Виставка "QR–реінтерпретація" Рафал Урбанські у місті Львів

Виставка "QR–реінтерпретація" Рафал Урбанські - фото
Дата початку: 12 вересня 2018
Дата кінця: 30 вересня 2018
Місце проведення:
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Багатогранна творчість Рафала Урбанського – художника, що займається живописом, комп’ютерною графікою та відео-артом – в значній мірі зосереджена на вивченні формальних, змістовних та і мультимедійних можливостей QR-кoдiв.

QR – швидкий відгук – як подає Вікіпедія, це абетково-цифровий, двовимірний, матричний, квадратний графічний код, розроблений японською компанією Denso-Wave у 1994 році.

Геометричний ритм чорно-білих квадратів, який небагато людей може розпізнати без комп'ютерних додатків, приваблює своєю графічною аскетичною красою та можливостями збереження стиснутого, конкретного змісту. Художника захоплює одне і друге.

У сфері його картин та графічних робіт QR-и відіграють роль найважливішого засобу виразу. їх зовнішня форма нав'язує обов'язковість формальної дисципліни цілій композиції. Іноді її схему визначає один QR-кoд, іноді вона містить більше цих характерних квадратних силуетів. Часто вони набувають іншого кольору, а також і товщини, наданих їм соковитими структурами живописної матерії. Також внутрішні пропорції картин – часто у формі квадрату – виходять з розміщення квадратних модулів QR-iв. їх домінуюча, компактна, графічна система створює геометричну щільність та стерильну чистоту композиції.

Художник пом'якшує її художніми засобами виразу: тонко приглушені кольори, сіра тональність втоплена в нашарування товстого білого фону записом незатертих слідів пензля.

Формальна елегантність світу „холодної” геометричної абстракції, поглинутої прагненням до естетичного і байдужого за значенням ідеалу краси, у картинах Рафала Урбанського стикається з заангажованим та неодноразово високоемоційним змістом, закодованим в намальованих QR-ах, які можна прочитати використовуючи спеціальні додатки. їхній зміст пов'язаний з мистецтвом і художньою проблематикою, які часто також торкаються складних екзистенційних і соціальних проблем.

Використовуючи сучасні та художньо привабливі можливості кодування інформації, художник із Кельц поєднує в своїх оригінальних композиціях два світи, які досі виключали один одного, світ чистого геометричного мистецтва та світ заангажованого літературного виразу, тим самим створюючи світ своєї авторської індивідуальної мистецької творчості.

Вхід за квитками:
для дорослих і студентів - 30 грн, для дітей - 9 грн.

Виставка працює
вт-пт 11:00-17:00
сб-нд 10:00-18:00
пн - вихідний.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук