Від радянської кібернетики до регіональних історії інтернету у місті Львів
Запрошуємо на розмову-презентацію спеціального тематичного випуску журналу "Internet Histories", укладеного за підсумками міжнародної конференції, що відбулася в Центрі міської історії у жовтні 2024 року.
У розмові візьмуть участь Світлана Матвієнко, одна з редакторок випуску, та автори Олекса Балюра, Марина Мальченюк і Богдан Шумилович.
Під час зустрічі говоритимемо про те, як осмислювати історії інтернету в пострадянському просторі, що означають розриви та спадкоємності цифрових інфраструктур і форм знання, а також чи є підстави говорити не про один інтернет, а про інтернети.
Всепроникність і всюдисущість інтернету сьогодні часто може сприйматись як даність, що не потребує особливої уваги й завжди є у легкій доступності. Ми звертаємося до мережі щодня, коли шукаємо відповіді на власні питання, переглядаємо погоду або читаємо свіжі новини. Проте пов'язаність розвитку Інтернету з суспільними та економічними процесами, політичними режимами, поширенням пропаганди чи стійкістю і формуванням низових спільнот, дає розуміння, що Інтернет не є нейтральною інфраструктурою.
Відгуки
Відгуків немає.
Ви можете бути першим: