Виставка "Площа Ринок: зникаючі сліди історії" у місті Львів

Виставка "Площа Ринок: зникаючі сліди історії" - фото
Дата події: 20 травня 2019
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Ринок — серце Львова. Головна площа Міста — це модель співіснування людей різних національностей, віросповідань, традицій у єдиному просторі. Історія Ринку — без перебільшення це історія Львова, адже найвизначніші події відбувались саме тут. Шкода, що сьогодні кам’яниці, створені відомими зодчими та включені у 1998 році до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, стали лише гарним фасадом для закладів харчування, і власне з ними асоціюються у пересічного львів’янина і туриста.

Мета виставки — показати відвідувачу як змінювалась Площа впродовж століть, розповісти про видатних мешканців кам’яниць (серед яких були й монархи), розкрити діяльність інституцій, які розташовувались у ринкових будинках, де немало було й українських.
 
На виставці представлено понад 300 пам’яток із 17 фондових груп музею. Серед них чимало раритетів з музейного зібрання: листи, написані власноруч та скріплені особистими підписами батьків Яна ІІІ Собеського — Якуба та Теофілії; королів Речі Посполитої Михайла Корибута Вишневецького та Яна ІІІ Собеського, польського військового діяча та маршала Франції Юзефа Понятовського, рукопис манускрипту львівського історика Дениса Зубрицького про облогу Львова у 1655 році, монети (орти та шостаки), карбовані у Львові 1656 — 1660 роках, скринька ХVІІ ст., знайдена під час археологічних досліджень на пл.Ринок, 25, різьблена дерев’яна балка 1669 р., з будинку на пл.Ринок, 24 та ін.
Перегляди 10

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук