Мистецькі заходи у Івано-Франківську

Дати:
Розділи:

Сьогодні, 21 вересня 2019

Науково-технічний прогрес 77. Ремонт

Семиметровий латунний барельєф “Технічний прогрес на Прикарпатті” є символом майбутніх наукових інновацій.Раніше він прикрашав фасад 5-го корпусу заводу Промприлад. Під час реконструкції нам довелося його зняти. До сьогодні барельєф зберігався на даху однієї з будівель заводу. Протягом цього часу корпус оновили та обшили новим вентильованим фасадом, а для барельєфа спроектувати та зробили оновлену систему кріплень.Зараз ми розпочинаємо ремонтні роботи по відновленню барельєфу, щоб згодом повернути його на своє почесне місце.Цікаві факти▪ Автор барельєфу — Михайло Стецик, батько з наших резидентів та співінвестором проекту Промприлад.Реновація.▪ “Технічний прогрес на Прикарпатті” був змонтований в 1978 р., а задум та робота над ним відбувались протягом 1977 р.▪ Мета проекту за словами автора: “Зробити для людей, заводу та міста гарно, дати їм щось мотиваційне, щоб люди пишалися роботою”.▪ Михайло Стецик став працівником Промприладу одразу після закінчення художнього інституту.▪ В роботі допомагали працівники заводу: слюсар-бляхар та художник.▪ Проект подавали на затвердження в Республіканську художню раду.▪ На скульптуру пішло 1,5 тони металу — 600 кг листової латуні товщиною 0,8 мм, 300 кг паяльного олова та чорний метал як основа.

Виставка живопису та цифрового мистецтва "Ритм"

28 серпня о 15:00 відбудеться відкриття виставки живопису та цифрового мистецтва під назвою «Ритм» сучасних українських митців Marianna (Мар’яна Картун) та Natali DK (Наталія Довганюк). Це художниці з яскравою колористикою та своєрідною стилістикою. Працюють в галузі станкового живопису та цифрого мистецтва, а також виражають свою творчість у сфері графічного дизайну. На виставці будуть представлені такі роботи в яких є відчуття свободи, креативу та імпресії кольору, фантастичний ефект в олійному живописі та імпровізаційні можливості в цифровому мистецтві. Експресія виконання та занурення в розмаїття відчуттів.Експонуватимуться твори до 1 жовтня 2019р.Запрошуємо вас відвідати нашу виставку!

Виставка "Таємні процесії речей" Ростислава Котерліна

З превеликою радістю запрошуємо всіх на відкриття виставки, що відбудеться 4 вересня о 19:00.«Людина – міра всіх речей…» Ця Протагорова сентенція пояснює дуже багато. Водночас її еліптичність припускає також зворотній вислів про те, що «річ – міра всіх людей». Недарма прийнято вважати, чим більш людина віддалена від речей, тим видатніша, масштабніша її постать. Однак поза цифровим і знаковим аспектами, нас все одно оточують тисячі й тисячі різноманітних речей, які не є відверто споживацькі. Вони течуть, проходять крізь нас або ж витають поруч з нами упродовж всього нашого життя. Щось іноді зникає безслідно, а щось залишається в культурі та історіях ‒ родинних, етнічних, національних, космологічних. Життя, течія речей, їхні процесії відбуваються значно довше порівняно з людьми. Археологічні знахідки відкривають для нас речі, що проіснували багато тисячоліть. Вони дихають тривалістю, випромінюють одночасно як дух часу, так і дух позачасовості. Вони непомітно вдихають нас і таємничо проникають у наші сутності, залишаючи ледь марковані рубці. Ростислав КотерлінКураторка виставки Liliia GogolХудожник народився у 1966 році в Івано-Франківську.Редактор альманаху про сучасне візуальне мистецтво «Кінець кінцем». З 1990 по 2019 рік є учасником близько 40 художніх виставок в Україні та закордоном.Працює в жанрах живопису, фотографії, скульптури, інсталяції та перформансу. Вибрані виставки:2019 ‒ «Індивідуальні артикуляції – незалежне мистецтво Івано-Франківська», Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, Луцьк‒ Людське, художнє, арт-центр Я Галерея, Київ2018 ‒ Наприкінці/Finally, Мала галерея Мистецького Арсеналу, Київ‒ Швидкорозчинний світ, Мистецький Арсенал, Київ2017 ‒ Ostrale, biennale, Dresden, Deutschland‒ Personal structures. Open border, Palazzo Mora, Venice, ItalyЦей проект здійснено за підтримки ґрантової програми Urban Space 100.Дякуємо Малярний дім, Yuriy Fylyuk, Juliya Liakhovych, Yaryna Melnyk та Yevgen Vershynin за підтримку.

Виставка живопису Ореста Кузіва "Мій обрій"

Відкриття 10 вересня о 17:00 год.   Кузів Орест-Василь Богданович народився 13.01.1997 р. у м. Івано-Франківськ. 2018 р. закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, факультет образотворчого мистецтва і реставрації, кафедра «Живопису і композиції», майстерня пейзажного живопису проф. В.І.Забашти, керівник – І.Ю.Мельничук. У 2018 р вступив на магістратуру до Львівської національної академії мистецтв на кафедру «Монументальний живопис». Викладачі по фаху: Б. Кузів, В.Сандюк, І.Мельничук, О.Заборський.

Роб Бартон "Material Memories" (Велика Британія)

Відкриття 11 вересня о 17:00 год.   Роб Бартон - візуальний і критично мислячий художник, який досліджує теми пам’яті, її втрати та трансформації за допомогою волокон, виготовлення тканин, друку, малювання та мішаних технік. Твори з волокна Роба Бартона формують концептуальний творчий діалог, який є візуальним, друкованим, гаптичним (тактильним) та чуттєвим при інноваційному використанні аналогових, сучасних та нових технологій та знайдених предметів. Роб експонувався на міжнародних групових виставках, бієнале і трієнале у США, Європі, Китаї та Великій Британії.Багато робіт, представлених в Івано-Франкивському Центрі сучасного містецтва, є результатом поточного проекту, що розвивається, під назвою "Потужний шепіт". У цьому проекті особистий сімейний архів є джерелом вивчення тимчасовості та "слідів дому" через душевні сімейні фотографії з "їх узагальненою аурою минулого, що носить показові знаки часу" на зображенні та матеріальному об'єкті, і тому "їх відминнисть також дуже часто опосередковується задумами форм майбутніх речей” (Самуїл 2012, с.352-359). Досліджується використання символічного значення, теорії матеріальної культури, об'єкта, який викликає почуття, та атрибути пам’яті-зображення та пам’яті об’єкта. Ця концептуальна практика ґрунтується на знаннях у просторі наративного предмета у вигляді одягу та текстилю. Мистецькі об’єкти досліджують питання творення в гендерному, соціально-політичному та психоаналітичному просторах, з підходами до творення, яке визначає сліди і пам’ять в пост-пам’яті та матеріальній культурі, що підтверджує артефакт, як нав’язливий прийом, що представляє дух минулого.Пізніші твори в колекції "Матеріальні спогади", показані тут, починають використовувати виразну якість волокна та знайдені предмети в наративній розповіді, щоб сформувати фантоми минулого в об'єктах мрії сучасності

Виставка живопису Василя Красьохи "Осінній вернісаж"

