Мистецькі заходи у Львові

Дати:
Розділи:

Сьогодні, 20 лютого 2019

Виставка "Відомий і невідомий Труш"

Кінець ХІХ – початок ХХ століття – період розквіту української культури. Піднесення національно-визвольних рухів по всій Європі сприяє пробудженню національної свідомості та дає поштовх для розвитку мистецтва в Україні. У цей час в українському мистецькому колі з’являється ціла плеяда українських митців, які керуються у своїй творчості новітніми європейськими мистецькими тенденціями, співзвучними вимогами того часу, творять нове українське мистецтво. В експозиції будуть представлені як програмні так і маловідомі твори (початку 1890-х – 1941 р.), що в усій повноті висвітлять багатство жанрово-тематичної палітри Івана Труша.   

Виставка "Євген Безніско. Сакральне"

"Усі ми ходимо під Господом. Я віруючий. Часто, дуже часто звертаюся до образу Спасителя, до Всевишнього. Майже всі мої твори пов'язані з релігією", - зазначав у своїй книзі Євген Безніско.Виставка "Євген Безніско. Сакральне" - роботи, присвячені образу Ісуса Христа, біля яких, цитуючи Володимира Овсійчука, не помолишся, але обов'язково замислишся, помовчиш."Хто для мене Христос? Передусім велика людина, а потім Бог". Безніско Євген Іванович – відомий український графік, народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Понад 50 років працював над художніми роботами за мотивами творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника. Автор низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема, портрет кардинала Йосипа Сліпого авторства Євгена Безніска був подарований від Львівщини Папі Івану Павлові ІІ у 1996 р. Роботи митця зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади та Франції.

Відкриття виставки "Трипілля без меж і кордонів"

У 2018 році виповнилося 125 років з часу відкриття трипільської культури. З нагоди відзначення цієї важливої дати у січні - травні 2019 року у Львівському історичному музеї буде експонуватися виставка "Трипілля без меж і кордонів".Трипільська культура (VІ-ІІІ тис. до н. е.) - унікальне явище в стародавній історії України. У пору свого найвищого розвитку вона займала територію від Дністра на заході - до Середнього Придніпров'я на сході, від Полісся на півночі - до Північного Причорномор'я на півдні. Назву культурі дав знаний археолог Вікентій Хвойка, який спочатку в Києві у 1893 році, а згодом у с. Трипілля на Київщині, розпочав розкопки її перших пам'яток.З трипільською культурою пов'язують процес творення фундаменту цивілізації на теренах України. Нагромаджені за 125 років здобутки археологів, істориків, музейників, допомагають нам у розумінні проблеми етногенезу українців та у вирішенні сучасних практичних питань духовного оновлення.Колекція пам'яток трипільської культури у фондах Львівського історичного музею нараховує понад 6 тисяч предметів, чільне місце серед яких посідають пам'ятки із західних областей України. На виставці репрезентовано понад 100 експонатів. Відвідувачів дивуватиме майстерно розписана трипільська кераміка, антропоморфна та зооморфна пластика, знаряддя праці. Серед них - реліквії: ритуальні хлібець і посудина у вигляді упряжі волів із Кошилівців; тринокль - символ сім'ї із Незвиська; "Мадонна" із Сушківки; мідні сокири із Чернівецької області.Пам'ятки трипільської культури із фондів Львівського історичного музею вже експонували на виставках в Україні та Польщі. Запропонований проект відрізняється від попередніх. Вперше автори подбали про те, щоб дати можливість ознайомитися з виставкою людям з вадами зору. Спеціально підібрані артефакти - вишивка, керамічний посуд, писанки різного часу - демонструють трипільські впливи на наші традиції. Доповнює виставку колекція родинного оберегу українців - ляльок-мотанок роботи народної майстрині Марії Заблоцької.Сподіваємося, виставка знайде відгук у серцях наших відвідувачів. Запрошуємо усіх на відкриття виставки, яке відбудеться 17 січня 2019 р. о 14 год. у приміщенні Львівського історичного музею (відділ "Музей історії України") на пл. Ринок 24, виставкова зала, ІV поверх.Автори виставки: Оксана Куценяк, Емілія Зарубій.Художнє оформлення, промоція - відділ науково-освітньої роботи і промоції ЛІМ

Фотовиставка Андріни Луіч "Узмор'я"
22.01.2019 - 21.02.2019

ГО "Українсько-хорватська співпраця "Біла Хорватія" презентує у Львові виставку фоторобіт хорватської журналістки Андріни Луіч. Андріна Луіч захопилася аматорською фотографією ще в молодості.  Згодом почала працювати фотожурналістом. ЇЇ роботи публікувалися майже у всіх хорватських друкованих та електронних виданнях. В часі війни Хорватії за незалежність Андріна як військовий репортер робила репортажі з гарячих точок – зокрема, зі Східної Славонії, Задара, Шибеника і Дубровника.Луіч виставлялась на десятках тематичних виставках - у Загребі, Спліті, Задарі, на островах Хвар, Муртер, Пашман, Преко та у французькому  місті Брест. Найбільше фотохудожниця захоплюється репортажною зйомкою,  також до її об’єктиву потрапляють цікаві моменти життя на морі,  човни та вітрильники. Всі теми та "моделі"таких  фотографій випадкові, не заплановані заздалегідь .   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Виставка Олега Фоміна "unReadable"
30.01.2019 - 24.02.2019

Відкриття виставки 30.01 о 18:00 год.   Нутро завжди пише на своєму обличчі. Ти вмієш читати? Мысли пишут тексты на лице. Ты умеешь читать? Thoughts always write on a face. Can you read? Букви складають Слова. Слова складають Речення. Речення складають Думки. Думки врешті будують твоє обличчя. Це коїться із кожним обличчям, що з'явилось на наш світ грішний. Що ти прочитаєш на моєму обличчі? Чи воно unreadable?

Виставка "Голос серця Іри Маланюк"

Запрошуємо на відкриття виставки до 100-річчя від дня народження співачкиВідкриття виставки – в четвер, 31 січня 2019 року о 17 год.   У програмі відкриття виставки:- Презентація третього видання книжки «Історія однієї кар’єри». Стефанія Павлишин, доктор мистецтвознавства, професор.   Концерт за участю:- Марфи Шумкової (мецо-сопрано, солістки Львівської національної опери ім. С.Крушельницької).- Ірини Кірчанової (партія фортепіано).- Ірина Криворучка (куратор виставки, головний зберігач фондів Музею Соломії Крушельницької у Львові).

Виставка графіки Ігоря Колісника "Клуб Творчої Молоді"

1 лютого, о 17:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки графіки Igor Kolisnyk «Клуб Творчої Молоді». Експозицію можна оглянути до кінця лютого з 10:00 до 21:30, вхід вільний.Запрошуємо на виставку асоціативних образів-спогадів про КТМ - спільноту львівських митців 1980-их років.Клуб творчої молоді спершу виник у Києві як осередок ранніх шістдесятників. Серед учасників – Лесь Танюк, Алла Горська, Василь Симоненко, Опанас Заливаха та інші. За прикладом київського у середині 1960-их виник і львівський «Пролісок», де тривав «організований просвітницький, культурно-мистецький рух з виразними ознаками ідеологічної опозиції, хоча політичні цілі відкрито не декларувалися», у гроні якого працювали Грицько Чубай, Стефанія Шабатура, Ігор Калинець, Ірина Стасів, Богдан і Михайло Горині, Михайло Косів та інші.

Виставка "Оксамит Ніжності"

"Оксамит Ніжності" - саме таку назву має наша нова виставка талановитої львівської художниці Roksolana Yolych. Художниця вважає, що тенденція сучасного мистецтва - надихати, а життя - це біле полотно, яке варто наповнювати яскравими барвами.   Виставки цієї художниці побували в різних куточках України та світу, а окремі її твори потрапили у приватні колекції.Запрошуємо насолодитись ніжністю та яскравими емоціями!   Вхід вільний.

Виставка "Ткацтво та малярство на склі очима дітей"
07.02.2019 - 05.03.2019
вул. Чернеча гора, 1 (Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай)

Запрошуємо усіх поринути у світ дитячих фантазій майстерно втілених юними митцями в техніці ткацтва, гобелену та малярства на склі!   Деталі за вказаним посиланням.

Фотовиставка "Вірність"

Зазирніть в очі вірності! Від сьогодні та упродовж місяця запрошуємо вас та ваших дітей відвідати фотовиставку «Вірність» у ART Prostir. Відділ мистецтв Центральної дитячої бібліотеки м. Львова! На фото, зроблених відомим фотографом та нашим волонтером Іриною Шелест, ви побачите десяток підопічних «Лева». Ці світлини не залишать вас байдужими!   «Виставка дуже мила, але й дуже щемлива. Наша ціль – не викликати сльози у глядачів, але розповісти про те, що у Львові є домівка для собак, які, на жаль, виявилися непотрібними та стали безпритульними, і де можна знайти вірного друга, про ЛКП «Лев»! Собаки часто значно кращі за людей – вони не знають, що таке підступність та зло. Тому ми хочемо, аби якнайбільше людей дізналися про роботу «Лева».

Фотовиставка "Грудне вигодовування у публічному просторі"

Ми хочемо показати жінку, яка годує грудьми у публічному просторі та якій не потрібно переховуватися від навколишнього світу, як невід’ємну повсякденну частину суспільства. Годування грудьми - майже непомітний, але важливий процес, який задовільняє не тільки базову фізіологічну потребу дитини у їжі, а ще й сприяє задовільненню низки емоційних та психологічних потреб. І це невід'ємне право жінки розпоряджатися своїм тілом та бути включеною у публічний простір.На виставці представлено серію фотографій, які показують реальних жінок і як вони годують грудьми у соціумі Львова: на вулиці, у громадському транспорті, на ринку, в магазині тощо. Цей проект є результатом співпраці різних людей - моделей, фотохудожниць, кураторок - під час перебування консультантки з грудного вигодовування Інни Стефанець на Резиденції солідарності від Феміністичної майстерні.Відвідати виставку також можна згідно з графіком роботи бібліотеки: вівторок-п'ятниця з 11 до 20-00, субота-неділя з 11-00 до 19-00.    

Виставка "Трансформація глянцю"

11 лютого о 18:00 запрошуємо на відкриття виставки "Трансформація глянцю/ Rebirth of the Glossy Magazine'' Олександри Гаврилюк.   Інформаційна революція зробила засоби масової інформації доступними для широкого загалу. Окрім інтернету, телебачення та радіо, друковані медіа також користуються популярністю. Журнали є джерелом новин та знань в сферах моди, бізнесу, домогосподарства тощо, слугують розвагою при очікуванні в салоні краси, або ж в літаку. Багато хто з нас передплачує періодичні видання, купує їх в магазинах або ж знаходить у себе в поштових скриньках. Зазвичай в журналах більше яскравих картинок, ніж тексту, і вони швидко читаються. В результаті утворюються цілі підбірки, які шкода викидати попри те, що інформація вже втратила свою актуальність.

Виставка графіки "Ритми" Наталії Федунь

В основу графічних композицій виконаних в техніці лінориту створених Наталею Федунь ліг типографічний елемент, що творить велике цілісне зображення. Метою, яку переслідувала автор виставки стало бажання привернути увагу глядача, як до великого зображення, так і до окремої деталі що його творить.“Лінорити підкреслюють мою любов до мистецтва типографії, шрифтів та музики.Музика є ключовим чинником натхнення для мене. Слухаючи ту чи іншу мелодію, що творить особливий настрій, я трансформую це відчуття в графічні композиції.Частина представлених робіт становлять чітку геометрію заповнюючи велетенську площину (близько 5 м в ширину) кольором та формами. Цими абстрактними композиціями Наталя прагне відобразити лаконічну красу асиметрії, балансу, нюансу, ритму та контрасту.Будуть на виставці ій інші ж графічні роботи, що комбінують в собі абстракцію з реалістичним зображенням.

Виставка Інни Делієвої "Бьордцъ"

14 лютого о 16.00 у галереї «Пори року» Львівської національної академії мистецтв буде представлена перша персональна виставка Інни Делієвої, студентки 6-го курсу кафедри художнього скла ЛНАМ.В експозиції буде представлено серію графічних робіт, через які художниця подає власну візію внутрішнього і зовнішнього світу людини. Орієнтуючись на свої власні відчуття, через трансформацію людських і тваринних образів авторка створює новий образ людини, більш наближеної до природи. Представлені на виставці графічні твори характеризується різноманітністю творчих пошуків Інни Делієвої. Характер її творчості спрямований глибоко всередину. На перший погляд безсюжетні твори породжують цікаву образність і дають потужний естетичний ефект. Кожен відвідувач отримає широке поле для роздумів та переосмислення стандартних та усталених уявлень про «внутрішнє» і «зовнішнє» в людині. Ми маємо надію, що даний проект послужить поштовхом для індивідуального прочитання кожного твору та буде стимулом для пошуку «внутрішнього» і «зовнішнього» в собі.

Виставка "Світло у їхньому домі"
14.02.2019 - 14.07.2019

14 лютого о 18.30 запрошуємо на відкриття виставки "Світло у їхньому домі".На виставці представлені фотографії з приватного сімейного архіву Яна та Софії Отків, який був опрацьований і входить до колекцій Міського медіаархіву Центру міської історії. Більшість світлин зроблені наприкінці 1920-х - протягом 1930-х років Яном Отко, який працював у той час у банку й інших фінансових установах Львова. Для Яна фотографія була не лише інструментом фіксації часу за посередництвом світла - він цікавився фотографією як процесом, був її аматором. Після одруження із Софією Блонською він активно взявся документувати життя своєї сім’ї. Народження сина Андрія у 1935 році додало йому стимулу фотографувати ще більше.

Виставка карикатур Ігора Лук'янченко
14.02.2019 - 14.04.2019

Опубліковано близько 10000 малюнків в більш ніж 100 газетах, журналах, книгах, буклетах, листівках, сайтах.Як редакційний карикатурист працював в українських виданнях - «Всеукраїнські відомості», «День», «Газета по-киевски», «Контракти», «Тиждень», «Урядовий кур'єр» та інших.Брав участь в міжнародних конкурсах карикатури, отримано понад 40 призів.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Виставковий проект "Апостол 1574-2019: книга та читачі"

15 лютого 2019 виповнюється 445 років від дня виходу в світ першої друкованої книги України – Апостола, виданого Іваном Федоровичем у Львові цього дня 1574. Виставковий проект "Апостол 1574-2019: книга та читачі" запрошує на зустріч із цим унікальним виданням.   До Музею кодекс потрапив з експедиції 1968. Він відзначається наявністю чималої кількості записів, які розкривають історію його побутування від часу створення до моменту надходження у Львівську картинну галерею – тепер Львівська Національна Галерея Мистецтв ім. Бориса Возницького.До виставкового проекту у сакральному просторі залучено також рукописний Апостол першої третини XVII століття, переписаний із друкованого видання 1574 року. Контекст творять богослужбові книги, об'єднані спільним походженням із церкви Симеона Стовпника, зокрема Требник Петра Могили 1644 року, та гравюри із зображенням апостолів зі стародруків XVII століття.   Ціна вхідного квитка – 30 грн, дитячий – 9 грн.  

Виставка "Історія Левандівки в фотографіях"

Історія Левандівки на старих фотографіях від 20-х до 90-х років з приватних архівів та інтерне -ресурсів.

Виставка пам’яті художника Миколи Горди

На виставці представлено 26 робіт художника, серед яких: автопортрети, портрети Михайла Грушевського, Володимира Івасюка, Левка Лук’яненка, цикл творів “Поетичний календар Галини Гордасевич”, “Іван Богун під Берестечком”, “Мої батьки”.        

Виставка “Три королі в моєму житті”

Зоряна Гарбар – це епатажна, дуже знана художниця. Правда знана більше в Німеччині, ніж Україні. Але 28 її робіт зараз належать Музею сучасного мистецтва в Києві.   Свою авторську виставку Зоряна Гарбар присвячує темі кохання, яке, на її думку усюди, в кольорах, домінантом яких є червоний, в експресії, коли певною, зокрема чорною лінією підкреслюються ті чи інші акценти переживань. Великий вплив на її творчість зробили німецькі експресіоністи, відомі світу мистецтва як Ернст Людвіг Кірхнер, Еміль Нольде, Макс Пехштайн.   На виставці зібрано твори різних періодів, об’єднані темою «Три королі у моєму житті», або ще можна назвати «Наодинці з собою». І одна і друга тема є мені близькими. Адже, добре як є любов, ал коли її немає, то теж є переживання такі, що треба вміти собі з тим дати раду. І тоді залишаєшся наодинці з собою. І на цій виставці показано, що все це було”, – ділилася художниця Зоряна Гарбар.

Виставка дипломних робіт студенток кафедри Сакрального мистецтва

Запрошуємо на виставку дипломних робіт студенток кафедри Сакрального мистецтва ЛНАМ Ірини Солонинки та Софії Сулій. " Страшний суд" "Теми наших робіт об'єднує мотив шляху людини, шляху як земного так і потойбічного. Намагаючись ідентифікувати себе на дорозі життя кожна відповідь народжує нові запитання. Даний проект мав би стати підсумком певного етапу цієї дороги, однак в осмисленні наших робіт вкінці можемо поставити тільки знак запитання... як до себе, так, надіємось, і до глядача."

Клуб любителів книг ім. Холдена Колфілда

1. Обираємо книги, про які хочеться поговорити.2. Реєструємося за вказаним посиланням.3. Онлайн або на місці у Книжковий ЛЕВ отримуємо клубний квиток: 1 заняття – 80 грн4 заняття – 280 грн4 заняття + воркбук "ПРОчитане" – 350 грн. 4. Читаємо книги, вдихаючи їхній аромат, загинаючи сторінки і насолоджуючись процесом.5. Виділяємо незрозумілі місця або улюблені цитати.6. Зустрічаємося раз на тиждень і разом з куратором досліджуємо книги.7. Знайомимося ближче одне з одним, радіємо, потроху стаємо друзями.

Презентація книги "Археологічні дослідження басейну річки Вишня"

Наукове зацікавлення цим регіоном було зумовлене тим, що під час реалізації програми суцільного археологічного обстеження Польщі ще у 1980-х роках тут виявили важливі та цікаві матеріали. Аби провести аналогічні дослідження у себе українським науковцям довелось зачекати більше, аніж 20 років. Адже до 90-х років ХХ ця територія фактично була закрита для дослідників через свій прикордонний статус. Масштабне дослідження провели фахівці з НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України та Інституту археології Жешівського університету. Учасниками польових робіт були студенти історичного факультету Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича та гуманітарного факультету Українського католицького університету. Роботи фінансувались в рамках гранту Національного Центру Науки в Кракові.Підсумком кількарічних досліджень стало монографічне видання «Культурно-поселенські зміни в басейні річки Вишня».Презентація книжки водночас є запрошенням до дискусії про потребу суцільних археологічних обстежень території нашої області та України в цілому, та виклики таких робіт.

Літературний фреш "На гостину до книжкового чарівника"

Творча зустріч з письменником-фантастом, лауреатом конкурсу "Коронація слова" та книжковим чарівником Тарасом Микітчаком.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Виставка "Восток-Дім"

Проект представляє історії людей, які під час конфлікту на сході України залишились жити в прифронтовій смузі Донбасу. В цих історіях учасники проекту розповідають про свій дім і його значення в їх житті.Мета проекту – інтегрувати історії очевидців конфлікту в культурну пам'ять українського суспільства та створити поле для багатопланового діалогу і обговорення складних питань, пов’язаних з нинішнім конфліктом.   Програма відкриття: О 14.00 - презентація виставки для представників ЗМІУ презентації візьмуть участь: Кішенко Юлія – координаторка освітнього напрямку БФ «Восток-СОС»Баннікова Світлана – івент-менеджерка БФ «Восток-СОС»Ворошилова Олександра – івент-менеджерка БФ «Восток-СОС»Представники Львівської міської ради О 18:00 – відкриття виставки для всіх охочих та арт-терапевтичний майстер-клас «Рефлексії щодо поняття «дім».   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Завтра, 21 лютого 2019

Література в навушниках: 15 подкаст-історій про класиків

За два роки існування подкаст-проекту “Акустика тіней” ми встигли розповісти 15 історій про найвидатніших світових письменників та деякі специфічні літературні явища. Життєві історії класиків літератури щоразу неабияк вражають та надихають нас, тому ми не втомлюємося про це говорити щоразу і всюди. І невдовзі залюбки зустрінемося з вами у Львові, аби поділитися історіями, що залишилися поза епізодами подкасту. А також я, авторка проекту Ivanna Shkromyda, та модератор зустрічі Andriy Chemes подискутуємо про розвиток українського подкастингу, книговидавництва та журналістики у сфері культури.

Година спілкування з Оксаною Думанською "Кажи правду!"

Чи зустрічались ви з проявами булінгу у вашому класі? А чи легко жити у світі, говорячи тільки правду? Якою буває неправда?На ці та інші запитання ви зможете знайти відповіді  під час години спілкування "Кажи правду!" з письменницею Оксаною Думанською.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Презентація книжки "Християнський націоналізм"

Збірник наукових праць «Християнський націоналізм» – це перше повне видання творчого доробку талановитого українського вченого – славіста, мовознавця, літературознавця Константина Чеховича (1896–1987), репресованого радянською системою. До книги увійшла фундаментальна монографія про Олександра Потебню та розвідки, опубліковані на сторінках української та іноземної міжвоєнної преси. Усі дослідження позначені націоцентричним підходом до філологічних і суспільних явищ, опертим на християнську філософсько-етичну парадигму. Світоглядні засади К. Чеховича сформульовані у книзі «Ґенеза і суть націоналізму. Християнський націоналізм» (Львів, 1939), яка й дала назву запропонованій читачеві книзі. У додатку вміщені спогади К. Чеховича «Моє життя і мої мрії» та бібліографія його праць. Видання покликане повернути до активного наукового обігу ім’я та ідеї несправедливо забутого українського науковця.

Презентація книги "Світ Софії"

«Хто ти?» і «Звідки взявся світ?» - прадавні питання, на які людство шукає відповіді, скільки існує. Чотирнадцятирічна Софія Амундсен, отримавши загадкового листа від філософа, теж замислилася про це. Так почалася її захоплива мандрівка у Світ Мудрості.Книжковий ЛЕВ запрошує на презентацію оновленого і просто чарівного українського видання «Світ Софії» норвезького письменника Юстейна Ґордера. Про філософію життя поговоримо разом з директором Видавництво Літопис Михайлом Комарницьким, перекладачкою Наталею Іваничук і художницею Іриною Мориквас.Вхід вільний.   Реєстрація за вказаним посиланням.

ЦЕХ поетичний, vol.1

Ми відкриті тепер не лише як кав'ярня і простір для художників, але й для літературних подій! Запрошуємо на перший поетичний вечір в оновленому ЦЕХу! З нас кава і смаколики, за авторами - сучасна поезія та живе спілкування, за вами - хороший настрій і бажання не лише слухати, але й чути!Автори (список оновлюється):Ско РикСаша АлєксєєвБогдан ГоронВіталія Олійник (boloto)    

День рідної мови в УКУ

Дедлайн, фідбек, нетворкінг, фандрайзинг, коуч, спікер, стартап, лайфхак, челендж, барбершоп, пейпас, кешбек, флет вайт – це лише дещиця з тих англіцизмів, які сьогодні проникають в українську мову. Як реагувати на новочасні виклики, але водночас не втратити самобутності рідної мови? Чи можна бути модними і сучасними, не зловживаючи запозиченнями з інших мов? У програмі: - відкриття виставки рекламних вивісок із фотоколекції Роксоляни Тим’як-Лончини (Roksolana Tymiak-Lonchyna) (фотохудожниця з Чикаго, США); - виступ Михайла Свистуна (Mike Svystun), засновника майданчика для перекладу запозичених слів «Словотвір»;- студентська конференція «Іншомовні слова в мовному ландшафті Львова»;- коментарі запрошених маркетологів, рестораторів і представників закладів харчування Львова;- експертна оцінка філологів і перекладачів;- обговорення;- кавоперекус.   Реєстрація за вказаним посиланням.

П`ятниця, 22 лютого 2019

Виставка Людмили Давиденко

Роботи з серії «Ризоми» та «Ізолінії». Абстрактні асоціативні роботи продовжують серію «ризом», техніки і авторського принципу, де сплетіння ліній на полотні, наче кореневище розростається в всі можливі сторони, використовуючи хаотичну і, водночас, злагоджену систему. Однак з’являються нові роботи і серія, яка продовжуюючи тему зв’язків та ліній, тепер означує не лише схему «розширення», але й «рівневості» (др. грецькою «ізо»). Полотна наче мапи тектонічних чи метеорологічних показників наповнюються ізолініями.   Людимла Давиденко (1965 р.н), знана львівська художниця, працює у напрямку абстрактного асоціативного живопису та кераміки. Членкиня спілки художників України, учасниця числених групових виставок, переможець премій і відзнак як живописець та скульптор.    

Оказійні зустрічі "Інтермедіальність у мистецтві"

Студентський журнал "О'казія" ініціює серію натхненних зустрічей-розмов про мистецтво. Метою цієї дивної затії є згуртувати в невеличку спільноту людей, які люблять мистецтво і хочуть його краще пізнати. Мабуть, камерна атмосфера п'ятничної аудиторії і цікаві теми для обговорення цьому дуже надаються. Перша зустріч запросить до розмови про інтермедіальність у мистецтві. Своїм досвідом і знаннями поділиться літературознавець і музикант Данило Ільницький. Зокрема, йтиметься про таке:- інтермедіальність як явище: що, чому, навіщо?- Як вона проявляється у піснях легендарного "Плачу Єремії"?- Театр як ідеальне місце перетину мистецтв.- Диво опери.

Вечір живої музики та поезії
22.02.2019 13:00
вул. Снопківська, 47 (Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша)

Сміливі завжди мають щастя. Чи не так? Ризикувати, долати внутрішні бар‘єри - ось те, що підіймає людину, робить її сильнішою. Ділитись своєю творчістю з іншими хвилююче,та при домашній атмосфері поруч з тими хто тебе розуміє і підтримує - це справді кайфово. Зробимо паузу під кінець робочого тижня у цьому буремному і переповненому подіями світі. Будемо їсти смачненьке печиво, слухати музику, читати власні вірші та творчість улюблених поетів. Вхід 20 грн.   Деталі за вказаним посиланням.

П'яна П'ятниця: Ловець у хмелі

Червона шапка не гріє взимку? Знову відрахували за порушення дисципліни, а дівчина, яка тобі подобається, зустрічається з сусідом по кімнаті? У барах не наливають віскі з содовою, бо вважають тебе мальком, і ти досі так і не дізнався, куди зникають качки, коли озеро вкривається кригою? Goddam, настав час про це поговорити!   22.02 – чудовий день для Джерома Девіда Селінджера. Заходь у Книжковий ЛЕВ послухати літературознавця Andrii Drozda і випити за рибку-бананку.   Вхід: 120 грн, бажано онлайн (будь ласка, не забудь вказати прізвище у полі "Description" для підтвердження оплати).   Реєстрація за вказаним посиланням.

Виставка KNO | Kyiv Non Objective "The World of Icons"

KNO | Kyiv Non Objective спільно з Dzyga Art Centre представляють міжнародну виставку безпредметного мистецтва «The World of Icons». У виставці братимуть участь: Дон Вуазін, Деб Ковелл, Тіберій Сільваші, Олена Домбровська, Біллі Ґрюнер, Кайл Дженкінс, Вахіда Ажарі, Бадрі Ґубіанурі, Пітер Холм, Кевін Фінклеа, Лінда Артс, Сара Кейгері, Беверлі Раутенберг, Генрієтта Вант Хуг, Лі Трінчере, Метт Фейлд, Дольф Верлінден, Іво Рінге, Ольга Зомбронь, Міхал Місяк, Марінда Вандехейде, Сергій Попов, Турі Сіметі, Теймур Даімі, Іван Де Меніс, Джордж Міртенс, Вернер Віндіш, Мирослав Вайда, Річард ван дер Аа, Імке ван Дейк та Гуідо Вінклер. «The World of Icons» є презентацією робіт художників з Європи, США, Австралії та України, творчість яких щільно пов’язана з безпредметним мистецтвом та його сучасними напрямами, такими як reductive art та post-formalism, візуальна мова котрих прикметна тим, що оперує широким спектром художніх засобів вираження.

Виставка "Portrait Now"

Міжнародний конкурс портретистики ім. пивовара Я. К. Якобсена Portrait Now! 2019 запрошує на виставку!В Музейно-культурному комплексі «Львіварня» на тебе чекають:-роботи фіналістів зі Східної Європи і підсумки відбіркового етапу конкурсу;-автопортрети зірок українського шоубізу;-шоу-програма від художника піском;-створення портретів відвідувачів професійними художниками;-розігрування яскравих призів та багато іншого!Portrait Now! вже всьоме проводиться Фондом Carlsberg — одним з найстаріших комерційних фондів в світі. Він керує однією з найбільших міжнародних пивоварних компаній — Carlsberg Group, а також заохочує розвиток науки, мистецтва і культури. 2018 року компанії Carlsberg Ukraine випала честь організувати і провести відбірковий етап Portrait Now! 2019 для країн Східної Європи. Найкращі роботи згодом виставлять в Національному історичному музеї в замку Фредеріксборг (Данія), де вони позмагаються за головний приз конкурсу — 85 000 датських крон.

Субота, 23 лютого 2019

Форум "Вибух Мозку! Ol'svol'd"

Шок! Картини, що змінюють свідомість! Безпрецедентна подія в Україні - виставка неоціненних творінь OL'SVOL'Da «Цвєтності»!!! На Вас також чекає презентація нової Книги "Откровеніє Господнє", яка, без сумніву, відкриє Шлях до безмежних можливостей Кожному, у Всіх сферах життя. Кульмінацією заходу стане ексклюзивна зустріч із Автором, містичним та непередбачуваним OL'SVOL'Dом.Неповторну атмосферу заходу створюватимуть лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів:- квартет бандуристок “Львів”янки”- Ростислав Фединець ( скрипка )- заслужена артистка України Наталя Дитюк (сопрано)- ведуча, доктор філософії, Оксана КорольДля всіх учасників Форуму буде можливість придбати Книгу з автографом Автора за спеціальною ціною, котра діє тільки у день заходу!!!Дрес-код - офіційно-святковий!   Квитки можна придбати за вказаним посиланням. Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Неділя, 24 лютого 2019

Літературні читання ROZDILOVI!

Вам ще не набридло мерзнути? То можливо пора вже розганяти сірі хмари своїми віршами і прозою! Збираємося знову, щоб почути: щире і нове, вічне і дочасне, сильне і слабке - слово. Те, що не просто звучить з вуст авторів, а пробивається крізь шкіру, прямісінько у серце!   Реєстрація за вказаними посиланнями.

Презентація збірки "Різдво через Збруч"

У 2018 році побачила світ книга «Різдво через Збруч». У ній низка українських авторів — Ольга Деркачова, Лора Підгірна, Наталка Михно, Андрій Павловський, Софія Пасічник, Олег Вітвіцький та Віоліна Ситнік — у формі короткої прози дарують читачам букет емоцій і змогу відчути багатогранність Різдва.Збірку презентуватиме українська письменниця Лора Підгірна.   Вхід вільний.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Понеділок, 25 лютого 2019

Book-стежина "Я любила вік лицарства"

Захід приурочено до Дня народження Лесі Українки.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Вечір поезії "Спілка мертвих студентів"

Познач в календарі 25 лютого як найзатишніший день цього місяця. Приготуйся стати частиною мистецтва і крізь шпарину заглянути в чужі душі.   Деталі за вказаним посиланням.  

Благодійний вечір "Шевченко. Народні читання"
25.02.2019 18:00
вул. Князя Романа, 6 (2 поверх)

Ідучи на зустріч Шевченківським дням, Театральний Центр «Слово і голос» і ЛКП «Львівське радіо» запрошують на благодійний вечір «Шевченко. Народні читання». Без програм та сценарію, у дружньому колі, зібравшись разом, читатимемо та співатимемо один одному та насамперед самому собі те, що "болить, і плаче, і не спить, мов негодована дитина" – слова Кобзаря, улюблені та призабуті, своїм голосом і з свого серця.   Вечір за участю художнього керівника театрального центру «Слово і голос», Лауреата Національної Премії ім. Т. Шевченка Наталки Половинки, представників Центру опіки сиріт, а також усіх охочих. Планується збір коштів на викуп приміщення для Центру опіки сиріт у м. Львові.   Вхід вільний.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Вівторок, 26 лютого 2019

WOA Lviv Poetry Club

Щотижня ми будемо читати і обговорювати пару віршів великих англомовних поетів. Очікуйте, щоб дізнатися про деяких нових поетів і про англійську літературну історію, і експериментувати з новим словником.   Але що більш важливо, ви будете частиною відкритої, веселої дискусії про деякі цікаві вірші та те, що вони можуть означати. Деталі за вказаним посиланням.

Презентація літературної творчості Марії Ткачівської

Презентація літературної творчості Марії Ткачівської. Модератор події - письменниця Наталя Гурницька.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Нова колекція Юрка Коха "Зима-Весна -2019"
26.02.2019
вул. Шевченка, 9 (Горіховий дім)

"Крізь стіни я краще бачу", - Юрко Кох.Художник, який не уявляє себе без Львова...І мистецький Львів, який важко уявити без цього Художника...Митець, основною темою творчості є місто у своїх історичних, містичних та еротичних проявах, - незважаючи на обмежений експозиційний простір, покаже глядачам необмежений космос зимово-весняного міста.Юрко Кох - учасник понад 200 збірних виставок у 30-ти країнах світу і понад 20 персональних виставок в Україні та за її межами.Вже 26 лютого у стінах "Горіхового дому", крім давніших, - ще й "мокрі" полотна з майстерні Художника, датовані новим роком! Присутні зможуть також придбати:- свіжонадруковані аркуші ліногравюр, вирізьблених автором у середині 80-х років; зокрема, ілюстрації до поезії Б.І.Антонича.- 3-й том книжкового проекту Юрка Коха "Казуси від вельми цікавих людей"(накладу котрого вже немає. у книгарнях).

Музика з книг. Фортепіанна презентація роману "До музики"

Що поєднує Шопена, Бетховена, Брамса, Ґріґа та Дебюссі, крім того що вони геніальні композитори? Їхні музичні композиції фігурують на сторінках творів відомого норвезького письменника, композитора і піаніста Кетіля Бйорнстада. Музика з книг – неочікуваний формат представлення прози, який допоможе розкрити глядачам особливу атмосферу роману «До музики».   Роман «До музики» занурює читача у складний і емоційний світ молодих піаністів, які товаришують, конкурують, знемагають під постійним тиском батьків, учителів, критиків і власних амбіцій. Понад усе вони люблять музику, яка стала для них життям, мірилом успіху, спортом, єдиним сенсом.   Деталі за вказаним посиланням.

Четвер, 28 лютого 2019

Відверто про геніальних. Про Інґмара Берґмана розкажуть у Львові
28.02.2019 18:30

Кажуть, що у дитинстві Інґмар Берґман зазнавав жорстокого поводження, тому навчився дуже тонко відчувати зміну людських емоцій. Кажуть, шведський режисер був страшним ловеласом. Кажуть, що жив відлюдником на острові... Складно порахувати, скільки чуток оточують постать великого режисера. Важко повірити, що частина з них – чистісінька правда ;) У четвер, 28 лютого, у львівській Книгарні «Є» (просп. Свободи, 7) перекладачка Софія Волковецька та письменниця Катерина Міхаліцина говоритимуть відверто про геніальну постать – про Берґмана – та презентуватимуть його український переклад «Laterna Magica». Вхід вільний. Мабуть, окрім Берґмана, у світі немає іншого режисера, якого з однаковою силою безмежно обожнювали і щиро ненавиділи. Інґмар був калейдоскопом протиріч: сином священника і атеїстом, відлюдником на острові Форьо та великим ловеласом, знавцем людських душ та поганим батьком.

Таємниці Всесвіту з Олексієм Парновським

В останній день зими, пропонуємо поринути у світ далекий, який однак щосекунди впливає на життя людей – світ Космосу. Розмову-мандрівку до найвіддаленіших куточків нашої галактики здійснюватимемо під керівництвом астрофізика та співавтора книжки «Як влаштовано Всесвіт. Вступ до сучасної космології» Олексія Парновського. Модеруватиме захід Мирослав Стоділка (доктор фізико-математичних наук). По завершенню розмови гості матимуть ексклюзивну нагоду відвідати оглядовий майданчик Астрономічної обсерваторії та поспостерігати за дивовижним небом і зорями через об’єктиви телескопів. Тож запрошуємо всіх відкривати таємниці Всесвіту разом із «Видавництвом Старого Лева» до Астрономічної обсерваторії ЛНУ ім. І. Франка.   Вхід вільний.

П`ятниця, 01 березня 2019

Виставка "Квантовий стрибок Шевченка"
01.03.2019 - 14.03.2019

Ми звикли вважати (дехто іронічно, а більшість – всерйоз), що хліб, вишиванка, калина, гопак і пісня символічно трактують нашу українську ідентичність. Від них вже рукою подати до культурного коду нації – Тараса Шевченка. Його продовжують згадувати і цитувати в часи сум’яття та непевності (тобто регулярно), хоч за двісті років він з живої людини перетворився на ідеологічний пам’ятник боротьби з недолею. Проект «Квантовий стрибок Шевченка» – це сплав вільнодумства та науки, це спроба осучаснити старе та архівувати популярні культурні образи. Це мандрівка у часі, просторі, вимірі з українським Вергілієм – Тарасом Григоровичем, це незабутній «тріп», де глядач бере на себе роль самого Шевченка. Виставка фіксує еклектичні зустрічі Тараса Шевченка з персонажами глобалізованого світу масової культури. Кожна ілюстрація, кожна зустріч – квантовий стрибок у тіло і свідомість Іншого. Хто з них чужий, а хто свій і що чекає Шевченка у наступному стрибку-перевтіленні?

Понеділок, 04 березня 2019

Поетичні читання Катерини Бабкіної

Вхід вільний.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Вівторок, 05 березня 2019

Шевченківські читання – 2019

Запрошуємо до участі студентів, аспірантів та всіх працівників Інституту – найкращі декламації будуть нагороджені призами, а переможців буде делеговано на загальні університетські читання поезій Великого Кобзаря.   Детальна інформація за вказаним номером телефону.

Презентація книжки "Християнський націоналізм"

Збірник наукових праць «Християнський націоналізм» – це перше повне видання творчого доробку талановитого українського вченого – славіста, мовознавця, літературознавця Константина Чеховича (1896–1987), репресованого радянською системою. До книги увійшла фундаментальна монографія про Олександра Потебню та розвідки, опубліковані на сторінках української та іноземної міжвоєнної преси. Усі дослідження позначені націоцентричним підходом до філологічних і суспільних явищ, опертим на християнську філософсько-етичну парадигму. Світоглядні засади К. Чеховича сформульовані у книзі «Ґенеза і суть націоналізму. Христіянський націоналізм» (Львів, 1939), яка й дала назву запропонованій читачеві книзі. У додатку вміщені спогади К. Чеховича «Моє життя і мої мрії» та бібліографія його праць. Видання покликане повернути до активного наукового обігу ім’я та ідеї несправедливо забутого українського науковця.

Середа, 06 березня 2019

Виставка-екскурсія "Альдини: збережена спадщина Гуманізму"

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені І. Франка та Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла запрошують Вас на виставку-екскурсію "Альдини: збережена спадщина Гуманізму", яку проведе Микола Ільків-Свидницький, к. і. н., завідувач відділу рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф. П. Максименка.На підставі колекції альдин із фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка є можливим показити як контакти Альда Мануція з іншими гуманістами й інтелектуалами, так і специфіку підготовки його видань до друку, зовнішні та внутрішні особливості альдин (формат, оправи, зошити, шрифти, папір). Альдини з колекції НБ ЛНУ ім. І. Франка представлені здебільшого латиномовними друками.   Вхід вільний.

Субота, 09 березня 2019

Презентація книги Ернста Юнґера "Вогонь і кров"

В приміщенні Першої Львівської Медіатеки відбудеться презентація українського перекладу творів Ернста Юнґера «Вогонь і кров» за участі дослідниці спадку письменника Олени Семеняки.Вперше перекладена українською мовою збірка «Вогонь і кров» присвячена фронтовим переживанням німецького письменника, філософа, ідеолога консервативної революції Ернста Юнґера під час його участі у Першій світовій війні. Натхненні та захопливі тексти звично для автора ведуться у формі щоденника, що, разом із листуванням з ріднею письменника, є логічним продовженням осмислення Юнґером феномену війни, побратимства та нового світового порядку з часу написання першого роману «В сталевих грозах».Під час презентації ми поговоримо про ранній період творчості Ернста Юнґера, осмислення нового типу війни після Першої світової, а також те, чому читати Юнґера 100 років після написання творів досі актуально та важливо.   Вхід вільний.

Презентація книжки "Чоловік з моїм іменем"

Стартує Всеукраїнський презентаційний тур нової книжки Івана Байдака – «Чоловік з моїм іменем». Презентації відбудуться у 12 містах: Київ, Ужгород, Чернівці, Івано-Франківськ, Вінниця, Львів, Рівне, Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Дрогобич, Коломия.Зокрема, Перша Львівська Медіатека зустріне українського прозаїка з презентацією нової книги «Чоловік з моїм іменем». Серед найвідоміших творів автора – «Особисто Я особисто Тобі» (2013), «Рольові ігри» (2014), «Тіні наших побачень» (2017), «Назва тут не потрібна» (2018).   Нова повість Івана Байдака «Чоловік з моїм іменем» розповідає про чоловіка на ім’я Родвелл Вільямс – замкнутого інтроверта та книголюба. Поховавши своїх батьків та переживши розлучення, він частіше пригадує події минулого: студентські роки, роботу в букіністичній крамниці та випадкову знахідку – біографічні рукописи невідомого автора. Таємничі рукописи не мають чіткого фіналу, доля автора невідома, а ще вони потрапляють до Родвелла в найважливіші моменти життя.    

Неділя, 10 березня 2019

Oratory Lviv Open V

Ми відкриваємо Львову нові обличчя! Хочете заявити про себе на усе місто? Готові поділитися своїми ідеями і цінностями? Вважаєте що можете повести за собою інших?Ораторський Чемпіонат Oratory Lviv Open V - це майданчик можливості заявити про себе на все місто!Послідовність процесу:1. Залишаєте заявку2. Записуєте відео на 3-4 хв.3. Користувачі фб голосують за Ваше відео у Чвертьфіналі4. Берете участь у Півфіналі !5. Виходите у Фінал 3 березня 2019 року!6. Виграєте Кубок!Це тільки для амбітних, ініціативних, наполегливих і цікавих Особистостей, яким є чим поділитись! Тобто для Вас!Призовий фонд Чемпіонату 35 000 грн! Реєстраційний внесок на участь у Чвертьфіналі лише 450 грн! Це навіть дешевше ніж вартість квитка Глядача Фіналу, який Ви гарантовано отримаєте як Чвертьфіналіст!

Неділя, 24 березня 2019

Заньківчанський вечір. Павло Гриценко

Творча зустріч. Наш гість – Павло Гриценко – доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України. Ведучий – народний артист України Святослав Максимчук. За участю народної артистки України Олександри Бонковської. Музичні номери у супроводі тріо «4cherry» (Наталія Боймук, Мирослава Солук, Олександра Люта, Соломія Кирик).Режисер – Богдан РевкевичХудожник – заслужений діяч культури Польщі Олександр Оверчук   Квитки можна придбати у касі театру чи за нижчевказаним посиланням.