Мистецькі заходи у Львові

Дати:
Розділи:

Сьогодні, 20 квітня 2019

Відкриття виставки "Трипілля без меж і кордонів"

У 2018 році виповнилося 125 років з часу відкриття трипільської культури. З нагоди відзначення цієї важливої дати у січні - травні 2019 року у Львівському історичному музеї буде експонуватися виставка "Трипілля без меж і кордонів".Трипільська культура (VІ-ІІІ тис. до н. е.) - унікальне явище в стародавній історії України. У пору свого найвищого розвитку вона займала територію від Дністра на заході - до Середнього Придніпров'я на сході, від Полісся на півночі - до Північного Причорномор'я на півдні. Назву культурі дав знаний археолог Вікентій Хвойка, який спочатку в Києві у 1893 році, а згодом у с. Трипілля на Київщині, розпочав розкопки її перших пам'яток.З трипільською культурою пов'язують процес творення фундаменту цивілізації на теренах України. Нагромаджені за 125 років здобутки археологів, істориків, музейників, допомагають нам у розумінні проблеми етногенезу українців та у вирішенні сучасних практичних питань духовного оновлення.Колекція пам'яток трипільської культури у фондах Львівського історичного музею нараховує понад 6 тисяч предметів, чільне місце серед яких посідають пам'ятки із західних областей України. На виставці репрезентовано понад 100 експонатів. Відвідувачів дивуватиме майстерно розписана трипільська кераміка, антропоморфна та зооморфна пластика, знаряддя праці. Серед них - реліквії: ритуальні хлібець і посудина у вигляді упряжі волів із Кошилівців; тринокль - символ сім'ї із Незвиська; "Мадонна" із Сушківки; мідні сокири із Чернівецької області.Пам'ятки трипільської культури із фондів Львівського історичного музею вже експонували на виставках в Україні та Польщі. Запропонований проект відрізняється від попередніх. Вперше автори подбали про те, щоб дати можливість ознайомитися з виставкою людям з вадами зору. Спеціально підібрані артефакти - вишивка, керамічний посуд, писанки різного часу - демонструють трипільські впливи на наші традиції. Доповнює виставку колекція родинного оберегу українців - ляльок-мотанок роботи народної майстрині Марії Заблоцької.Сподіваємося, виставка знайде відгук у серцях наших відвідувачів. Запрошуємо усіх на відкриття виставки, яке відбудеться 17 січня 2019 р. о 14 год. у приміщенні Львівського історичного музею (відділ "Музей історії України") на пл. Ринок 24, виставкова зала, ІV поверх.Автори виставки: Оксана Куценяк, Емілія Зарубій.Художнє оформлення, промоція - відділ науково-освітньої роботи і промоції ЛІМ

Виставка "Світло у їхньому домі"
14.02.2019 - 14.07.2019

14 лютого о 18.30 запрошуємо на відкриття виставки "Світло у їхньому домі".На виставці представлені фотографії з приватного сімейного архіву Яна та Софії Отків, який був опрацьований і входить до колекцій Міського медіаархіву Центру міської історії. Більшість світлин зроблені наприкінці 1920-х - протягом 1930-х років Яном Отко, який працював у той час у банку й інших фінансових установах Львова. Для Яна фотографія була не лише інструментом фіксації часу за посередництвом світла - він цікавився фотографією як процесом, був її аматором. Після одруження із Софією Блонською він активно взявся документувати життя своєї сім’ї. Народження сина Андрія у 1935 році додало йому стимулу фотографувати ще більше.

Виставка "Восток-Дім"

Проект представляє історії людей, які під час конфлікту на сході України залишились жити в прифронтовій смузі Донбасу. В цих історіях учасники проекту розповідають про свій дім і його значення в їх житті.Мета проекту – інтегрувати історії очевидців конфлікту в культурну пам'ять українського суспільства та створити поле для багатопланового діалогу і обговорення складних питань, пов’язаних з нинішнім конфліктом.   Програма відкриття: О 14.00 - презентація виставки для представників ЗМІУ презентації візьмуть участь: Кішенко Юлія – координаторка освітнього напрямку БФ «Восток-СОС»Баннікова Світлана – івент-менеджерка БФ «Восток-СОС»Ворошилова Олександра – івент-менеджерка БФ «Восток-СОС»Представники Львівської міської ради О 18:00 – відкриття виставки для всіх охочих та арт-терапевтичний майстер-клас «Рефлексії щодо поняття «дім».   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Виставка Антона Проненка "Byzantine Electricity"

Серія полотен Антона Проненка Byzantine Electricity створена з використанням іконописних технік та зображує місцевості, історично пов'язані з класичною культурою. Античну атмосферу Греції, Туреччини та Італії сьогодні важко розпізнати візуально, адже сучасний технічний прогрес вносить свої корективи в ландшафти міста. Так само невпізнаваними є класичні техніки, мотиви та композиційні прийоми в картинах Антона Проненка. Сучасні елементи покликані не завадити, а підкреслити відчуття класичної гармонії та світла, у тому числі електричного. Для візантійських майстрів була напрочуд важливою тема абстрактного світла, його зображували за допомогою сусального золота. Сьогодні для художника цю роль нерідко відіграє світло електричне та неонове.

Виставка "Чому з дерева 3 дерева?"

Відкриття виставки 17 березня о 17:00 год.   Чому з дерева 3 дерева? - проект студенток ЛНАМ, учасниць програми студентської мобільності у 2018 - 2019 р.р.Виставка, для якої відправною точкою став досвід навчання кожної учасниці в академіях мистецтв Польщі та Литви, представляє медіа-арт та ранні рисунки художниць, які розкривають творчий потенціал та особливості художніх практик цих молодих мисткинь. учасниці: Galya Boyko, Dinara Kelyamova, Ivanna Ostapchuk, Lilia Machula, Margaryta Safonova, Nataliya Parshchyk, Solomia Ortynska, Sofiia Lupul, Софія Рахміль, Khrystyna Zayats.

Фотовиставка "Левко Янушевич: до 130-річчя від дня народження"

20 березня о 16.00 год. у виставкових залах Палацу мистецтв ім. Тетяни і Омеляна Антоновичів  відбудеться відкриття фотовиставки-семінару «Левко Янушевич: до 130-річчя від дня народження».

Виставка Мирослава Ягоди

На виставці будуть представлені ранні твори так званого "чорного періоду", датовані другою половиною 1980-х рр., та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х рр.Виставка Мирослава Ягоди – один із найбільших і найважливіших мультидисциплінарних проектів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького у 2019 р., покликаний привернути увагу до музеєфікації та повноцінного введення в мистецтвознавчий обіг нових сторінок з історії українського мистецтва, твореного у Львові, формування яких співпало з активними подіями в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах України.

Виставка Ольги Кульчицької "Жити - це творити"

Запрошуємо відвідати виставку робіт художниці Ольги Кульчицької "Жити - це творити".

Виставка "Іван Левинський. Імпульс"
26.03.2019 - 10.05.2019
вул. Підвальна, 4 (Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова Вежа)

Відкриття виставки відбудеться 26 березня о 18:00 год.   Виставка «Іван Левинський. Імпульс» – це перший захід Року Левинського, що був проголошений з метою вшанування 100-річчя з Дня смерті видатного українського будівничого, архітектора, промисловця, громадського діяча, професора та філантропа Івана Левинського.Проект досліджує спадщину архітектора в сучасному розрізі, виносить в широкий суспільний дискурс її значення для України та вписує у світовий контекст. Розкриває нові ракурси здобутків Івана Левинського й дає можливість глядачеві осягнути феномен цієї визначної постаті.   Ми готуємо:- Презентацію трьох документальних фільмів до виставки.- Інсталяцію кабінету Івана Левинського.- Нові цікаві факти із життя Івана Левинського.- Оригінальні креслення фірми Івана Левинського, що ще ніколи не полишали стін архівів.- Оригінальні артефакти із приватних колекцій.

Фотовиставка "Палац в саду – перлина Кримського ханства"

Львівський історичний музей та фотографи Вікторія Темна і Ігор Сальников запрошують вас на відкриття виставки, присвяченої спадщині кримськотатарського народу – палацу кримських ханів у Бахчисараї.Всі фотографії автори зробили упродовж дворічного проекту (2012–2013 рр.) зйомки об'єктів Бахчисарайського музею-заповідника.Запрошуємо всіх охочих на відкриття виставки, яке відбудеться 26 березня о 16:00 в Італійському дворику. Ви зможете не тільки побачити фотографії, скуштувати кримськотатарські смаколики, але й взяти участь у віртуальній екскурсії, яку проведе для вас фахівець.

Виставка Петро Сипняк. Живопис

29 березня о 16:00 год відбудеться відкриття виставки Петро Сипняк. Живопис присвяченої 60-річчю від дня народження художника та 35-річчю його творчої діяльності.Творчість Петра Сипняка у жанровому відношенні багатогранна й складається з тематичних циклів та серій: пейзажів, міських пейзажів, портретів, натюрмортів... Творчий доробок митця становить кілька тисяч робіт (за словами художника, він ніколи не вів чіткого підрахунку своїх робіт), понад 35 персональних виставок, а також безперервна активна участь у групових вернісажах у Львові, інших містах України та за кордоном. Петро Сипняк став організатором та учасником багатьох благодійних аукціонів та проектів задля відновлення культурних пам’яток Львова та інших міст. До експозиції виставки в НМЛ ім. А. Шептицького увійдуть полотна останніх років та знакові роботи попередніх періодів. Вони охоплюють майже всі теми і жанри, у яких працює художник.

Виставка "Весняне REVUE"

Як правило, про виставки говоримо багато, але є виставки, які краще хоч раз побачити ніж сто раз про них почути! Наступна наша виставка саме з тих, яку обов'язково треба побачити!!! Десять українців, які своєю творчістю зачаровують світ! А ще в стінах галереї буде багато Парижу!!! Один з учасників виставки вже більше ніж 35 років пропагує українське мистецтво в світі живучи в серці Франції!!!На відкриття виставки запрошений харизматичний парижанин Oliver Domengie "The Mind Traveller", який своєю музикою і співом візьме в полон Ваші серця!

Виставка Ігора Біликівського "Фантасмагорії казкового Львова"

1 квітня о 18:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки графіки ігор біликівський «Фантасмагорії казкового Львова».   На виставці оглянемо роботи, виконані впродовж останніх двох-трьох років, які є «чуттєвим відображенням деяких закапелків Львова, а також окремі графічні композиції, що не пов’язані з образами реального міста. Більшість є наслідком споглядання пошарпаних часом кам’яниць і старих львівських вуличок, де ще місцями залишилась бруківка, по котрій ходили мої прабабці і дідусі. Усе разом, як я вважаю, і спричинилось до створення не реальних, а химерних графічних образів, не зрозумілих навіть мені. Це фантазії, які могли з’явитись тільки у цьому чарівному місті».    

Виставка “Paris… Весняна зустріч”
03.04.2019 - 03.05.2019

Париж вабить усіх, особливо митців, бо уособлює їх мрію. Витончена естетика, універсальність створеного у ньому формують й особливе світосприйняття, коли перебуваєш у Парижі. Одо Добровольський і Цуґухару Фуджіта, Кароль Мондраль і Микола Глущенко, Генрик Кжижановський і Станіслав Камоцький – ось неповний перелік авторів, представлених на виставці, чиї твори зберігаються у фондах Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького. Це роботи митців, що жили на межі XIX-XX ст. і відрізнялися своїми творчими пошуками. Художники різного походження та долі, але об’єднані генієм одного з найпрекрасніших і загадкових міст світу.Виставка “Paris… Весняна зустріч” триватиме у Палаці Потоцьких з 3 квітня по 3 травня 2019 з нагоди щорічного фестивалю французької культури в Україні “Французька весна”.   Вернісаж: 3 квітня о 16:00Гостей вернісажу чекатиме приємна несподіванка – Презентація графічного роману Батько Горіо за твором Оноре де Бальзака, що побачив світ у видавництві “Леополь”.

Виставка "Грішник. Семантика одного твору"

Картина «Алегорія Божественного Милосердя» невідомого фламандського художника кінця XVII-початку XVIII ст. зберігалась у фондосховищі Галереї. До цього часу полотно жодного разу не експонувалося, оскільки мало численні пошкодження. Однак завдяки кропіткій праці фахівців з науково-дослідного відділу реставрації унікальний зразок сакрального живопису став нарешті доступним для огляду.Сюжет композиції представленої картини був запозичений зі зразків фламандського мистецтва кінця XVI ст., зокрема двох гравюр авторства Генріха Гольціуса (1558-1617) та Мартіна де Воса (1532 (1532)-1603). В усіх випадках головна концепція твору – шлях до прощення гріхів через каяття, що є проявом Божественного милосердя – цілком відповідала філософсько-теологічним віянням у культурі Західної Європи періоду контрреформації.До виставки видано каталог «Алегорія Божественного Милосердя фламандського майстра XVII-XVIII ст.».

Виставка Галини Новоженець, Оксани Андрущенко, Ігоря Романка

Друзі! 3 квітня в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставки «Мій SAKRUM». В експозиції будуть представлені живописні роботи трьох сучасних українських митців: Галини Новоженець, Оксани Андрущенко та Ігоря Романка. Живописці Оксана Андрущенко, Галина Новоженець, Ігор Романко (Львів) по-різному відчувають Sacrum. У живописі Оксани Андрущенко сфера Sacrum охоплює щоденний предметний світ і надає йому одухотворення та піднесення. Глеки і джезви говорять про небуденне, про світ і космос. І все це в супроводі символів-кодів, що свідчать про щось далеке, первісне, прадавнє, святе. Містерія світу і незбагненна таємниця – у творах Галини Новоженець. Доторк до світла, матеріалізація світла творять «мій Sacrum» – ірраціональний та відсторонений. Смуга світла і смуга пітьми, містичний простір і містичний час, міжчасся, майбутнє й теперішнє... «Віддзеркалення», «Тріада», «Інший простір» – про це свідчать самі назви її творів. Сакралізація живописного простору полотен Ігоря Романка – велична божественна дійсність, хиткий місток між небом і землею, невидима межа між земним і неземним світом – створюють відчуття вічності, минущості і скінченності одночасно. Пантеїстичний погляд на світ, де Божий доторк прочитується у всьому – чи то в стеблі, чи в дрібному деревці … Риси та нотки сакральності надають живописним творам О. Андрущенко, Г. Новоженець, І. Романка особливого звучання, прив’язують до української традиції, коріння якої сягає глибин.Чекаємо вас:З 10 до 18 години. Вихідні дні: понеділок, вівторок та 28 квітня

Виставковий проект "ангел-О-творення"

Традиції львівських зустрічей притягують різноманіттям: іноді це майстерня художника, часом - кав'ярня, деколи - одна із звичайних львівських вулиць, або - вернісаж…   Сім учасників - Оксана Андрущенко, Лілія Баб’як, Мирослав Дедишин, Ігор Іванів, Володимир Луцик, Петро Старух, Оксана Романів-Тріска пропонують посперечатись «чи мають смисл тематичні виставки»?...Тема сакральних символів належить до універсальної позачасової категорії. Вони актуальні не лише як знаки релігійного світосприйняття – це відгомін національної історії у різноманітті мистецьких практик. Крізь них струменить наша філософія буття… Проте ХХІ століття докорінно ламає екзистенційні постулати: живучи в час невпинної трансформації, лише від нас залежить, що з минулого перейде в майбутнє… Отже, ангели у проекті Ангел-о-творення – це про наші з вами спільні символи – якими вони є, якими будуть і чи будуть взагалі…

Персональна виставка Наталі Павлюк
11.04.2019 - 08.05.2019

Живописні полотна відомої Львівської художниці Наталі Павлюк, навіяні глибиною звучання та безмежними просторами моря і морських пейзажів. Художниця запрошує глядачів почути її море!

Виставка "Яцек Мальчевський. Мандрівка до себе"
11.04.2019 - 10.05.2019

Виставка присвячена 165-й річниці з дня народження Яцека Мальчевського (1854 – 1929) – найвідомішого представника Символізму в Польщі.До збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького велика частина творів Яцека Мальчевського потрапила завдяки Каролю та Малгожаті Лянцкоронським, портрети яких експонуються на виставці.Особливістю творчості митця є велика колекція автопортретів, меланхолійне самоспоглядання, іронічність, провокативність та недомовленість.Творчість художника є суголосна пошукам європейських символістів, сучасників Яцека Мальчевського, яких цікавили одвічні теми буття і пошук відповідей на питання «Хто ми? Звідки? Куди прямуємо?»

Великдень на Жидачівщині
11.04.2019 - 06.05.2019
Чернеча Гора, 1(Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького)

Запрошуємо на відкриття нової фондової виставки. Уже четвертий рік поспіль фондосховище Музею відкриває запасники, щоб виставити найкращі експонати під гаслом «Великдень нас єднає». Фондова збірка Музею нараховує 480 експонатів, які походять зі сіл Жидачівщини, що на Львівщині, і частково зі сіл Івано-Франківського району. Основну частину експонатів було зібрано у 1970-80-х рр. завдяки працівниці Музею Ользі Фаустинівні Ільків – багатолітньому політв’язневі радянських таборів.На Жидачівщині, як і повсюдно по Україні, дуже ретельно готувалися до свята Світлого Великодня. Чисто прибрана хата, збагачена великою кількістю інтер’єрної тканини з характерними орнаментальними схемами «з переборами» в темно-червоних кольорах. Про святкову атмосферу нагадують й давні атрибути Великодня – писанки (на виставці представлено писанки майстрині з Жидачева Галини Тимофтевич, створені за характерними місцевими мотивами). Кошичок, покритий спеціально витканим рушничком, на який ставлять освячену паску. Його використовували лише раз в рік, як і спеціальний обрядовий посуд. За давнім звичаєм паску, верх якої був декорований хрещатими мотивами, перев’язували навхрест конопляним повісмом, яке потім теж зберігали до народження дитини (цим повісмом перев’язували її пупок). Загальну композицію доповнюють гончарні вироби – горщики, глечики, миски, цідильник, пасківник, бабник. Найчастіше побутовий посуд надходив до Жидачівщини з містечка Войнилова (Сільце). Він був полив’яний, скупо декорований темно-зеленими хвильками. Привозили високохудожні вироби і з містечок Миколаєва, Яворова. Миколаївський посуд вирізнявся поліхромним декором – прямими, хвилястими і комбінованими смугами на шийці і тулубі, а яворівські горщики були декоровані білими «галузками» на рудому тлі. Особливим акцентом виставки є, звичайно, одяг. Бо ж саме до Великодня жінки намагалися виготовити як не повністю новий стрій, то бодай якусь його частину. Були й окремі компоненти одягу – «пошвагані» запаски, які обов’язково одягали власне на це свято. Виставка охоплює не лише святковий народний одяг, що побутував від початку ХХ ст. і до 40-50-х рр. ХХ ст., а й музейні предмети, що демонструють розвиток технік та трансформування орнаментальних мотивів вишивок жіночих сорочок від найдавніших (з тканими уставками) до пізніх сорочок-блюзок. Справжнім раритетом виставки є весільне покривало «простирало». Ним обгортали наречених до шлюбу, а пізніше його накидала на себе молода мати підчас годування дитини. Весільний цикл, зазвичай, починався після Великодня, тому на виставці є й інші весільні атрибути – весільний вінок, виплетена з барвінку «доля» – гірлянда, яку вішали між або під хатніми образами. Виставка «Великдень на Жидачівщині» – це ваша можливість ознайомитися зі своєрідною етнографічною «метрикою» краю з надзвичайно багатою традицією, в основі якої яскрава барва, несподіваний взір і, безперечно, самобутній світогляд життєлюба.Виставка триватиме до 6 травня 2019 року (Велика виставкова зала Музею, 10.00 – 17.00, у всі дні, крім понеділка і вівторка).

Виставка Ніни Резніченко "Ілюзія"

В арсеналі ілюзіоніста , як і в руках митця є три стадії процесу створення своєї ілюзії. Береться реальна матеріальна річ, яку можна побачити. Згодом із звичайною річчю робиться щось незвичайне, її трансформація. а на третій стадії ця річ повертається, з’являється заново, перероджується. Ніна Резніченко порівнює свій творчий процес з ілюзіоністським престижем. Частково користуючись методами автоматичного письма, вона видає зображення на полотні з розмитих м’яких переходів складних напівтонів, патьоків олійної фарби і різнокаліберних мазків живого кольору. Так народжуються її твори.У своєму бароковому буйстві вони виникають з абстракції і втягують глядача всередину асиметричних динамічних композицій, схожих на букети квітів або неоромантичні жіночі портрети – ефемерні позачасові світлі образи, які теж є прекрасною ілюзією жінки.Всі твори створені спеціально для виставки протягом останніх пів року.

Виставка Оленки Іванишин "Акварель"
14.04.2019 - 10.05.2019

Відкриття 14.04 о 18:00.    Запрошуємо на відкриття виставки Оленки Іванишин - "Акварель". "Акварель відкрилася мені по-новому, вона стала для мене, як жива вода, як ковток свіжого повітря... Дуже добре її відчуваю і бачу, що можу ще багато чого висловити за допомогою неї". Куратор: Наталка Шуст-Цимбалюк.

Виставка "Моє/Чуже"
16.04.2019 - 06.05.2019

Цього разу для вас: 5 авторів, 5 різних тем і 5 досліджень, кожне з яких є осмисленням вирваних шматків навколишнього інформаційного шуму, які стали підсвідомим монологом, згодом частиною свідомості та знайшли своє вираження візуально.Дана експозиція - це дослідження впливу “чужого” на формування візуального повідомлення створеного художником. Це своєрідне відмотування плівки на початок, щоб побачити той перший кадр. Доповненням до творів будуть підібрані авторами референси, відсилки до зовнішніх подразників, які стали імпульсом для творчості, і повернення до них, як до гучності так комплексності у виражені змістів. “Зчитати” дані відсилки можна буде за допомогою QR кодів.   Художники:Bachkur MiraAlina JoOksana SobolVadim PanchenkoSysa Oleksandra

Виставка "Thesaurus Sacrarum Historiarum: Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст"

16 квітня о 16.00 відбудеться відкриття виставкового проекту “Thesaurus Sacrarum Historiarum: Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст”, у межах якого буде представлено одну з найцінніших книжкових пам’яток з музейної збірки рукописів і стародруків.   “Thesaurus Sacrarum Historiarum…” (“Скарбниця Священних Історій…») (1585) – одна з перших у Європі ілюстрованих Біблій, видана у формі альбому гравюр із найважливішими сюжетами Старого та Нового Завітів. Книга репрезентує найпотужніший у Європі XVI ст. антверпенський друкарський осередок і є наймасштабнішим видавничим проектом гравера і видавця Ґерарда де Йоде (1516/17 – 1591). З огляду на незадовільний стан збереження пам’ятки, впродовж 2017–2018 років у майстерні реставрації графіки науково-дослідного реставраційного відділу Національного музею у Львові було проведено комплекс консерваційно-реставраційних заходів, спрямованих на відновлення видання. 

Відкриття виставки Юрка Дячишина "Terra Galicia"

Terra Galicia – це проект про землю і краєвиди Галичини, її просту красу, різноманітність та настроєвість, ландшафти, що зазвичай залишаются візуально ігнорованими, через свою, на перший погляд, звичність та безпретензійність.   Terra Galicia – це земля, яка не «відкрита» і не досліджена, хоча знаходиться зовсім поруч. Terra Galicia – це справжня Terra Incognita. Terra Galicia з одного боку – це Галичина, а з другого – це інша планета. Дивлячись на ці «космічні» ландшафти, можна, фантазуючи, мандрувати в просторі, переноситися в різні місця незвіданої планети Terra Galicia.

Персональна виставка Юрія Бандери "Сонячні ритми"

Відкриття виставки 17 квітня о 16:00 год.   «Перебуваючи в постійному творчому пошуку, прагнеш вихопити мить із безперервного калейдоскопу життя, і ,разом з тим, одночасно показати його стрімкий невпинний рух», - художник Юрій Бандера.Роботи цього художника сповнені любові до України, адже його надихає природа рідної землі.   Подорож Карпатами… Гори, ліси, прохолодне повітря. Відчуваєте? Авжеж Юрій Бандера вважає, що саме під впливом подорожей народжуються нові творчі задуми, створюються реалістичні пейзажі, в яких кожен може знайти щось особисте для душі.   Важливе місце в творчості художника займає колір, який тісно пов’язаний з людиною: кожне враження має свій відтінок. Тож в своїх роботах Юрій Бандера прагне передати емоційні почуття.   А от створювати свої роботи художнику найбільше до вподоби саме на планерах, адже за короткий відрізок часу потрібно намалювати готовий твір. Це такий свого роду екстрим, бо немає часу на відпочинок.

Виставка художників Івано-Франківщини "Обрії"

40 картин на 4-х художників) Живописці Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки художників України представлять свої роботи у спільній виставці «Обрії»! Всі картини є результатом пленерів, проведених на Закарпатті та серед природи Івано-Франківщини. Володимир Сандюк Доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і реставрації Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Автор 23 персональних виставок!Микола Качур З 2017 року – член НСХУ. Працює у техніці олійного малярства. Головні теми – пейзаж, портрет та натюрморт. Автор багатьох персональних виставок.  Богдан Бринський Живописець, член НСХУ з 1995р. Учасник міжнародних виставок та автор персональних, які представив у Івано-Франківську та Києві.    Богдан Кузів Живописець, графік. Член НСХУ з 2012 року. Від 2004 – учасник обласних, всеукраукраїнських і міжнародних мистецьких виставок. Представив персональні виставки в Афінах (Греція, 2012) та Івано-Франківську (2013).

Виставка "Форма і колір" Петра Старуха та Ігора Колісника
18.04.2019 - 14.05.2019

18 квітня о 18:00 відбудеться відкриття спільної виставки Петра Старуха та Ігора Колісника «Форма і колір». Проект продемонструє творчі доробки авторів у сфері скульптури та живопису. Петро Старух народився у 1961 році, у с. Шершенівка Борщівського району Тернопільської обл. Здобув освіту у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва; сьогодні – член Національної спілки художників України. З 2005 року Петро Старух працює викладачем кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України. З 1986 року митець бере активну участь у міжнародних скульптурних симпозіумах та бієнале, у художніх проектах Львова, Києва, Юрмали, Токіо, Сіднея, Нью-Йорка, Мюнхена, Риму та ін. Художник працює в таких видах мистецтва як живопис, сценографія, література та скульптура.

Виставка "Весняний салон"

Відкриття виставки 19 квітня о 16:00 год.   Щорічна масштабна виставка у Львівському палаці мистецтв від Львівської обласної організації Національної спілки художників України! Виставка-конкурс, учасниками якої є лише члени Спілки. Переможців визначають самі художники: під час події кожному учаснику роздають анкету із 14-ма номінаціями, пропонуючи вказати своїх фаворитів. Таким чином організатори виставки відзначилися найобширнішим, а отже - найдемократичнішим журі в Україні серед інших мистецьких заходів.   Художник, який отримав найбільшу кількість голосів, здобуває почесну нагороду – скульптурне зображення святого Луки – покровителя мистецтва. Автор роботи – скульптор Любомир Яремчук. Цьогоріч виставка «Весняний салон» заповнить роботами художників дві великі зали 3-го поверху Палацу мистецтв.

Виставка кераміки Василя Бабія "РАЙ·це. Великодня інсталяція"
19.04.2019 - 17.05.2019

Скульптури митця повітряні, динамічні та поетичні водночас, вони переносять глядачів у неймовірний казковий світ автора. Кожний витвір захоплює і надихає на творчість, спонукає до вигадування власних абстракцій та відшукування метафор. Варто зауважити, що основний робочий матеріал глина – перший із матеріалів цивілізації з неймовірною енергетикою, закодованою інформацією. Головна філософія автора – це свобода, автор живе на повну та насолоджується кожним моментом життя.

Фотопроект Надії Таравської "Вона"

До свого першого великого проекту я йшла 3 роки, хоча в першу чергу, напевно я йшла до себе… Цей шлях був і довгий і стрімкий одночасно.Світ фотографії почався для мене з сімейних і дитячих зйомок, але хотілося розвиватися, шукати щось своє, що зворушує, не залишає байдужою, чіпляє і не відпускає, ні під час зйомки, ні після. І так сталося, що після авторського курсу Олександра Якимчука, я відкрила для себе світ ню фотографії. І цей світ настільки захопив, що захотілося спробувати себе в цьому жанрі. З самого початку проекту я розуміла, що хочу показати не стільки тіло кожної героїні, як в першу чергу її душу... силу і слабкість, ніжність і твердість, вразливість і рішучість бути собою...   100 плівок, 150 героїнь... 150 задушевних розмов про життя... про перемоги і поразки, страхи і надії. Кожна дівчинка розкривалася і довіряла своє потаємне... ми сміялися і плакали, разом мріяли і згадували минуле.

Завтра, 21 квітня 2019

Виставка Оксани Шпакович “Obviously Blind”

Філософський пошук через мистецтво та спроба проаналізувати чуттєві процеси свідомості - це те, про що Oksana Shpakovych говорить у своїх роботах за допомогою фотографії як “фіксації події” та вишивки “їх медитативного аналізу”.   Автор документує сприйняття реальності на внутрішньому та зовнішньому рівнях, створюючи атмосферний начерк фактури, силуетів, геометрії архітектурних ліній, контрастної гри світла-тіні та поєднуючи їх із делікатними контурами оголеного тіла. А подальша робота над фотографіями за допомогою текстильних засобів підсилює враження від усвідомлення втраченої актуальності моменту.   Художниця звертається до філософії Серена К’єркегора, за яким сходження людини до вищого блага та краси потребує провідника чи супутника. Ним філософ визначає Ероса, який супроводжує людину на першому щаблі її особистісного розвитку - естетичних миттєвих насолод, а далі веде вгору до божественних ідей, високого блага та істини.

Виставка сценографії Олега Татаринова
21.04.2019 - 05.05.2019
вул. Городоцька, 36 (Галерея Сценографії)

21 квітня о 14 год відкриваємо виставку сценографа та художника костюмів у Київському академічному театрі юного глядача на Липках. Окрім цього, художник проведе із нами маленьку лекцію-зустріч! Трішки біографії:У 2002 році Олег закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури: відділення сценографії, майстерня Данила Лідера та А. Кириченка.З 1998 року працює сценографом та художником костюмів у Київському академічному театрі юного глядача на Липках.Із 2000 року є членом Спілки художників України, а з 2003-го — Асоціації сценографів України.З 2010 року працює асистентом-стажером у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.За 12 років Олег Татарінов здійснив сценографію 38 вистав і серед найвідоміших його робіт: "Над прірвою" Дж. Селінджера (2013, реж. М. Михайліченко), "О восьмій на ковчезі" У. Хуба (2014, реж. О. Сенчук), опера "Любовний напій" Г.Доніцетті (2017, реж. Ж. Чепела).

Понеділок, 22 квітня 2019

Презентація книги Йоанни Ягелло “Молоко з медом”
22.04.2019 18:30

Книгарня “Є” та видавництво “Урбіно” запрошують на презентацію завершальної чатсини тетралогії Йоанни Ягелло “Молоко з медом”. Захід Учасники: Божена Антоняк, Анатолій Івченко.Зустрічайте український переклад довгоочікуваного продовження про Лінку Барську, що виходить у світ навіть швидше, ніж польський оригінал!Улюблена історія від Йоанни Ягелло набирає неочікуваних обертів. Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає на дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Тож як Лінці вдасться подолати життєві труднощі? І що чекатиме на неї в кінці цієї історії? Дізнайтеся на презентації книжки “Молоко з медом”.Вхід вільний.

Джек Лондон - Поклик предків. Читацький клуб

Цього разу ми будемо читати пригодницький роман Джека Лондона. Долучайтесь!   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Вівторок, 23 квітня 2019

Презентація книги Богдана Дячишина "Думки й діалоги щоденні"

Думки – це не просто пульсування свідомості, що спонукає до мисленного діяння, а й згусток енергії слова, мови, дарованої нам Усевишнім, тож негоже засмучувати нашого Небесного Отця непошануванням Його дару. Кожна наша думка проростає словом рідної мови, бо в ній – правда, сила, глибинні порухи духовного поступу мислячої людини. У цій книзі Богдана Дячишина знайшлося також місце для думного читацького огляду поезії Ірини Калинець, Надії Гаврилюк, Ольги Яворської, Юлії Курташ- Карп, Петра Шкраб’юка, Миколи Петренка, повісті Надії Ковалик, роману Марії Ткачівської та спогаду про Петра Сороку.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Сценічне читання п’єси "Жінка в коконі, або Хто розбив вікно"
23.04.2019 19:00
вул. Городоцька, 36 (Галерея Сценографії)

Сценічне читання п’єси «Жінка в коконі, або Хто розбив вікно» Андрія Козака в межах проекту «Застільний період».Двоє чоловіків, різного віку, з різними світоглядами намагаються відкрити уявні двері, які запечатані питаннями. Чого позбутися, щоб була змога вийти? Зізнаючись собі і відкриваючи правду, вони зможуть повернутися до жінки, яка позбавила їх сну. До жінки в коконі.   Читають: Андрій Козак та Петро МикитюкДорогі глядачі! Будь ласка, зважайте на час початку сценічного читання. Якщо ви запізнитеся - не зможете потрапити на нього. Дякуємо за розуміння!   Квитки можна придбати за вказаним посиланням.

Виставка Андрія Сагана "ВзаємнаДІЯ"

Відкриття виставки 23 квітня о 17:00 год.   «Кожна дія має протидію» (Ісаак Ньютон). Взаємодія - одна з основних складових розвитку і руху вперед. До прикладу: тeлeфон - це те, що супроводжує нас кожного дня і є нeвід'ємною складовою нашого життя. Цей пристрій, в актуальному вигляді, був створений такою кількістю людей, що більшість з них навіть не знає існування про одне-одного. Тепер робота усіх цих людей зконцентрована в єдиному пристрої. «Чим більшe ми досліджуємо всeсвіт, тим очевидніше що він зовсім нe бeзсистeмний, а керується чітко встановлeним законам, що діють у різних сфeрах.» (Стівен Хокінг). Комбінування - цe шлях до створeння такого продукту який щe 100 років тому людина нe могла й уявити. Екзо-протези, логістика вeликих підприємств, навіть звичайний білий листок паперу - все будується на комбінаціях, взаємодії різних ідeй та винаходів.   Саме ідея взаємодії елементів лягла в концепцію написання серії полотен представлених на виставці "ВзаємнаДІЯ"

Середа, 24 квітня 2019

Виставка "Простір і зміст"

Відкриття виставки 24 квітня о 16:00 год.   Вже скоро в Палаці мистецтв відбудеться виставка студентів коледжу ім. Івана Труша. На ній молоді художники представлять свої творчі експременти на тему «Простір і зміст».   Що таке «Простір і зміст»?Простір – форма буття, своєрідне вмістилище, в якому розташовані предмети і події. Простір, який не може бути пустим, інакше втрачається зміст .Зміст - це наповнення простору, а от який він - залежить від вас.Цінності – це те, що ти можеш, це те, що ти відчуваєш. Любов, розуміння, повага, дисципліна, віра, подяка... Найбільша цінність - насолоджуватись моментами, які є зараз. Бачити позитив навіть у негативі, радіти тому, що в тебе є: ось він - простір, який нас оточує, та зміст, який ми створюємо, що нагадує великий космос який не можна засмічувати.Художники виразили власне бачення і передали його на полотні, склі, папері та фотографії. Це унікальна можливість спостерігати за тим, як формується молоде покоління митців у Львові!

Клуб любителів книг ім. Холдена Колфілда

1. Обираємо книги, про які хочеться поговорити.2. Реєструємося за вказаним посиланням.3. Онлайн або на місці у Книжковий ЛЕВ отримуємо клубний квиток: 1 заняття – 100 грн4 заняття – 280 грн4 заняття + воркбук "ПРОчитане" – 350 грн. 4. Читаємо книги, вдихаючи їхній аромат, загинаючи сторінки і насолоджуючись процесом.5. Виділяємо незрозумілі місця або улюблені цитати.6. Зустрічаємося раз на тиждень і разом з куратором досліджуємо книги.7. Знайомимося ближче одне з одним, радіємо, потроху стаємо друзями.

Презентація книги "Рукопис розкаже про людину багато"

Запрошуємо на презентацію книги тернопільського дослідника Дмитра Штокалюка "Рукопис розкаже про людину багато" (Тернопіль, 2019).   Графологія, завдяки простоті та ефективності у застосуванні психології у повсякденні користується популярністю в розвинених країнах світу – США, Франції, ФРН, Ізраїлі та ін., зосібна і в Україні. Її використовують для підбору персоналу (рекрутинг), профорієнтації, визначення сумісності чи несумісності партнерів, здатності до ведення переговорів та складання психологічних портретів людей, зокрема видатних історичних постатей.   Графологію як метод психологічного вивчення людини застосовують спеціальні служби світу для складання психологічних портретів суспільно-політичних діячів та антигероїв. Зокрема, в праці подано психологічні дані українських політиків, іноземних історичних постатей й ініціаторів та учасників гібридної війни РФ проти України. Крім того, розповідається про психопатії: причини виникнення та особливості їх прояву.

Четвер, 02 травня 2019

Показ мультимедійного дійства "Антонич удома"
02.05.2019 19:00
вул. Сахарова 1 (Lem Station)

Проект «Антонич удома» - це мультимедійне дійство, основою якого є поезія Богдана-Ігоря Антонича.Все почалось у 2013 році. Саме тоді директор фестивалю «Innowica» Матеуш Сора звернувся до Уляни Горбачевської з пропозицією створити музичний перформанс, що базуватиметься на поезії Антонича. А вже у травні 2014 року польсько–українська група митців приїхала в лемківське село Новиця для роботи над проектом.  Проект розгалужується і розвивається. Незабаром у рамках проекту планується видання артбуку: поєднання поезії та фрагментів живопису, що увійшов до відео дійства. Юрій Андрухович – голос, авторський текст.Уляна Горбачевська - голос, режисура.Марк Токар - голос, контрабас.Ришард Лятецький - ударні, труба, синтезатор, індійська гармонія.Барт Палига - духові, ударні, віолончель, фідель.Відео-арт - VJ group KUBE, художник Володимир Олещук.Ідея проекту – Матеуш Сора.   Квитки можна придбати за вказаним посиланням.

П`ятниця, 03 травня 2019

Зустріч із владикою Венедиктом Алексійчуком

Владика Венедикт Алексійчук приїжджає до Львова!Під час зустрічі владика Венедикт презентуватиме свою нову книгу "Таїнство зустрічі"!Про книгу:Книжка владики Венедикта — про наші щоденні зустрічі — з найріднішими, зі знайомими і незнайомими, з Богом. Часто не задумуємося, що всі ці зустрічі неодмінно щось означають, бо в житті нема нічого випадкового. Кожна зустріч — завжди таїнство. Наші зустрічі з людьми і в різний спосіб — це неодмінно потенційні зустрічі з Богом, який приходить до нас через людей. Також варто пізнати глибинну сутність зустрічей із Богом у храмі, на молитві, з яких все починається і завершується.

Понеділок, 06 травня 2019

Міжнародна акварельна виставка "Акварельні монологи"

Запрошуємо до участі у Міжнародній акварельній виставці «Акварельні монологи», яка проходитиме у місті Львові в залах Львівського Палацу мистецтв. В рамках ІІ Міжнародного фестивалю співаної поезії «Lviv Music & Poetry Week» відбудеться відкриття Міжнародної виставки - конкурсу «Акварельні монологи». Фестиваль присвячений 100-річчю з дня народження відомого українського поета, перекладача, лінгвіста Миколи Лукаша, який виконав переклад на українську мову надзвичайно великий обсяг класичної та дитячої літератури.

П`ятниця, 10 травня 2019

Презентація антології "Schwester, leg die Flügel an"

Антологія знайомить нас із найвідомішими жіночими голосами літератури з України. Вона розповідає про зворушливі і трагічні, смішні і серйозні, але завжди дуже цікаві історії українських авторок - поеток і письменниць, від перших українських феміністок до авторок, які не визнають нікого, хто пише і пише - про себе, своє життя, свої думки, свої страхи, свої бажання і надії, про численні реальні і уявні світи, в яких вони живуть, створюючи і ховаючись від інших людей.