Фестиваль дизайну вишиванки у місті Львів

Фестиваль дизайну вишиванки - фото
Дата початку: 12 липня 2018
Дата кінця: 15 липня 2018
Початок: 11:00 год.
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
12 липня у Палаці мистецтв стартує виставка вишитого одягу, предметів інтер’єру, прикрас та етнобрендів. Організатори підготували яскраву мистецьку розважальну програму з національними елементами. Все це – у рамках Фестивалю дизайну вишиванки.

«Фестиваль – це не тільки зустріч виробників вишитого одягу та етнобрендів, а й загалом поширенння мистецтва вишивки в різних сферах діяльності. Бренд вишиванки популяризують і заклади харчування, і магазини обладнання, і танцювальні колективи. Тому наша головна ідея – об’єднати виробників, підприємців, творчих людей, які сьогодні поширюють ідею вишивки в Україні. А це досить широкий спектр: предмети інтер’єру, побуту, аксесуари, прикраси, ювелірні вироби, навіть тематичні десерти тощо», – розповіла співорганізаторка фестивалю Олександра Тимчишин.
Окрім того, під час події будуть майстер-класи з бойового гопака, флористики та плетіння українських кіс. А «родзинкою» заходу стануть модні дефіле національних костюмах а також великий аукціон в останній день фестивалю.

У музичну програму увійшли: класична та джазова музика, сучасна українська пісня і танцювальне мистецтво. Музичне дійство відкриватиме фіналіст «Голосу країни» Володимир Окілко,заслужені артисти України Мар’яна Лаба та Василь Понайда, тріо «Крайня хата», а також інші вокалісти. В заключний день відвідувачів розважатимуть молодіжний гурт «МалДіви», дитяча школа «Karparation», юна співачка Анастель, група «GlamBerry», співачка Rypnovska, фіналіст «Голосу країни» Михайло Мирка.

У Палаці мистецтв відбудеться показ унікальних народних костюмів з фонду Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. На показ львів’янам та гостям фестивалю будуть виставлені шість костюмів, які репрезентують національний колорит західних областей України. Ще один костюм надає для експозиції Історико-краєзнавчий музей Винник.

«Ще із 60-х років експонати один за одним накопичували у відділі будівництва при Музеї етнографії. Зараз музейна колекція налічує близько 22 тисяч експонатів – одяг, посуд, предмети народного побуту, церковні книги тощо. Шість комплектів одягу є надзвичайно колоритним, і саме їх зможуть побачити гості «Фестивалю дизайну вишиванки», – зазначив заступник директора з наукової роботи Музею народної архітектури та побуту

Сергій Ципишев.
Окремою експозицією будуть представлені 24 сценічних костюми з опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка (з репертуару Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької), художником, дослідником і виконавцем яких є Христина Козак. Автор у своїх сценічних костюмах застосовує як автентичні полтавські техніки вишивання, так і запозичені тоді брокарівські або антинародні (чорно-червоні кольори) з італійських книжок, які потрапили на Полтавщину з ініціативи купця Брокара.

Однією з найважливіших подій Фестивалю дизайну вишиванки у Львівському палаці мистецтв буде відкриття виставки-експозиції автентичного старовинного українського одягу-мистецьких артефактів другої половини ХІХ-початку ХХ ст. - “Святково-обрядове вбрання українців”..Це спільний мистецький проект Історико-краєзнавчого музею у Винниках, Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові та Львівського палацу мистецтв. Виставка проілюстрована світлинами відомого етнографа, фотомитця ХХ ст. Юліана Дороша, які неодноразово відзначали на багатьох всеукраїнських та міжнародних виставках.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук