Проект "Метода"

Проект "Метода"
Дата початку: 4 жовтня 2017
Дата кінця: 22 жовтня 2017
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Проект кураторської групи Відкритого архіву українського медіа-арту (Яніна Пруденко, Антон Лапов, Юлія Кузнєцова, Ларіон Лозовий).

 

Фестиваль аудіовізуального мистецтва Тетраматика 2017 відкривається кураторським проектом «МЕТОДА». Цей проект був створений і вперше представлений навесні цього року в Києві як один з етапів Кураторської Лабораторії – дискусійного майданчика для кількох кураторських груп, почергові висловлювання яких складалися у зв’язний діалог.

До колекції Відкритого архіву українського медіа-арту (ВАУМА) входить net.art української групи художників akuvido (Ганна Куц та Віктор Довгалюк), створений у 2000-х у Берліні та Роттердамі. Складність його архівування, як і всього іншого net.art’у, пов’язана зі складністю його матеріальної репрезентації. Cайт з роботами художників www.akuvido.de може зникнути будь-якої миті, щойно його припинять підтримувати, оскільки Ганни Куц, творчого двигуна групи, вже 10 років як немає в живих, а Віктор Довгалюк, мешкаючи у Берліні, не виходить на контакт з дослідниками його творчості і рідко коли – з друзями з України. Не менш складними для архівування та репрезентації є відеороботи, створені групою «Таран» (так називалися Куц і Довгалюк у львівський період своєї творчості) у 1990-х, які були лише кілька років тому оцифровані Центром міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) з відпрацьованих VHS-касет львівського художника і співавтора цих творів Альфреда Максименка. Те ж саме стосується і цифрового мистецтва, створеного Куц і Довгалюком у майстернях Інфо Медіа Банку в Києві, який існував як спеціальна програма для медіа-художників з кінця 1990-х до початку 2000-х у київському ЦСМ Сороса. Їх generative art «360 Б’Ю» (1998) передала до ВАУМА співкураторка програми Інфо Медіа Банку Наталя Манжалій, яка безпосередньо опікувалася створенням цієї роботи.

Експозиційний наратив виставкового проекту «МЕТОДА» вибудовано не навколо артефактів художньої діяльності Ганни Куц і Віктора Довгалюка, але як умовний таймлайн освітніх метод, що вплинули на становлення цієї групи художників. Харківське художнє училище в кінці 1980-х. Новаторська майстерня Максименка і сам він як фактичний учасник групи «Таран» у першій половині і в середині 1990-х у Львівській національній академії мистецтв. Перші експерименти Куц і Довгалюка з цифровими медіа в освітній лабораторії Інфо Медіа Банк у Центрі сучасного мистецтва Сороса у Києві. Інститут для нових медіа у Берліні, результатом навчання в якому стали net.art проекти akuvido – єдині артефакти цієї групи художників, які, згідно з правилами Creative Commons, ВАУМА може демонструвати вільно, без згоди з авторами.

***
Кураторська група Відкритого архіву українського медіа-арту (Яніна Пруденко, Антон Лапов, Юлія Кузнєцова, Ларіон Лозовий) займається дослідженням та підтримкою українського медіа-мистецтва. Увага групи зосереджена як на історіографічних проблемах української медіа-археології, так і на архівації сучасних робіт українського медіа-арту, який досліджується як за регіональним принципом, так і за жанровим (візуальні, аудіальні, аудіовізуальні). Наразі група разом із іноземними колегами працює над створенням нових цифрових інструментів аналізу та презентації напрацьованих архівів.

Сайт Відкритого архіву українського медіа-арту mediaartarchive.org.ua

Кураторська група ВАУМА дякує за допомогу у підготовці проекту Вірі Ганжі, Юрію Кручаку, Альфреду Максименку, Анастасії Нечипоренко, Богдану Шумиловичу.

Фестиваль аудіовізуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА 2007 відбудеться 3-29 жовтня у Львові

Програма фестивалю http://tetramatyka.nurt.org.ua/програма

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук