Державне підприємство "Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької"

Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької - фото
Відгуків 54
Львів
вулиця Лесі Українки, 1
+38 (032) 235-67-62 (Адміністрація)
+38 (032) 235-47-51 (Приймальня)
+38 (032) 243-24-26 (Прес-служба)
+38 (096) 132-85-75 (Прес-служба)
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт,Сб,Нд11:00 - 18:0014:00 - 15:00
Львів
проспект Свободи, 26
(Камерна сцена)

Інформація

Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької – один з найдавніших театрів на Україні та на пострадянському просторі.

Він має дві дати народження. Вперше театр народився у 1847 році у Львові, відомий у тогочасному світі граф Скарбек відкрив театр, який входив у трійку найкращих театрів Європи ХІХ ст. Другою датою народження слід вважати 1917 р., саме у той час було засновано сучасний театр ім. М. Заньковецької у місті Києві.

На сцені театру виступало багато відомих акторів та митців, а саме: Сара Бернар, Лесь Курбас, Александр Загоров, Панас Саксаганський, Ніколо Паганіні, Ференц Ліст тощо.

З 1933 р. театр мандрував по Україні і отримав приміщення в Запоріжжі, аж до початку Другої світової війни. Протягом 1940-1944 років театр гастролював по лінії фронту, щоб підтримати дух бійців. З 1944 року театр приїздить до Львова і займає будівлю колишнього театру графа Скарбека.

Найкращий час театру починається  з 1997 року, коли генеральним директором стає Андрій Мацяк, а художнім керівником Федір Стригун. Ці люди підняли статус театру, відкрили нові обрії до розуміння сучасного мистецтва. Великим досягненням було відкриття факультету Культури і мистецтв у Львівському Національному університеті ім. І. Франка.

Змінюються покоління та люди, але наша робота, завдання залишаються незмінними – це приносити радість глядачам, допомагати їм подивитись на тисячі варіантів людських стосунків та життів і відкрити для себе неймовірний та безмежний світ театру. Ми пишаємося тим, що на сценах нашого театру грають талановиті та пристрасні актори. Ми пишаємось, що наша адміністративна команда працює над розвитком театру орієнтовного на Європу. І нарешті, ми пишаємось, що наш театр – другий за популярністю у нашій країні і є вельми шанований друзями та колегами з Польщі, Румунії, Канади та США.

Події

Вистава "Соломон у спідниці"
Есфір мріє про онука. Есфір має певні уподобання відносно генеалогії дівчини, яка стане дружиною її сина. Вона знаходить синові наречену - саме ту дівчину, яка народить їй довгоочікуваного онука.Есфір Львівна ладна дістати з-під землі усе необхідне і прихилити небо для тих, кого любить. Та щось йде не так... Незважаючи на волю та впертість Есфір, доля вивертає на щось цілком інше і ситуація виходить з-під контролю. Чи отримає Есфір бажаного онука?   Квитки можна придбати за вказаним посиланням.

Відгуки