Мистецькі заходи у Львові

Дати:
Розділи:

Сьогодні, 21 серпня 2019

Виставка "Реставраційні історії"

Із фондової збірки «Тканини» художниці-реставраторці давніх тканин Оксані Гірняк надали єпитрахиль із розірваною бахромою, яку потрібно було зшити. Реставраторка, як хірург перед операцією, провела дослідження експоната, склала «історію хвороби» і зрозуміла, що у ньому приховується якась загадка. Адже як пояснити, чому до єпитрахилі з жакардової тканини з декоративними орнаментами дали шовковий підклад, що за хрести на ньому, чому різні горловини…?   Після копіткого процесу роздублювання пам’ятки було виявлено дві єпитрахилі, причому нижня, шовкова, набагато давніша і більш знищена. «На шовковій єпитрахилі збереглися два хрести у верхній частині з лівої сторони та посередині. До шовкової єпитрахилі була підшита тонка, легка марлева тканина. У майбутньому, щоб мати можливість доступу до аркуша з нотами, нарукавник зшили тільки з трьох сторін.До експонатів на виставці додано світлини, які ілюструють процес початку і кінця реставрації.   

Виставка "Ангели"

Образ ангела: від ікони до масової культуриВиставковий проект «Ангели» – знакова подія для української культури і водночас наймасштабніший мистецький проект року. На три місяці у Львові буде створено унікальне середовище взаємодії культур, традицій та новацій на тлі образу ангела у світовому мистецтві.   Проект об’єднав:- понад 20 музеїв і культурних інституцій України;- 10 провідних експертів у галузі культури;- понад 400 шедеврів мистецтва різних епох, жанрів і стилів.Проект складатиметься з п’яти тематичних блоків, кожен з яких ознайомить глядача з одним із вимірів існування ангела. Виставкова й лекційна програма крок за кроком знайомитиме зі змістом сюжетів і значенням символів у зображеннях надприродної істоти з крилами, котра привертала погляд і думку тих, хто хоч раз у житті опинявся перед ним.

Виставка "Фототектура модернізму"

Виставка "Фототектура модернізму" є спробою поєднати у одній експозиції досвіди сприйняття архітектурних об’єктів вісьмома автор(к)ами. Беручи за вихідну точку позицію кожного(-ї) з них, у виставці ми мали на меті дослідити "відстані" - професійні, емоційні, персональні, часові, медійні - які існують до цих архітектурних об’єктів. Сукупність відстаней сприйняття, представлених за допомогою візуального і звукового рядів, і формують складну, багатоголосу "тектуру" модернізму.Виставка є переосмисленням результатів однойменного воркшопу з архітектурної фотографії, який відбувся у липні й жовтні 2018 року в Центрі міської історії, і базувався на матеріалах приватного архіву родини Консулових, який у межах проекту "Міський медіаархів" оцифровує онука подружжя архітекторів Музи і Анаталія Консулових - архітекторка Катерина Консулова.

Виставка Василя Шиндри "Карпатські візії синього виру"

3 липня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України відбудеться відкриття виставки живопису Заслуженого художника України Василя Шиндри «Карпатські візії синього виру» (з нагоди 60-річного ювілею).Запрошуємо!Василь Васильович Шиндра народився 6 вересня 1958 року в с. Синевир Міжгірського району Закарпатської області. Навчався в студії образотворчого мистецтва З.С. Баконія. Розробив і втілив декілька проектів з облаштування пам’ятників та музеїв в с. Колочава. Працює в галузі живопису, графіки, різьби по дереву. Активний учасник районних та обласних виставок, всеукраїнських та міжнародних пленерів. 2015 року нагороджений відзнакою Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації «За розвиток Закарпаття». 2017 року присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». Твори знаходяться в музеях та приватних колекціях України та закордоном. Живе і працює в рідному Синевирі.

Satirikon: Виставка карикатур Ю. Головченка

Юрій Васильович Головченко - архітектор, будівельник, член Київського клубу карикатуристів Архігум. Брав участь у багатьох виставках і конкурсах в Україні, Росії, Німеччині, Італії, Польщі, Туреччині, Канаді, Японії, Бразилії та у багатьох інших країнах. Карикатура для нього - не робота, а справа для душі, здатність і манера спілкування.   Відкриття виставки, зустріч із художником та святковий фуршет відбудуться 5 липня о 19:00.   Для бажаючих відвідати відкриття - пропонуємо зареєструватися за вказаним посиланням.

Виставка "Форма збереження"

Запрошуємо на відкриття виставки в Кафе-вітальня і конференц-залі Центру міської історії "Форма збереження".Ґрати у своїй елементарній формі перехрещених ліній позбавлені декоративних особливостей виглядають грубо і брутально - вони викликають асоціації з небезпекою та ізоляцією. Прикрашання, застосування дорогих матеріалів, дизайн, пошук нових складніших способів втілення робить їх не лише інструментом фізичного захисту, але й засобом для культивування та збереження власної ідентичності. Для Танаса Никифорука первинна функція заґратувань втрачає власну вагу перед естетичною цінністю. Ретельне фотографування брам та кованих елементів львівських будинків для нього є формою збереження та запобігання їхній втраті через документування образу.

Проект Михайла Барабаша "Автопортрет ХХІ"

19 липня о 16:00 запрошуємо до Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького на відкриття проекту Михайла Барабаша «Автопортрет ХХІ»! Тема автопортрета часто зустрічається у творчості багатьох митців. Художники по-різному зображали себе в різних іпостасях, у різних середовищах. Це – своєрідні спроби самопізнання, самоаналізу та самоідентифікації. Зрозуміло, що це неможливо без усвідомлення й відображення контексту, в якому жив той чи той художник, що дає йому велике поле для творчої інтерпретації і водночас обмежує у виборі особистої саморефлексії.Проект «Автопортрет ХХІ» – це роздуми щодо мого внутрішнього стану, відносно подій у країні, в якій я живу, стосовно того, як я маю, чи мав би, реагувати. Що саме вплинуло чи далі впливає на мене? Як формуються мої думки сьогодні? Загалом це – спроба усвідомити, чому саме так, а не інакше я реагую на ті чи ті події…«Автопортрет ХХІ» – це мультимедійний проект, який складається із трьох частин, трьох творів: «Автопортрет потрійний», «Меланхолія!» / «Унылая пора…» та «Селекція». Вони відображають той контекст й ту ситуацію, в якій я виріс, жив й живу далі.

Виставка "Одяг, люди і мистецтво"
25.07.2019 - 31.08.2019
вул. Чернеча Гора, 1 ( Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького)

Пересувна інноваційна виставка про історію моди одного з найцікавіших осередків Гуцульщини. Автор ідеї та керівник Проекту - завідувачка Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини Вікторія Яремин.Особливістю мобільної виставки є інклюзивність: її можуть відвідати й особи з тяжкими порушеннями зору. Для них передбачені анотації шрифтом Брайля і тактильні зразки - розробка фахівця з тифлоадаптації Keira Stepanovych, старшого наукового співробітника Педагогічного музею України (Київ). На відкритті виставки Вікторія Яремин і Кіра Степанович поділяться досвідом з реалізації інклюзивних культурних проектів.   Деталі за вказаним посиланням.

Юля Лехів "Межа" / Ulia Lekhiv “Border”

Де є межа між реальністю і вигадкою? Де закінчується традиція і починається фантазія? Де є справжній рівень мистецтва, а не нудна картинка реальності? Це є мій власний пошук «Межі» між реальністю і фантазією, між справжньою картинкою і картинкою пропущеною через фільтр власного сприйнятя світу. Цей проект це експеримент, який поєднує у собі фото і графіку який знаходить баланс на межі реального, справжнього і видимого. Це створює невизначеність, що по суті і є реальністю. Мій експеремент руйнує крихку межу між різними типами мистецтва

Виставка "Ukrainian Young Book Design Awards Exhibition"

Ukrainian Young Book Design Awards – це історія про талановитий книжковий дизайн, про сміливість, молодість і свободу, яка об’єднала понад 400 дизайнерів з 8 країн світу. Кожен учасник мав можливість безкоштовно подати свої роботи у чотири номінації: Обкладинка, Ілюстрація, Верстка та Загальна концепція.Ukrainian Young Book Design Awards – це міжнародний конкурс з книжкового дизайну, заснований київським незалежним Видавництво Основи та однією з найкращих дизайн-студій України Hooga.   Виставку 1 серпня о 18:00 відкриє лекція Дмитро Яринич Книжковий дизайн як індикатор культури. Подія буде цікава для всіх, хто хоче краще розуміти візуальну культуру. Реєстрація на лекцію за вказаним посиланням.    

Виставка Юрка Дячишина "Terra Galicia"

Виставка у ТРЦ Victoria Gardens буде розміщена на площі понад 700 м² і включатиме в себе інсталяцію про час та колонізацію чужорідного простору. Розміщення виставки в незвичному місці — це можливість для людей, що зазвичай не відвідують художні галереї та музеї, побачити мистецтво і здійснити власні відкриття. Можливість відкрити планету Terra Galicia, а також інші світи, зокрема, світ мистецтва, і щоб продовжити «мандри», наступну мистецьку експедицію організують самостійно.Це стимул та заохочення до нових пошуків та дослідів. Впродовж експонування виставки будуть проводитися авторські екскурсії та зустрічі.   Вхід вільний.  

Виставка Ярини Шумської "Волоцюги"
02.08.2019 - 31.08.2019

Туш - це матеріал, легкість і прозорість якого дуже зачаровує. Вона вимагає вправності, що стає викликом у пошуку творчих рішень. За допомогою кількох рухів пензля можна відобразити певний образ. Йде мова про артистичність. Простими лініями можна створити настроєвість в рисунку. Кожен пес має особливості в ритмі ліній, в їх характері, свої певні ознаки. Тут не йдеться про достовірну подібність, а про його образ. І якраз через узагальнення можна побачити основні відмінності, що підкреслюють його індивідуальність. Пес - це друг, і дуже вірний друг з міцним чи тихим голосом. Яким би він не був зовні, щоразу намагаюсь запам’ятати, вловити його характер, особливості постави. Тут, в URBAN бібліотеці, знайдеться чимало книжок про собак, історій, де вони фігурують, де собака - головний персонаж, і сьогодні пропоную контакт між двома різними світами, які тісно співіснують між собою.

Виставка "Династія Моцартів: Музика та Література"
03.08.2019 - 01.09.2019

Під темою фестивалю “Музика та література” впродовж серпня діятиме виставка, присвячена 300-літньому ювілею Леопольда Моцарта. Покоління Моцартів (Леопольда, Вольфганга Амадея та Франца Ксавера), їхня творчість та діяльність змінила історію світової музики, об’єднала музичні традиції цілих країн. Виставка створена спільно з Universität Mozarteum Salzburg\ Фундацією Моцартеум (Зальцбург, Австрія) в кооперації з Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького та Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника. Серед експонатів виставки представлені листи Моцартів, першодруки історичних видань, портрети, художня графіка, музичні інструменти ХІХ ст., театральні елементи того часу.

Stylisation: персональна виставка Бориса Гаврилюка
07.08.2019 - 06.09.2019

На виставці представлені роботи монументального живопису з трансформованими антропоморфними та зооморфними мотивами у виконанні автора. Борис Гаврилюк Boris Gavryljuk ― аспірант та випускник кафедри монументального живопису Львівської національної академії мистецтв.   Борис Гаврилюк є яскравим представником культурно-мистецького життя та учасником великої кількості персональних та групових виставок, конкурсів та пленерів, організованих в Україні та за її кордонами, зокрема: Екологічний мистецький фестиваль «Еконяка» (Львів; 2013), «Plein Air» (Польща; 2013), проект «Камера» (Львів, 2014), «Шевченківські дні» (Київ, 2014), персональна виставка «Structure Influence» (Варшава, Польща; 2015), проект «City» (Берлін, Німеччина; 2015), Всеукраїнська олімпіада з живопису (Полтава, 2015), «Мімікрія» (Львів, галерея ЛНАМ; 2015), «Львів очима молоді», «UniCreditBank» (Львів; 2016), «ПОЗА» (Львів, галерея ЛНАМ; 2016), «Methods and means» (Львів, галерея ЛНАМ; 2016).

Виставка живопису Артура Вирсти "Крізь час"

8 серпня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України відбудеться відкриття виставки живопису Артура Вирсти «Крізь час».Артур Вирста народився 4 червня 1989 року в с. Угринів, на Тернопільщині.1999 – 2004 рр. – навчався в Підгаєцькій дитячій художній школі.2004 –2008 рр. − Теребовлянське вище училище культури(декоративно – ужиткове мистецтво).2008 – 2010 рр. − Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша (монументально - декоративний живопис).Учасник та призер багатьох всеукраїнських, міжнародних виставок і конкурсів:2002 р. − Переможець на Міжнародному конкурсі дитячої творчості "Бітола-2002" ( Македонія ) Здобув перше місце і отримав приз " Золота палітра.2003 р. − Обласний огляд-конкурс юних талантів « І полинуло Тарасове слово». 1 місце.2004 р. − V обласний фестиваль- конкурс " Надія 2004". 1 місце.2008 р.− Учасник виставки-конкурсу на здобуття обласної мистецької премії імені Ярослави Музики.

Відкриття виставки "Повторна експлуатація"

Стара тумба радянського періоду, дошки з даху австрійського будинку,стільці 70-х років та "обрубки" ясеня від столярного виробництва - це речі не придатні до життя у своїй прямій функції. Зате, вони працюють на благо новим речам, якщо...

Виставка живопису Василя Красьохи "Карпати плюс"

9-го серпня у Львівському палаці мистецтв відкривається виставка живопису Василя Красьохи "Карпати плюс".Це перенесені на полотно враження художника про планери, що проходили протягом останніх десяти років на теренах Прикарпаття, Закарпаття і Буковини.Але це ще не все.Вперше в історії живопису теперішнього часу художнику вдалося створити і залишити для нас зображення 20-ти монастирів з св.гори Афон (Греція). Це також етюди і портрети ченців - сподвижників, що були пов'язані з Україною.

Виставка живопису Володимира Олещука
09.08.2019 - 23.08.2019

Виставка живопису відомого львівського митця Володимира Олещука.

Виставка "Схід-Захід разом"

Запрошуємо на відкриття виставки "Схід-Захід разом".Що притаманно Харківській художній школі?- Маємо чудову нагоду дізнатись про це, адже 9-го серпня у Львівському палаці мистецтв - відкриття грандіозної виставки харківських митців, які представляють нам понад 200 мистецьких робіт.Виставка, яку пропонують нам харків'яни - це можливість показати сучасну Харківську художню школу.Харків - це місто, де народжуються інновації, прогресивні думки, а головне - люди, яким вони потрібні.Спираючись на фундамент минулого, художники-сучасники, що сформувались у Харкові, створюють сучасне мистецтво, що йде в ногу зі світовим розвитком.

Виставка Катерини Кузів "Сповнені Духом Святим"

У вівторок 13 серпня о 17:00 відбудеться відкриття виставки Катерини Кузів "Сповнені духом святим". Іконографічний цикл “Сповнені Духом Святим” — це спроба по новому відкрити натхнення, яким для сучасної Церкви є перше покоління учнів Хреста; це вираз гордості, що ми є спільнотою вірних, яка корінням своїм сягає автентичної любові до Спасителя. Зрештою, він є декларацією віри в те, що Святий Дух й по сьогоднішній день є вірним Церкві Отця. Тож нехай прочитання Слова, вписаного в лінії та барви, буде для кожного відвідувача пригодою зустрічі з Тілом, яке тут і зараз рятує людину.

Виставка "Євангелісти Франса Гальса"

Франс Гальс (1580/81–1666) – один із найвидатніших живописців "Золотого століття" голландського мистецтва. Він увійшов до історії світового живопису як геніальний портретист, новаторство якого виразилось у вмінні створювати динамічні образи і передавати емоційний стан своїх героїв.Експоновані у рамках цієї виставки шедеври –  «Євангеліст Лука» та «Євангеліст Матвій» – надійшли до збірки Одеського музею західного і східного мистецтва у 1920-их рр. Ще два зображення інших євангелістів перебувають за кордоном: «Євангеліст Іоан» – в музеї Пола Ґетті в Лос-Анджелесі (США), «Євангеліст Марко» в ДМІМ ім. А. С. Пушкіна у Москві (Росія).Одеські полотна становлять особливу художню й історичну цінність, оскільки демонструють, як виглядали твори великого голландця на начебто нетипові для нього сюжети, що дійшли до нас переважно у копіях. Формально будучи творами на релігійний сюжет, картини за своєю сутністю є портретами, новаторськими як за народним типажем, так і за віртуозною манерою живопису.На відміну від своїх колег сучасників Гальс уникав лискучої фактури і гладкого нанесення фарби у своїх творах. Він підкреслював деталі і надавав своїм моделям жвавість завдяки видимим мазкам, лініям і великим кольоровим плямам. Ця техніка почала користуватися популярністю згодом, у ХІХ столітті, особливо серед імпресіоністів. 

Виставка експериментального мистецтва "Тисячі відтінків білого або Хижак. Білий день"

Мало хто знає, що у білого можуть бути тисячі відтінків. 19 вересня у Львові художник Артур Абрамів в арт-локації «Палярня Чехович» представить виставку експериментального сучасного мистецтва під назвою «Тисячі відтінків білого або Хижак. Білий день». Це перша персональна виставка молодого художника, роботи якого утім уже отримали схвальні відгуки геніїв світового мистецтва Івана Марчука і Маргарет Кін. Роботи художника знаходяться у приватних колекціях у всьому світі.Митець створює зображення унікальною авторською технікою – тисячами відтінків білого. Завдяки цьому автору вдалося досягти ефекту «фантома», коли свідомість людини відмовляється що-небудь бачити. Але із адаптацією ока елементи численних відтінків наче пазл миттєво збігаються і утворюють несподіване зображення. Тоді на зміну скептицизму та цікавості приходить враження. На цій виставці кожен зможе випробувати своє чуття бачити відтінки. «Ця виставка має не тільки естетичну цінність, але й концептуальну. Насправді «Хижак. Білий день» це історія людей, які своїм способом життя нагадують хижаків. Я малюю тільки хижаків і хочу показати, що хоч тваринам потрібно бути хижаками для виживання, проте нам – людям у вищій формі існування – не варто жити за такими правилами . Є інші способи вирішення проблем» - пояснює митець.

Виставка Елі Ковальчук "Подих осені"

«Живопис — це просто інший спосіб ведення щоденника…(Пікассо)»Я не художник, я - аматор («amo» – в перекладі з латинської - люблю) я люблю малювати і малюю коли люблю…Мої роботи написані олійними фарбами та акрилом у гарячих кольорах осені: багряні, жовті, золоті…. У роботі я застосовую структурну пасту, яка надає об’єму, створює фактуру та рельєфність на полотні, завдяки чому зображення немов оживає, залежно від гри світла і тіні. Золота поталь наповнює картину світлом і мерехтінням.Народилася 1981 року у м. Львові, 2002 року закінчила Національний лісотехнічний університет за спеціальністю містобудування. Працює у галузі архітектури та будівництва. Кожна картина, яка з’явилась, має свою історію, інколи заплутану і несподівану, але завжди цікаву…

Літературно-мистецький експромт "Любіть Україну у сні й наяву"

Запрошуємо разом відсвяткувати День Незалежності України.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Завтра, 22 серпня 2019

Виставка робіт Людмили Богуславської "Мандрівка крізь літо"

Відкривається виставка робіт відомої мисткині Львову Людмили Богуславської «Мандрівка крізь літо», на рахунку якої більше 30 особистих та міжнародних виставок. Роботи Людмили – це довге та кропітке переосмислення досвіду, пережитого у подорожах, і доведеного до стану спокійної гармонії. Її твори зберігаються у провідних музеях України, а також приватних колекціях країни та за кордоном. Тому побачити їх – маст хев кожного, хто любить збагачувати свій внутрішній, культурний світ. Вартість вхідного квитка 75 грн, до якого входить екскурсія до інтерактивного музею пивоваріння у супроводі екскурсовода згідно графіку або самостійний огляд експозиції.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Виставка "Vice versa"
22.08.2019 - 19.09.2019

Виставка "Vice versa" - це збірка фігуративу, його бачення ,розвиток та еволюція в рамках творчості Мирослави Бачкур. Фігуратив, що набуває незвичного, нового смислового та сюжетного формату. Зображення людського обличчя , тіла показує глядачеві емоційні прояви, внутрішнє наповнення та роздуми самої авторки.

Виставка "Наша Незалежність"

Незалежність очима військкорів. Журналісти у погонах вперше відкривають свої особисті архіви для загального огляду.   Авторами світлин є Taras Gren Vla Skor.В фотографіях військових кореспондентів «Армія infоrm» Володимира Скоростецького та Тараса Греня можна буде побачити шлях, який пройшла наша країна, а разом і з нею наше військо, щоб стати дійсно незалежними від російського пригнічення.Загалом на виставці буде представлено півсотні фотознімків з різних часів та ключових історичних подій в яких приймали участь військкори. Також глядачі матимуть змогу побачити, та доторкнутись до реліквій виготовлених руками простих українців в часи найбільших випробовувань нашої держави на політичну міць. Як фотографії, так і всі предмети надані музею з особистих архівів авторів, і виставляються вперше.

Сірі археологи

Чекаємо на зустріч з авторами книги "Сірі археологи", яка вийшла 2019 року у видавництві «ДІПА» - Владом Якушевим та Андрієм Лотоцьким. «Сірі археологи» — це перша книга трилогії про неймовірні пригоди двох кумів, які за допомогою металошукача упродовж багатьох років шукають скарб. Назва трилогії — «Двоє з лопатою», бо, власне, кумів двоє. Яша та Батя мають свою, іноді дещо дивно філософію життя, можливо, тому весь час потрапляють у різноманітні пригоди. Іноді доля усміхається їм, і кумам вдається знаходити цікаві старовинні речі. Але як ці предмети опинились на цьому місці? Книга допоможе читачу припідняти завісу століть і дізнатись про це. Книга написана на основі реальних подій.

П`ятниця, 23 серпня 2019

Виставка з українського хендмейду

Спеціально до свята ми підготували яскраву виставку з українського хендмейду. Гончарні вироби, декоративне панно та багато іншого українського ручного мистецтва з майстер-класами від сучасних студій щодня з 12:00 до 18:00!Завітай та придбай якісний крафтовий подарунок або створи його власноруч.

Неділя, 25 серпня 2019

Виставка "Пустіть дітей"
25.08.2019 - 07.09.2019
вул. Чернеча Гора, 1 (Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького)

Наш Музей завжди радо долучається до розвитку молодих талантів. Цього разу ми радо представимо для огляду нашим відвідувачам іконописні роботи юної художниці Мостової Віти Любомирівни, день народження якої припадає на 18 серпня.З 2012-2019р. дівчинка навчається у СЗШ №29 м. Львова, влітку цього року вступає у 8 клас Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ імені Івана Франка.Навчається у 6 класі Львівської державної музичної школи №9, по класу фортепіано. Із 2016 року займається іконописом у відомого львівського іконописця Андрія Майовця (школа Радруж).Досягнення: 2018 рік-Гран-Прі XX фестивалю-конкурсу "Юні таланти Львова" у номінації "Юний концертмейстер".23-31 травня 2018р. - перша персональна виставка ікон (було представлено чотири роботи) та малюнків, проходила у бібліотеці для дорослих м.Винники (відвідало понад 200 людей).   Деталі за нижчевказаним посиланням.

Вівторок, 27 серпня 2019

Виставка Рубаї Хайяма

Ми відкриємо виставку творів учасників, а їх у нас 30! віком від 15 до 30 років) Оголосимо переможців у категоріях рисунок/естамп/цифровий друк та мішана технікаПознайомимося із ініціатором конкурсу Роджером Паасом, британським дослідником та колекціонером видань Рубаїв, який прочитає для нас лекцію про перші англійські переклади Хайяма, які змінили історію друкованої книги в англомовному світі.    

Четвер, 29 серпня 2019

Ірина Рубець. Вечір поезії і музики

Запрошуємо на поетично-музичний вечір з львівською поеткою Іриною Рубець.Її вірші хочеться читати вранці, коли по кімнаті розносяться перші пахощі кави. Потім удень - переглядаючи тривожні новини і шукаючи прихистку. І нарешті вночі - коли осідає пилюка та емоції.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

П`ятниця, 30 серпня 2019

Творча зустріч з Ігорем Калинцем з циклу "Мій Франко"

У #ДоміФранка – чергова зустріч з циклу "Мій Франко". Цього разу з відомим поетом, політичним і громадським діячем Ігорем Калинцем.Ігор Калинець – поет і прозаїк, один із чільних представників пізньошістдесятницької ґенерації і дисидентського самвидавного руху в Україні. За участь у дисидентському русі 1972 року Ігоря Калинця було засуджено на 6 років ув'язнення суворого режиму й три роки заслання. Покарання відбував у Пермських концтаборах разом із Іваном Світличним, Василем Стусом, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком та іншими. Почесний член Міжнародного PEN-клубу, лауреат Літературної премії імені Івана Франка (Чикаго, США, 1979), Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень». 1992 року отримав премію імені Василя Стуса. За книжку вибраних поезій «Тринадцять аналогій» удосто¬єний Національної премії України імені Тараса Шевченка. 2015-го був висунутий Інститутом Івана Франка НАН України кандидатом на Нобелівську премію з літератури.

Вівторок, 03 вересня 2019

Презентація книжки "Життєписи дванадцяти цезарів"

Презентація книжки, де зібрано цікаві ба навіть пікантні подробиці з «Життя дванадцяти цезарів». Саме сюди входять найбільш сумнівні мотиви і сюжети, пов'язані з імператорами (кінь Калігули, акторські вправи Нерона, фраза Веспасіана «гроші не пахнуть»та всяке інше).

Вівторок, 17 вересня 2019

Книжки, штанга, блек-метал. Неформальна зустріч з польським письменником Лукашем Орбітовським

Спеціальний гість 26 Bookforum, польський письменник Лукаш Орбітоський, у вільному спілкуванні з читачами розповість про літературу, особливості життя у спальних районах польських міст, а також про те, як блек-метал і тренажерний зал можна пов’язати із письменництвом і що із цього виходить.Запрошуємо всіх, кому не байдужа сучасна література на перетині містики, горору, психологізму і жорсткого реалізму, а також тих, хто любить штанги і блек-метал – буде цікаво!

Середа, 18 вересня 2019

Презентація коміксу "Троє проти зла 2"

«Троє проти Зла» – це український пригодницький комікс про двох друзів – Антона і Ореста, які вирушили у казковий світ, щоб врятувати свого третього друга. У першій частині вони не встигли його врятувати, тому є тепер друга частина трилогії. Посередні пригоди Антона і Ореста продовжуються. Друзі подорожують далі – зустрічають нових і старих людей, їжаків, котів та інших магічних істот. Зараз вони у Шостому Королівстві де от-от має трапитись щось неочікуване. Напевно.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Описуючи пітьму міст і людських душ. Зустріч Лукашем Орбітовським, та представлення українського перекладу збірки оповідань "Голова змія"
18.09.2019 13:00
вул. Коперника, 11 (книгарня "Книголенд")

Зустріч з однією із найпотужніших зірок на сучасному польському літературному небосхилі, Лукашем Орбітовським, та представлення українського перекладу збірки оповідань "Голова змія", яка є своєрідним ретроспективним зрізом творчості письменника.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму Видавців".

Нескорені: Алла Горська, Іван Світличний. Вшанування 90-літнього ювілею

Презентація видань до 90 річного ювілею видатних шістдесятників Алли Горської та Івана Світличного – альбомів «Алла Горська. Спалах перед світанком» та «Іван Світличний. До 90-річчя до дня народження».   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Об'єднані трагедією: приватні історії тих, хто рятував Європу від ядерної катастрофи. Презентація книги Олега Векленка "Чорнобиль: етюди з натури"

Правдива історія художника, дизайнера та ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС Олега Векленка, який вийшов на військові збори на 15 хвилин, а повернувся через кілька місяців зовсім іншою людиною.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Алли Шлапак "Хронологічні таблиці з Нової історії країн Азії та Африки XVІ – початку XX ст."

Дискусія про історичні та сучасні зв'язки України з азіатсько-африканськими країнами у рамках презентації книги «Хронологічні таблиці…». Коротко, системно та захоплююче розповімо про історичні події Азії та Африки за останні 500 років.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".   Квитки можна придбати за вказаним посиланням.

Презентація книги Т. Огдена "Творче прочитання"

Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація оновленого перевидання Василя Стуса "Листів до сина"

Презентація оновленого перевидання «Листів до сина» Василя Стуса. Ключові питання: - Батьки і діти: відстань і близькість. - Історія родини як частина історії країни. - Спіраль поколінь: вперед і вгору.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Четвер, 19 вересня 2019

Презентація книжки Євгена Нахліка "Віражі Франкового духу: Світогляд. Ідеологія. Література"

У монографії розглянуто світоглядну, ідеологічну, естетичну еволюцію І.Франка, обґрунтовано її поділ на чотири етапи, досліджено Франкове ставлення до релігії, розкрито участь у суспільно-політичних процесах.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Поліна Яцюк презентує книгу "Завтра"

Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Т. Огдена "Творче прочитання"

Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги "Взаємодія обласного партійно-радянського керівництва з репресійними органами в період соціалістичної розбудови Закарпаття то його комунізації. 1946 – 1953 рр."

Збірник подає соціально-політичний зріз становища різних верств населення краю у перші повоєнні роки. Розкриває конкретні факти спільних насильницьких дій комуно-партійних і репресивних структур проти місцевих мешканців.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Віртуальна мандрівка давнім Тернополем

Перформанс на основі книжки "Тернопіль. Історичні подорожі містом" В. Мороза та В. Хіхловського. Фотоальбом дозволяє віртуально помандрувати давніми та сучасними вуличками середмістя, побачити існуюче та згадати зникле.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Чаклунські посиденьки. Зустріч з письменником Олегом Чаклуном

Зустріч з Олегом Чаклуном, автором популярної серії "Мікробот", фіналістом премії "Дитяча Книга року BBC"-2017.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація історичних романів "Війна у нашому домі"

Історичні романи «Там, за Збручем» Олега Клименка та «Калина січена» Марії Лавренюк розповідають про Другу Світову війну, яка сколихнула весь світ і прийшла у кожну домівку. Війна торкається всіх, та життя триває. Нечужа історія, яку потрібно знати.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Зустріч з відомим істориком Тетяною Таїровою-Яковлевою з нагоди виходу її нової книжки "Коліївщина: великі ілюзії"

Відома дослідниця історії козацтва Тетяна Таїрова-Яковлева представить свою нову працю, присвячену періоду Коліївщини.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Віталій Голомб презентує книгу "Прискорений стартап"
19.09.2019 12:00

У рамках презентації книги «Прискорений стартап» (перекладене видання з англ. мови, що вже виходило в США багатотисячним накладом) автор Віталій Голомб розповість про те, як досягти успіху в перетворенні стартапу з ідеї в продуктивну компанію.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги "Стежками Карпат. 80 маршрутів в Українських Карпатах"

«Стежками Карпат. 80 маршрутів Олега Ямалова в Українських Карпатах» — найбільш докладний піший путівник у Карпатських горах західної частини України. Книга пропонує 80 маршрутів, згрупованих по трьох регіонах Карпат.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Відчути місто з Володимиром Тимчуком

У вересневі дні у Львові звично бурлить книжкове слово. Читачеві важко оприсутнити себе на всіх спраглих його серцю зустрічах з авторами. Орієнтири першого дня від львівського, а, заразом, і карпатського (символічно, що книга вийшла у вид-ві «Карпати») поета дозволять як належить відчути місто літератури ЮНЕСКО і насолодитися добірним словом.

Презентація книги "Думай серцем.Енергія відносин"

Автор-Х.С.Хіра - президент Всесвітньої организации «Advance Natural Healing System» і зав.каф. традіційної рейкі Європ. інст междисциплінарних досліджень і освіти в Німеччині.Автор пропонує шукати гармонію і баланс впершу чергув Собі.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Євгена Нахліка "Перипетії з приват-доцентурою Івана Франка у Львівському та Чернівецькому університетах"

У дослідженні всебічно й об’єктивно висвітлено спроби І. Франка обійняти посаду приват-доцента. Представлено факти, архівні матеріали про конкуренцію; підтримку; перешкоди з боку тодішніх діячів та можновладців.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Літературна медитація від гуру барокового детективу
19.09.2019 15:00

Презентація нової книги Д.Корчинського «Прочани вночі», що є логічним завершенням масштабної трилогії, до якої входять романи «Сяючий шлях» та «Естетика жеБратства».   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Осипа Маковея "Пустельник з Путни"

Повернення із повного забуття цієї збірки оповідань Осипа Маковея наново відкриває ще одні із належно не оцінених сторінок творчої діяльності видатного письменника, критика, редактора, видавця, педагога і громадського діяча України.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

"Канцелярія хрестових походів": Роль історії в житті особистості. Презентація нового роману Остапа Українця
19.09.2019 15:00
вул. Коперника, 11 (книгарня "Книголенд")

Новий роман Остапа Українця "Канцелярія хрестових походів" постійно нагадує, що відшукування особи, на яку можна перекласти відповідальність за те, що відбувається, насправді не звільняє від відповідальности нас.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Круглий стіл "Мандрівні зорі в Україні. Сторінки історії єврейського театру"

Обговорення книги Ірини Мелешкіної «Мандрівні зорі в Україні. Сторінки історії єврейського театру» та збірника «Єврейська культура».   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація артбуку “Перехресні вогні”

Артбук “Перехресні вогні” це проект про унікальність, про святкування різноманітності, про співпрацю, якій не страшні кордони, про органічне злиття різних видів мистецтва. На презентації артбуку одна з авторок проекту, Наталія Маринчак, не лише розповість про те, де, чому і як колаборація M&M (Наталія Маринчак та Юлія Максимейко) створили “Перехресні вогні”, а й на тлі оригінального відеоряду почитає поезії під електронні треки Олександра Раєва (гурт “Село і люди”), створені для симбіотичного звучання з віршами в рамках проекту “А-literation”.   Захід відбуватиметься в рамкках "Форуму видавців".

Презентація книги "Давид перемагає: дисципліна неспівмірної перемоги"

Книжка бізнес-футуролога Адріана Сливоцького, що описує нове явище у бізнес світі — перемогу невеликих команд над визначними гігантами. Книжка буде цікавою для українських компаній і команд, зокрема для стартапів, які хочуть мислити й діяти глобально.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книжки Кассандри Рімскі "Червоний фартух"
19.09.2019 15:00
вул. Коперника, 14 (дворик гуртожитку Львівського навчально-наукового інституту Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи")

Дебютний роман сучасної української письменниці, що не залишить байдужим, роман що розкриває нові істини і змушує замислитись над власним життям крізь призму героїв з-під обкладинки.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Лариси Ніцой "Страшне страховисько"

У книзі піднімається екологічна тема. Лариса Ніцой розповість дітям, чому потібно берегти навколишнє середовище на прикладі головного героя своєї книги - Лісовуні.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Зоряни Нагребельної "ВСЕСЛАВА [л'удина]"

Зоряна Нагребельна презентує книгу «ВСЕСЛАВА [л‘удина]» Проживання в суспільстві, екологія спілкування, комунікація, людяність, - всі ці питання піднімаються в романі, класичному за формою і модерном за змістом, які й розглянемо на презентації книги.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги #Стокгольм
19.09.2019 13:30

Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація українського перекладу екологічної енцикліки "Laudato si'" Святішого Отця Франциска

Видання буде презентовано професором Володимиром Шереметою, керівником Бюро УГКЦ з питань екології. Запрошуються всі, хто цікавиться природоохоронною діяльністю Церкви та небайдужі до майбутнього планети.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація роману Наталії Довгопол "Притулок "Артеміда"

Презентація нового роману Наталії Довгопол "Притулок "Артеміда". Зустріч з авторкою, інтерактивні читання, фотосесія.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Оксана Щирба презентує книгу "Ілюзії великого міста"
19.09.2019 14:00
вул. Коперника, 14 (Дворик гуртожитку Львівського навчально-наукового інституту Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи")

Презентуємо соціально-психологічний роман про бар’єри у великому місті, які стають на заваді людям в інвалідних візках, бар’єри між бідним та багатим класом, бар’єри у стосунках, сім’ї, дружбі.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Ворожіння на літерах. Абеткова інверсія в діоптрі класичних текстів
19.09.2019 13:00
вул. Підвальна, 4 (Порохова Вежа)

Публічне представлення «Енеїди» Котляревського в оздобах модерної доби. Бурлескоцентричний твір українського маестро вперше зазнає суттєвого перезавантаження. Головним чином це стосується ілюстративної лінійки та правопису.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація літературно-критичної збірки Ігоря Котика "Про перетворення тіла на слово"

УчасникиЛевицька Оксана,  Котик Ігор,  Пастух Тарас,  Нахлік Євген, Ільницький Данило   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація роману Сільвани Де Марі “Останній ельф”

Йорш, останній на світі ельф, добре знає, як воно – бути не таким, як решта. Утративши родичів та загубившись посеред спустошеної країни, у якій безперестанку ллє дощ, він утратив надію на порятунок. І тим більше не сподівався, що допомога надійде від найлютішого ворога ельфів – людини, яка тільки й знає, що звинувачувати ельфів у всіх своїх нещастях. Випадкова зустріч із Сайрою та Монсером змінить їхні життя.   Роман Сільвани Де Марі читається неймовірно легко, та насправді це напрочуд глибока книжка, у якій ідеться про найважливіше: про страх перед самотністю й відсутністю любові, змужніння й відповідальність за світ, у якому живеш.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Олени Дерев'янко "Опыты ясномыслия"

Презентація книги відомого експерта з управління репутацією в бізнесі і політиці Олени Дерев'янко «Опыты ясномыслия» відбудеться у 26BookForum. Розмова з автором, рецензії експертів, інтерактив з читачами - розіграш книг, автограф-сесія.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Ірини Мацко "Книга сили українця, або "Хюґе" по-українськи"

Ця книга для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках. Поговоримо про ключові цінності українця: родина, мистецтво відносин любов, свята та традиції, музика та подорожі. Надамо підказки для щасливого життя.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація роману Юлії Ілюхи "Східний синдром"

Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Юлії Ярмоленко "Малечі про інтимні речі"

Секс-педагог Юлія Ярмоленко розповість батькам, як краще розповідати і пояснювати дітям про все, що стосується гігієни, дорослішання, безпеки та особистих кордонів.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги віршів для дітей та юнацтва "Зачарований світ"

Представлення кожного з п яти розділів книги, присвячених Петриківському розпису, збереженню навколищнього середовища, плеканню любові в родинному колі, вихованню поваги до армії і любові до України.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація поетичної збірки "Кредо"

Представлення нової тематичної збірки філософської лірики, присвяченої науковцю Олегу Кузьміну, Заслуженому працівнику освіти України.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Творча зустріч з письменником і культурологом Марком Робертом Стехом

Зустріч з відомим культорологом, автором і ведучим програми “Очима культури”, письменником Марком Робертом Стехом.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація коміксових новинок від видавництва Molfar

Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація книги Володимира Єшкілєва "Унія"

Роман оповідає про Івана Остаповича Виговського та зраджені надії спадкової української шляхти, яка сподівалася на достойне місце України-Русі в наймодернішій з тогочасних держав — Речі Посполитій.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація науково-популярного коміксу "Чарівний шкільний автобус. На водогінній станції"

Читачі дізнаються багато цікавого про воду, її колообіг в природі і як працює система водопроводу, побувають в хмарі, в краплі води і… в трубі! Видання здійснено за підтримки Посольства США в Україні. Під час презентації відбудеться інтерактивна дія. Кожен, хто дасть правильну відповідь на питання, отримає знижку на книжку цієї серії.   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Презентація видавничого проекту "Дім Химер"
19.09.2019 11:00

Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Що побачили Томо й кит в океані

Створення короткого коміксу-продовження історіі : що побачили Томо і кит в океані. Презентація книжки Катерини Міхаліциної та Оксани Драчковської " Томо та його кит".   Захід відбуватиметься в рамках "Форуму видавців".

Субота, 21 вересня 2019

Презентація книги "Інтимне життя самотності"

Презентація книги "Інтимне життя самотності" проводиться в невимушеній формі спілкування з читачами. Темою розмови є філософсько-психологічне підґрунтя роману, значення кохання у житті людини; сюжетна лінія - як втілення реальних подій.Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Презентація українського видання книги Юлії Федорчук «Недалекі краї»

Під час презентації відбудеться знайомство з творчістю польської письменниці Юлії Федорчук та першим українським виданням її творів.Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Презентація книги "Історія війн і військового мистецтва" у трьох томах

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Військова справа охоплює всі сторони існування і розвитку будь-якого суспільства, а також стосунки між його членами.

Презентація книжки Тетяни Поставної «Коли я була лисицею»

Учасники: Рибка Олена, Поставна Тетяна, Бойко Ірина Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Презентація "Зубси- новий крутяцький комікс для дітей про догляд за зубами"

Весела Презентація, автограф сесія, зустріч з автором та художниками-ілюстраторами, стоматологами, розіграш подарунків тощо. Відбувається за підтримки УКФ. Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Презентація поетичної збірки "Я - Кіліманджаро"

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Учасники: Вздульська Валентина, Гафурова Наргіс.

Презентація "Ходячий хаос" і "Поклик монстра": світи Патріка Несса
21.09.2019 13:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Стронґовський Ілля, Українець Остап. 

12 розгніваних чоловіків (гомогенні читання)
21.09.2019 12:30

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Синоптик Сергій, Мітров Ігор, Пауалішвілі Заза, Лажневський Дарій, Гуменюк Микола, Антощак Микола, Соловій Василь, Жаржайло Михайло, Корж Олександр, Бєляков Гєник, Полунін Антон, Коцарев Олег.

Презентація нової прозової книжки Тараса Прохаська "Так, але".

Учасники: Бойченко Олександр, Прохасько Тарас Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Жіноча грузинська поезія у перекладі перекладі Сергія Лазо - «Колискова для чоловіків» Като Джавахішвілі
21.09.2019 13:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Читання поезії під супровід гітари. Учасники: Лазо Сергій, Гап’юк Марічка. 

Презентація книжки Збіґнєва Герберта «Пан Cogito»
21.09.2019 12:00

Учасники: Завадський Юрій, Бутевич Валерій Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Тінейджери 1990-х та 2000-х: від втрат до пошуків себе. Презентація книги Рімантаса Кміти "Хроніки південного"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Розмова про українсько-литовські паралелі. Самоствердження, перші заробітки, стосунки, проблеми з батьками та однолітками – теми знайомі більшості тінейджерів. Яке воно – дорослішання у 1990-х та 2000-х? Як змінилось життя підлітків за це десятиріччя? 

Презентація книжки "Чарівне горнятко"

Учасники: Бобровнікова Лариса, *Надьожна (Кушнір) Надія, Орлова Олександра Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Презентація книги Тараса Лютого "Пригоди ідей: перше знайомство з філософією"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Романцова Богдана, Дахній Андрій, Лютий Тарас.

Презентація книги "Живописці щастя. Французький імпресіонізм"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Презентація книги " Живописці щастя. Французький імпресіонізм " проводиться в невимушеній формі спілкування з читачами. Розмова буде присвячена майстрам цього стилю та місцям Франції, де він народжувався а також видатним музеям імпресіонізму. 

Презентація книжки Марії Ткачівської "Тримайся за повітря"
21.09.2019 12:00
вул. Коперника, 11 (Книгарня «Книголенд»)

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Музична зустріч з людиною-восминіжкою

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Перконос Катерина, Кудляк Наталя, Жовтанецький Олег. 

Презентація книги "Сповідь провокатора"

"Сповідь провокатора" - літературний дебют Олексія Середюка. Це книга, яку можна порівняти з випадковим відбитком пальця на місці злочину. Підпілля, адреналінові ризики та ендорфіновий коктейль кохання — ось чим пахнуть її сторінки.Учасники: Савченко Дмитро, Сердюк Олексій Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Презентація книжки Сергія Щербакова "Бізнесмаги: батл на мільйон"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Під час презентація автор розкаже як за допомогою книжки, що містить рецепти, використовувати соціальні мережі ефективно навіть в дитячому віці. Учасники: Рибка Олена, Щербаков Сергій.

Перформанс "Гранд гайвороння"
21.09.2019 13:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. "Гранд Гайвороння" приурочене до шестиріччя Всеукраїнського поетичного конкурсу. За поетичну першість готові позмагатися нові переможці четвертого, п'ятого і шостого "Гайворонь". Почесне поетичне журі визначить, хто ж з Гайворонів найвправніший поет. Учасники - Астапенко Ігор, Дияк Яніна, Поляк Богуслав, Гаджій Оксана, Горобчук Богдан-Олег.  

Читання "Бердичів - Вінниця (Діалог метафор)"

Поети Ігор Астапенко та Сергій Татчин зачитають вірші зі своїх збірок та ще не виданого під музичний супровід. Тексти будуть подані в різних тематичних блоках.Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. 

Презентація роману "Ниточки"
21.09.2019 13:30
вул. Миколая Коперника, 24 (Дворик гуртожитку Львівського навчально-наукового інституту Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи»)

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Презентація дебютного роману "Ниточки" авторства Романа Глєбова. Автор – дипломант конкурсу «Гранослов» Національної спілки письменників України у номінації «Визвольна боротьба…». 

Презентація "Кишеньковий мандруарій". Подорожі фантастичним транспортом

Збірка «Кишеньковий мандруарій» представляє нові твори сучасних українських письменників, які спеціально були написані під її концепцію та складають міцну суміш з химерної прози та міських легенд, наукової фантастики та фентезі.Учасники: Сілін Олег, Каторож Ярина, Матолінець Наталія, Ліщинська Наталка, Сілівра Ігор Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців.

Презентація "Справедливість, любов та чистота у світлі істини"

Презентація книги німецького автора Абд-ру-шина «У Світлі Істини — Послання Ґраля». В ній мова піде про те, як вузько ми розуміємо ці поняття і як ми можемо змінити наше життя на краще завдяки їх більш глибокому усвідомленню.Учасники: Крівенко Станіслав, Суха Ганна, Обломська Ірина Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. 

Неділя, 22 вересня 2019

Перформанс "Читання з нізвідки: вивільнення поезії"
22.09.2019 15:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Змусити слухача максимально зосередитися на поезії. Не відволікати іменами й зовнішнім виглядом. Інтеракцією. Модерацією. Нічого – окрім голосу й мінімалістичного музичного супроводу для налаштування слухача на потрібну хвилю. Поезія нарешті вільна. 

Поетичний перформанс "Прохачі"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Перформанс про реальне життя молодих поетів, які на сцені фестивалів видаються успішними, але зійшовши з неї, губляться у натовпі. Учасники: Гладун Дарина, Фещук Вікторія, Кирста Богдан, Горлач Поліна, Панасюк Лесик. 

"Мене звати Лада. А тебе?": історія однієї собаки

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Венгринюк Христина, Тимяк-Лончина Роксолана.

Презентація "Зубси- новий крутяцький комікс для дітей про догляд за зубами"

Зубси - новий крутяцький комікс для дітей про догляд за зубам. Весела Презентація, автограф сесія, зустріч з автором та художниками-ілюстраторами, стоматологами, розіграш подарунків тощо. Відбудеться за підтримки Українського культурного фонду. 

"Міфології і живі реалності міст. Ужгород - Львів - Київ". Презентація роману Оксани Луцишиної "Іван і Феба"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. У новому романі Оксана Луцишина заходить на територію "чоловічих текстів" - 90ті: бурхливі, проте все ще консервативні роки, якщо йдеться про життя молодого подружжя в українській провінції. Книга "Іван і Феба" - темний бік "української пасторалі".

Презентація книги Ольги Поворозник "Ім'я води"

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Презентація книги та читання віршів Ольги Поворозник "ім'я Води", видавництво Крок. Учасники: Кучерявий Юрій, Поворозник Ольга. 

Клуб "Старий пегас": презентація книжки Володимира Даниленка
22.09.2019 15:30
вул. Коперника, 14 (Дворик гуртожитку Львівського навчально-наукового інституту Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи")

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Учасники: Ґабор Василь, Даниленко Володимир.

Сценічне читання п'єси Вероніки Мурек "Файнвайнбляйн" і зустріч з авторкою

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Вероніка Мурек, «Файнвайнбляйн» (уривок), переклад з польської Ксенії Чикунової.

Презентація книги "Чарівні ліхтарі"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Книга засновників Клубу поетів "Парасолька на п'ятьох", що видана до п'ятиріччя створення клубу. Це різноголосе зібрання творів Михала Влада, Едуарда Єленевськог, Генріха Єрьоміна, Вікторії Ковальчук, Людмили Котової у п'яти авторських главах.

Презентація книги Катрі Гриневичевої "Шоломи в сонці"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Видавництво «Апріорі» спільно з Винниківською міською радою презентуватиме збірку творів Катрі Гриневичевої «Шоломи в сонці». Модератор - Винничук Юрій. Учасники: Каторож Ярина, Тинкалюк Микола, Квурт Володимир, Шустер Богдан, Николишин Юрій.

Шоу-презентація "Вітер. Море. Завірюха". Три стихії Анастасії Нікуліної

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Шоу-презентація трьох книг авторки: несподівані факти і таємниці, що залишились за кадром.

Читання "В колі дев'ятому полум'я"
22.09.2019 14:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Осердя причетності - пам’ять, коли людина тягне за собою, як равлик мушлю, своє минуле. Вірші з книги Е. Свенцицької «Речі, що лишилися від дому» (ВСЛ, 2018) звучать у виконанні автора і барда Оксани Коваленко. Учасники: Коваленко Оксана, Свенцицька Еліна. 

Читання "Поетичні прем'єри"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Андрусяк Іван, Коробчук Павло, Коцарев Олег, Калитко Катерина, Малкович Тарас, Сливинський Остап, Хаєцький Андрій, Мусаковська Юлія, Якимчук Любов, Стахівська Юлія.

Презентація книги "Дар дна" Славоміри Грушевської та Барбари Шкіль

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Учасник - Красовицький Олександр. 

"Ви не впізнали? Так, це я...": вечір пам'яті Олега Лишеги

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Зберуться ті, «кого Лишега у своїм плавнім польоті сфотографував у невиразному просторі…». Ми презентуватимемо книжку Тараса Пастуха «Мости Олега Лишеги» та збірку «Полум'я відігріє пам'ять», де розказані історії про друга Лі Бо і брата Ду Фу. Учасники: Ґабор Василь, Пастух Тарас, Кох Юрій. 

Сценічне читання п'єси Йорґа Менке-Пайтцмеєра "Ти бачиш привидів"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Переклад з німецької Наталки Сняданко. Подія відбувається у партнерстві з Ґете-інститутом в Україні. 

Минуле у сьогоденні, пам'ять у віршах. Презентація поетичної збірки "Вклонитись дереву"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Розмова між двома поетами - Оксаною Луцишиною та Борисом Херсонським про його нову збірку «Вклонитися дереву». У центрі розмови одна із ключових тем вірша, який дав назву збірці - минуле у сьогоденні, як працює пам'ять у віршах? 

"Відкривати тут: вхід до особистого простору чи вихід назовні". Перформативно-музична презентація поетичної збірки Марії Козиренко
22.09.2019 18:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Пошуки «правильних» слів приречені від початку. Будь-яка вдала фраза – прекрасна випадковість, дарунок, який ти підносиш сам собі, виймаючи з порожнечі. Ієрогліф, музика, вірш. 

Перформанс "Заживо живі"
22.09.2019 18:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Музично-поетичний перфоманс. Вершки нежиттєрадісної української поезії від двотисячників та двітисячідесятників. Учасники: Павленко Ірина, Бєляков Гєник, Корж Олександр, Мітров Ігор, Романенко Олег, Котик Ігор, Ткаченко Олександра, Кисиличин Ксеня, Тараненко Анастасія. 

Вірші про силу 2.0
22.09.2019 18:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Поети залишаються сильними, не оминають вибоїн і вирв. Ви почуєте молодих авторів, які не залишаються байдужими до долі країни та її героїв. Читання "Вірші про силу 2.0" ми присвячуємо українським політичним в'язням Москви. Учасники: Антощак Микола, Жаржайло Михайло, Полунін Антон, Осмоловська Оксана, Євтушенко Елла, Сажинська Ірина, Гулієва Галина, Жарікова Єлизавета, Коцарев Олег, Кузик Ростислав.

"Оптика бога". Презентація книги поезії Мар'яни Савки

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Нова збірка віршів Мар'яни Савки "Оптика Бога" цілить просто у серце. Про те, що "розриває і зраджує, те, що давить у горлі, те, що кричить" поетеса читатиме під відеоісторію від Творчої майстерні "Аґрафка", яка й проілюструвала книгу. Учасники: Савка Мар’яна, Лесів Андрій, Романишин Романа, Павлюк Ілларіон. 

Uderground (панк-читання до Дня партизанської слави)
22.09.2019 19:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. У програмі: виховання молоді найкращі традиції переймання мудрості життєвий досвід любов до Батьківщини. Учасники: Мітров Ігор, Моцар Олександр, Прилуцький Сергій, Коцарев Олег, Чуприна Євгенія, Гонтар Олександра. 

"Спрага музики". Поетично-музичний вечір українського ПЕН та Львівської національної філармонії в рамках концертної серії "Pro et contra. Сцена нової музики"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: піаніст Йожеф Ермінь, поети Остап Сливинський, Ірина Старовойт, Мар’яна Савка, Юлія Мусаковська, Катерина Міхаліцина, Катерина Калитко, Олег Коцарев, Галина Крук, Вано Крюґер.

"Істинний Варавва: українське дослідження таємниці Голгофи". Презентація роману Сергія Батурина "Clavus domini"
22.09.2019 16:00
вул. Миколая Коперника, 11 (Книгарня "Книголенд")

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. У романі Сергій Батурин шукає відповіді: ким був той «розбійник Варавва», що його згадують євангелісти? Чи знайомий він з Ісусом, і чому натовп єрусалимський наполягав на його помилуванні, а не Христа? Учасники: Батурин Сергій, Фіть Людмила. 

Збираючи кримський інжир: українсько-кримськотатарські поетично-прозаїчні читання
22.09.2019 16:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Мар’яна Савка, Сеяре Кокче, Аліє Кендже-Алі, В’ячеслав Гук, Єва Райська, Мустафа Аметов, Галина Крук, Роксолана Жаркова, Сергій Жадан. 

Презентація українського видання коміксу "Тентен у країні сов'єтів"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Спікери: автор ідеї, креативний директор видавництва «Пінзель», головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв «AnnedeKyivFest» Федір Баландін, перекладач Іван Рябчій, автор книжки про перший альбом Ерже Філіпп Ґоден (Бельгія), Посол Бельгії в Україні Алекс Ленартс. 

Поетичний перформанс "Маятник"
22.09.2019 16:00

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Перформанс на вірші українських футуристів: Михайля Семенка, Ґео Шкурупія, Олекси Влизька, Юліана Шпола та Валер’яна Поліщука. Розстріляне Відродження – сторінка нашої історії з білими плямами. Відкриваємо разом поезію 20-30-х років.

Презентація книжки Романа Коваля "Батькам скажеш, що був чесний"

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Презентація книжки Романа Коваля "Батькам скажеш, що був чесний" відбудеться у межах 26BookForum. Це книга про українсько-російську війну в 1917–1940-х рр., яка проводить паралелі і аналогії з українсько-російською війною сьогодення. Модератор - Мельник Марко. 

Читання "Поетичні "меланхолії" з Юрком Іздриком"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. 60 хв поезії нон-стоп від неперевершеного Іздрика: про "пристрасть на межі крововиливу, ніжність – наче пару від подиху, радість за межею істерики". 

Читання "Снігова куля. Вірші про мандри"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Поети привозять з інших міст і країн вірші, схожі на снігові кулі, в яких замість білосніжних сніжинок кружляють спогади, настрої і почуття. Молоді поети показуватимуть такі “снігові кулі” і читатимуть вірші зі своїх мандрівок Україною та світом. Учасники: Євтушенко Елла, Зінько Ліда, Горобчук Богдан-Олег, Гаджій Оксана, Малкович Тарас, Жаржайло Михайло, Коцарев Олег, Коробчук Павло/  

"Київські Лаври" на BookForum-Львів. Журнал "ШО" представляє поетичні читання "Одеса - Казань - Одеса"
22.09.2019 16:30

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Модератор - Жбанков Володимир. Учасники: Ільїнська Владислава, Найденко Тая, Русс Анна.

Сценічне читання п'єси Керіл Черчіль "Там, далеко"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Керіл Черчіль, «Там, далеко». Переклад з англійської Дена та Яни Гуменних. Подія відбувається у партнерстві з Британською Радою в Україні. 

Спалення упирів у селі Нагуєвичі (мультимедійний горор-проєкт за мотивами української демонології)

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Під атмосферний аудіо-візуальний ряд прозвучать уривки з фольклористичних розвідок, класики, власні твори, присвячені такій стороні буття, як загадкове, ірраціональне, страшне; найбільш моторошні задокументовані розповіді і літературні тексти. 

Читання "Жыве Беларусь: білоруська поезія в оригіналі та перекладах"
22.09.2019 16:30

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Під час заходу звучатимуть вірші Сергія Прилуцького у виконанні автора, Юлі Цімафєєвої - в перекладах Ії Ківи, Вальжини Морт — в перекладах Лесика Панасюка та Дарини Гладун.

Презентація психологічної книжки для жінок "Я у своєму житті. Путівник до себе"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Книжка для жінок, які хочуть познайомитися з собою, роздивитися людину в дзеркалі навпроти, пізнати її, дізнатися справжні потреби та мрії. 

Презентація книги Оксани Пасіцької "Львівський Манчестер і Галицька Каліфорнія: соціально-економічна діяльність українців Галичини (20-30-ті роки XX століття)"

Захід відбуватиметься в рамках Форуму видавців. Монографія є ґрунтовним науковим дослідженням, у якому проаналізовано світовий досвід господарювання та розвиток ринкових відносин на західноукраїнських землях наприкінці ХIХ-першій третині ХХ ст. 

Авангардний химерний роман: презентація нової книги Олега Шинкаренка "Бандера Distortion"
22.09.2019 13:30

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Роман «Бандера Distortion» — це художнє дослідження впливу постаті Степана Бандери не лише на його сучасників, але й на теперішні часи. Давно загиблий герой руху українського спротиву парадоксальним чином присутній у нашому житті: деякі люди буквально переконані, що він «прийде» і змінить усе. Інші ж упевнені, що він давно прийшов і керує нами.

Дискусія "Закарпатські медіа крізь призму етнотолерантності"
22.09.2019 12:30
просп. Свободи (Геокупол)

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Презентація книги кафедри журналістики Ужгородського національного університету "Закарпатські медіа крізь призму етнотолерантності". Юрій Бідзіля, доктор наук із соціальних комунікацій, завідувач, професор кафедри журналістики Ужгородського національного університету. 

Презентація "Українська ідентичність у графічному дизайні 1945-1989 років"
22.09.2019 12:30
вул. Підвальна, 4 (Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України. Порохова вежа)

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Коломиєць Марта, Косів Василь.

Презентація "Про що думають дівчата?"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Учасники: Касьян Тетяна, Коваль Наталія, Драчковська (молодша) Оксана, Світова Слава/

Презентація книжки "Утопіус"

Захід відбуватиметься у рамках Форуму видавців. Автор книжки Кирило, якому 14 років, з прифронтового міста Краматорськ. З самого народження в хлопчика проблеми із зором. Досить давно він мріє написати власну книжку. Потрапивши до проекту "Здійсни мрію", його мрія стане реальністю. Учасники: Марченко Мія, Курочка Кирило.