядою,Із Йорданською водою,По Вкраїні Січень йде —За собою рік веде.Запрошуємо цього тижня на цікаві події:з 13 по 19 січня Демонстрація фотовиставки «Життя собаче» за сприяння Українського Центру Фотомистецтва, cтудії «У фарватері істин»15 січня о 14 год. Презентація музичного альбому рівненського композитора Андрія Пастушенка «Колядуємо тобі, Україно!»15 січня о 14 год. Тематична зустріч «Діти винахідники – майбутнє вітчизняної науки»15 січня Літературний диліжанс творчістю німецького письменника-казкаря Якоба Людвіга Карла Грімма: до 235-річчявід дня народження німецького письменника-казкаря15 січня о 17:30 Засідання «English Club» (у рамках проекту «Вікно в Америку»)16 cічня об 11 год. Комплекс заходів у «Кімнаті сімейного читання»16 січня о 17:15 Засідання «Club ltaliano»16 січня Літературний портрет: «Філософія та атеїзм Айзека Азімова»: до 100-річчя від дня народження американського письменника18 січня Філологічний диспут «The Role of Thesauri in New Information Envirоnment» - «Роль Тезауруca в нових інформаційних середовищах»: до Thesaurus Day18 січня о 13 год. Літературна студія «Погорина». Творчий вечір рівненського письменника Миколи Кащука: до 70-річчя від дня народження18 січня о 14 год. Зустрічі у клубі любителів анімації. Перегляди аніме фільмів, тематичні ігри18 січня о 14 год. Засідання «English Club» (у рамках проекту «Вікно в Америку»)19 cічня об 11 год. Комплекс заходів у «Кімнаті сімейного читання»19 січня о 15 год. Бібліотечні мілонги зі спільнотою «Тангенс – Аргентинське танго у Рівному»

Завтра, 19 січня 2020

Творча зустріч з режисеркою Христиною Сиволап

Запрошуємо журналістів та поціновувачів українського кіно на творчу зустріч з режисеркою фільму «Віддана», рівнянкою Христиною Сиволап.Реєстрація наподію - https://bitly.su/xAOW7X71.Авторка короткометражок «Вірую» (2010), «В мене є, а в тебе немає» (2012), «Дужевільний» (2012). Фільм «Давай не сьогодні» (2013) відзнятий за власним сценарієм та здобув перемогу в конкурсі короткометражних робіт на Трієстському кінофестивалі, телесеріалів «Тато Ден» (2017), «Вище тільки кохання» (2018), «Подорожники» (2019).12 грудня 2019 вийшов відеокліп на дуетну пісню Тіни Кароль та Юлії Саніної «Вільна», що є саундтреком до фільму «Віддана».Творча зустріч відбувається за підтримки Управління культури та туризму Рівненської облдержадміністрації.

Діти з сонця

Запрошуємо на #презентація_виставки творчих робіт вихованців дитячої #художня_студія_Сонце (керівник Наталя Дейнека) - "Діти сонця". На виставці представлено біля 40-ка робіт дітей від 6 до 9 років, переважно новорічно-різдвяної тематики з невеличкою алюзією на весну.Роботи дивують високою майстерністю виконання, тішать теплом і позитивною енергетикою. 

Вівторок, 21 січня 2020

Рок-н-рол тур «Король рок-н-ролу. Елвісу Преслі - 85!»

Переконані, що ви десь та й чули його музику, але у вас є нагода гарно та цікаво провести свій час. А ще дізнатися більше цікавого про одного з найуспішніших музикантів та акторів ХХ ст.

Середа, 22 січня 2020

Мистецький проект "Ренесанс образів"

Світлини – Олександр Харват, Мистецька атрибуція, тексти – Микола БендюкІдея проекту полягає у популяризації творів мистецтва, що знаходяться в музеях та галереях Рівненщини, спонуканні людей до відвідування музеїв, ознайомлення з культурним надбанням, збереження його, оскільки багато людей просто не знають, яка культурна спадщина у нас є. В експозиції виставки та на сторінках альбому відомі рівняни стали подібними до персонажів з картин та скульптур, сфотографовані поруч з твором мистецтва. Для підкреслення схожості були використані звичайні шматки тканини, деталі одягу, перука, поза… Колись люди були такими ж, як і ми сьогодні, просто вони носили інше вбрання та зачіски. Крім того, гени нашої шляхти нікуди не поділися, вони є і в нас з вами.У програмі: • презентація виставки та каталогу світлин;• культурна програма за участі солістів-вокалістів Рівненської філармонії, лауреатів національних та міжнародних конкурсів Анастасії Янцур (учасник теле-проекту «Голос країни») та Павла Мищука;• перші мазки художника Олександра Гурістюка над новим портретом;• спілкування з авторами та учасниками проекту;• ведучі заходу – Галина Цьомик – акторка театру, заслужена артистка України, В'ячеслав Білецький – шоумен, Ірина Білотіл (МБК). Організатори та співорганізатори – Міський Будинок Культури, народна фотостудія «Простір фото», студія «У фарватері істин».Контактні дані: тел. 096-902-1043, 097-1164539, e-mail: kharvat@ukrfoto.org Вхід вільний.