Відкриття 14 вересня о 12:00.   Красьоха Василь Андрійович – член Спілки художників України, Заслужений художник України, живописець, родом із Волинської області. Народився 12 березня 1954 року в селі Хряськ Маневицького району у селянській сім’ї. З ранніх років свого життя він відчував потяг до прекрасного, естетично оцінював природу рідного краю. Яскраві барви Полісся надовго закарбувалися в пам'яті художника і до сьогодні відбиваються у його картинах. Закінчив Республіканську художню школу ім. Т.Г. Шевченка у Києві, а згодом і Київський державний художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Тут навчався у справжніх майстрів – Василя Забашти, Василя Гуріна, Олександра Лопухова. Впродовж багатьох років проживав у Івано-Франківську, а нині – його творча натура знову закохана в Київ. Василь Красьоха постійно прагне вдосконалення і воно відбувається щодня. Митець розвивається, експериментує і працює над собою, віднаходить щось нове і поєднує його із набутим минулим досвідом. Кожна його картина – це щось особливе, дивовижне. Художник починає малювати як вперше, з нічого, і в той же час з таким поривом і відданістю як востаннє. Полотно зосереджує в собі всі почуття, всю силу та натхнення, неповторність та красу. На сьогодні мистецький доробок художника сягає за тисячу робіт. Його картини зберігаються у фондах Міністерства культури України, музеях та приватних збірках багатьох країн світу (Росія, Німеччина, Польща, Японія, США та інші). Красьоха не зупиняється на досягнутому, він занурюється у глибини пізнання правди, шукає істину мудрості. Художник завдячує своїм даром Творцю і намагається втілити в картинах свою віру, людяність і чистоту помислів. Художник є автором багатьох тематичних карти, які зібрані в окремі серії, як-то: «Волинь», «Карпати», «Рідні обрії», «Ікони», «Православні храми України», «Квіти» та інші. Але найсильніше духовне сприйняття світу в художніх образах митець виразив у пейзажах-картинах серії «Сакральна буденність». Проектом художника 2017 року були поїздки на Афон, де було написано всі двадцять монастирів Святої Гори.Роботи Василя Красьохи у своєму естетичному вираженні є надзвичайно багатими за змістом та кольоровими матеріями і мають потужну енергетичну наповненість та духовну глибину.

Виставка фотознімків працівників управління ДСНС "Робота рятівників через призму об'єктива"

На ній представлено 50 фотографій з оперативно-службової діяльності ДСНС області, які відтворюють події, де були присутні підрозділи.

Виставка колекції прикрас "Архаїка-символи"

Відкриття 17 вересня о 16:00 год.   Виставка предметів, що відіграють функцію естетичної орнаментації людини. «Архаїка – Символи», колекція нашийних прикрас, Артстудія «V2», автори Всеволод Бажалук, Віталій Городецький. Від несвідомого буйства життя, до символів і слів, робить свій перший крок людське Архаїчне. Зваба природності в таїні єдності світу. Людська свідомість розколює ціле на безліч символів і відмежовується від нього, промовивши перше слово. Символи – уламки Світу, розбитого нами заради пояснень.Куратор проекту - Еріка Вітер.

Виставка графіки Михайла Щерб'яка "Творчі акорди"

Михайло Щерб’як. Народився 25 листопада 1959 року у м. Івано-Франківську. У 1979 році закінчив відділення художньої кераміки Косівського технікуму народних художніх промислів ім. В.Касіяна. У 1987 році закінчив художньо-графічний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім. В.Стефаника. З 1989 року працює в Івано-Франківській державній дитячій художній школі на посаді викладачі скульптури (викладач-методист). 1995-2005 роки – заступник директора з навчально-виховної роботи ДДХШ. 2005-2016 роки – директор ДДХШ. Працює творчо в техніках графіки, олійного та акрилового живопису. Займається керамікою і художньою обробкою каменю. Учасник багатьох міських і обласних виставок. Персональні виставки: виставка акварелей (м.Косів, 1978р.), виставка графічних творів (м.Івано-Франківськ, 2010р.). Автор пам’ятників Доктору педагогічних наук, Професору, члену Академії педагогічних наук України Б.Ступарику, народному артисту України В.Петрику. Нагороджений ювілейною медаллю за зайняте 2-ге місце у конкурсі пам’ятника «Дем’янів лаз». Твори зберігаються у приватних збірках України та за кордоном.

Відкриття виставки «Незвіданий Степан Бандера»

 Приурочена 60-й річниці з дня вбивства Степана Бандери. Вперше широкому загалу будуть представлені особисті речі С. Бандери.

Понеділок, 23 вересня 2019

Презентація книжки Євгена Ліра «Степовий бог»
23.09.2019 16:00

Книгарня "Є". Івано-Франківськ та видавництво Дім Химер запрошують на презентацію книжки Євгена Ліра/Євген Лір «Степовий бог» (перша частина трилогії «Хассара») за участі автора.  Модератор – Кімейчук Василь/Kimeichuk Vasyl .Хассара — це слово звучить, наче пісок, що скреготить на зубах. Безмежна руйнівна сила, яка існувала задовго до появи людства, знов прокидається серед порожніх степів. Та що про це може знати Сергій — чотирнадцятирічний хлопець, що волею випадку познайомився з дивакуватим відлюдником? Чи стане йому розуму лишитися осторонь, чи встоїть він перед спокусою рушити за спалахами химерного світла, що тут і там проймає Запропади-місто? І чи втримає Кам’яна Вежа натиск Великого Ніщо?Усі відповіді — в серці Степового бога.Євген Лір відомий українському читачеві і як автор збірки екзистенційного горору «Підземні ріки течуть», і як перекладач не менш моторошних творів — завдяки йому українською заговорили творець «Короля у Жовтому» Роберт Чемберс та Алістер Кровлі, «найжахливіша людина на світі». Мешкає у Мелітополі, пояснює цим фактом свою прив’язаність до жахів.Вхід вільний.

Презентація книжки Марини Гримич "Клавка"
23.09.2019 18:30

Дія роману Марини Гримич «КЛАВКА» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації — хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління. Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника — між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту.Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира — це те тло, на якому розгортається динамічний сюжет.

Вівторок, 24 вересня 2019

Виставка творчих робіт Оксани Бейлах

24 вересня відбудеться виставка Оксани Бейлах присвячена 25-ти річчю творчої діяльності. На виставці будуть представлені твори різних творчих періодів у напрямку декоративної пластики шкіри та сучасного художнього текстилю. Як у роботі зі шкірою чи текстилем розкриваю декоративні можливості матеріалів, власний творчий досвід та навички дають можливість експериментувати з техніками і сформувати авторську манеру виконання. Кожна з робіт сповнена емоціями, що відображено у жанровому різноманітті тематичних, орнаментальних, технологічних ідей художньої творчості. Окрім двох вище згаданих напрямків також займаюсь моделюванням одягу з акцентом на художню вишивку. Учасниця мистецьких акцій і художніх виставок (на 2019 рік їх кількість налічує 78, з них 9 персональних, 9 міжнародних, 22 всеукраїнських, 31 обласних, 5 групових, 2 благодійні). З 2009 р. кандидат мистецтвознавства З 2010 р. доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтв ПНУ імені Василя Стефаника. З 2010 р. член Національної спілки художників України. У 2017р. лауреат премії імені Ярослава Лукавецького.Запрошую вас до їх перегляду!

Презентація книжки Юрія Луканова

Книжка Юрія Луканова «Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму». Що змінилося після виходу книги? Книга розповідає про боротьбу з журналістами і свободою слова під час окупації Криму і після незаконного приєднання півострова до Росії. Автор – журналіст, який висвітлював події весни 2014 року і поділився своїми враженнями, а також зібрав свідчення численних журналістів і документи того періоду. У виданні міститься багато фотографій автора, а також героя книги Станіслава Юрченка й інших журналістів. Що відбувається зі свободою слова в Криму зараз та хто доноситиме правду про події на окупованому півострові після «зачистки» незалежних ЗМІ? Про це буде іти мова на зустрічі з автором і героями книги.Разом з автором Юрієм Лукановим у презентації візьмуть участь герої книги – Сергій Мокрушин, кореспондент проекту Радіо Свобода "Крим. Реалії" і більд-редактор сайту «Ґрати», ведучий «Крим. Реалії» Станіслав Юрченко. Захід організовано Центром прав людини ZMINA за підтримки Freedom House в Україні. Додаткова інформація за телефоном: 0503536789

Четвер, 26 вересня 2019

Презентація книги: "Життєвий баланс, ключ до щастя"

Запрошую на презентацію своєї книги, яка дасть Вам поштовх знайти себе та реалізуватися в житті.

Субота, 28 вересня 2019

Фотовиставка Лесі Гребенюк "Геометрія Санторіні"

ГЕОМЕТРІЯ САНТОРІНІ – друга персональна фотовиставка Лесі Гребенюк. ГЕОМЕТРІЯ САНТОРІНІ - про те, як ти отримуєш чисту візуальну естетичну насолоду від простоти кольорів та форм архітектури у поєднанні з природою… Голубе небо, білі хмари, темно-сині горизонти моря, зелень субтропічної природи дивно і цікаво компонуються у абстрактну картинку разом з рукотворним спадком острова… Симетрично-асиметричні білі, жовті, кремові будиночки… величні ортодоксальні сині куполи церков… старі , однак автентичні, голубі двері та вікна з облупленою фарбою… сіро-білі сходи, які петляють і кружляють вниз… Сонячне проміння зігріває кожен клаптик острова, створюючи динамічні тіньові схеми і паттерни, які вибудовують незвичну геометрію… Геометрію Санторіні… Роботи, представлені на експозиції є нічим іншим, як лаконічним блендом двох основних пристрастей мисткині - фото та мандрів. Леся Гребенюк - франківчанка. Народилась у 1981 році. Закінчила Прикарпатський Національний університет, факультет романо-германської філології, за основним фахом – викладач англійської мови, перекладач. Захоплення фотографією народилось ще у дитинстві, коли маленька Леся асистувала дідусю під час родинних фотосесій, а потім годинами “допомагала” проявляти плівкові знімки. З 2010 року Леся займалась аматорською художньою фотографією. Восени 2014 року закінчила школу фотографії “Фотохудожник” (викладачі Ярема Проців та Микола Калитчук). З 2015 року - член народного Тисменицького фотоклубу “Колумб”. З 2016 року – член Національної Спілки Фотохудожників України. Деякі з фоторобіт Лесі експонувались на різних колективних виставках як в Україні, так і закордоном. У 2016 році автор презентувала свою першу персональну виставку КУБА ЛІБРЕ у мистецькій галереї Бастіон. Серед власних пристрастей, авторка з посмішкою визнає жагу до подорожей , пригод та пізнання ) …. зокрема пізнання мови, культури, природи, архітектури, ментальності та зовнішності різних етносів світу. А фотографія, – власне, і є її улюбленим мистецьким «інструментом» фіксації моменту пережитого досвіду, який буде візуально оповідати про все побачене і звідане.. і гріти теплим спогадом у холодні періоди життя…

Субота, 05 жовтня 2019

RUSLO #1

Рвемо русло річки. RUSLO #1 - це перша подія від нової формації молодих митців, на якій будуть представлені невідомі для широкої аудиторії автори. Художники, фотографи, поети, музиканти, перформери та інші авантюристи будуть дивувати публіку. Простіше? Буде двіж. Приходь. Побач. Закарбуй у пам'яті.Програма згодом.

Вівторок, 15 жовтня 2019

Виставка «Сучасний портрет 2019: Екологія»

Шоста спільна щорічна фотовиставка, присвячена розвитку портретного жанру фотографії, яка проводиться у фортечній галереї Бастіон. Мета щорічної спільної виставки «Сучасний Портрет» показати, як саме кожного року бачать портрет сучасні фотографи. Тому запрошуємо до участі!Тематика виставки цьогоріч — екологія. Під час перформансу спікер розповідатиме про проблематику ситуації, усі присутні побачать реальну картину проблеми екології у світі, Україні і, зокрема, Івано-Франківську, а також дізнаються, як запобігати загостренню ситуації, від чого потрібно відмовитися, а що навпаки почати робити.Умови реєстрації:⁃ тема: портрет, який висвітлює проблематику загрози екологічної катастрофи;⁃ участь безкоштовна;⁃ вік учасників 18+;⁃ територія — Україна;⁃ дедлайн подачі робіт: до 30.09;⁃ кількість робіт від одного фотографа: від 1 до 3;⁃ технічні характеристики фотографії: вертикальний портрет 3х4, формат jpg, розмір 60х90 см, роздільна здатність 300 dpi, кольоровий профіль sRGBРеєстрація за посиланням