Мистецькі заходи у Івано-Франківську

Дати:
Розділи:

Сьогодні, 23 лютого 2020

Виставка "Спадок" Михайла Стецика

Михайло Стецик, 1944-2019 рр., проживав у м. Івано-Франківську.Навчався у косівському училищі та львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва за спеціальністю художник декоративно-прикладного мистецтва. Учень художника Романа Сельського.Учасник багатьох виставок, автор численних робіт в публічних просторах міст Франківщини, зокрема барельєфу "Технічний прогрес Прикарпаття" на фасаді заводу "Промприлад". "Спадок - це великий знак питання для нас усіх . це Скарб , але бачимо з практики життя , що не всі дають з тим раду. постають питання : куди зникають з поля зору роботи наших франківських художників ? чи вони зберігаються в приватних колекціях чи знищуються ?? чи варто мати в місті Склад бездомних картин??? чи Дім перестарілих картин чи то Притулок речей з душею що відбувається , коли помирають колекціонери чи несе хтось хрест відповідальності за архівацію і обслуговування робіт , хто має знати що де ще зберігається чи варто надіятись на музеї чи їх треба переналаштовувати питання в повітря , тобто до нас - до друзів, чи не знайомих людей , тобто "шановна громадо, слухай сюда"- підказуйте, на чому ми стоїмо , чи є розуміння, ми подорослішали, є вапросікі ))) поки що цей проект - це збір інформації і думок експертів . ну і при цій нагоді запрошую рідних , близьких батька для оглядин малюнків . в часі життя він часто вам показував , я завжди то бачив . " Ярема СтецикКураторка виставки Лілія Гоголь.Дякуємо за сприяння в організації виставки родині Стециків.

Виставка "Космос Емми Андієвської"

4 лютого 2020 року о 17.00 запрошуємо на відкриття виставки творів з колекції Музею сучасного українського мистецтва Корсаків "Космос Емми Андієвської" в рамках культурно-мистецького проекту "Дифузія" (виставка триватиме до 28 лютого). У великій виставковій залі Музею мистецтв Прикарпаття буде представлено на огляд твори української художниці, письменниці, поетеси Емми АНДІЄВСЬКОЇ. Художниця працює у стилі сюрреалізму та герметизму, створила власний світ поетичних та художніх образів у високо індивідуальній манері.Більшу частину свого життя Андієвська провела поза Україною, проживаючи в Мюнхені та Нью-Йорку, і, хоча зростала у російськомовному середовищі, ще у дитячому віці усвідомила власну українську ідентичність й прийняла українську мову. Емма Андієвська є автором двадцяти дев'яти поетичних збірок, п'яти книжок короткої прози, трьох романів та понад дев'яти тисяч картин.

Виставка живопису Ірини Лоїк "Безмежжя"

«Безмежжя»У мене особливий потяг до неба. Обожнюю ранки, красиві заходи сонця, від якого на небі утворюються такі зефірні, райдужні, грайливі або смугасті перетини. Воно по-особливому дає спокій, або ж порив емоцій. Це те що завжди безмежне, нескінченне, вічне. На що завжди можна дивитись і воно не змінне в часі. Це те, у що можна глибоко вдивлятися, завдяки чому можна втонути в мріях, думках, бажаннях, фантазіях.Це те, що залишає теплі, солодкі, інколи мокрі і похмурі спогади в нашому житті. Воно завжди було, є і буде. Наше безмежне небо… Ірина ЛоїкІрина Лоїк- до 2012 р - грамоти у шкільних конкурсах;- закінчила «НУ ЛП»;- Дизайн бакалавр 2016 р;- Дизайн магістр 2018 р;Виставки:- 2014 р - участь у фонді для АТО - Львів (увійшла у трійку найдорожчих);- 2016 р - персональна виставка (м. Винники);- 2016 р - участь арт галереї «Оберіг» м. Львів;- 2016 р - виставка у Львівському обласному молодіжному центрі;- 2018 р - персональна виставка м. Львів (паб «Dr.Ink.Lvivbar»);- 2019 р - спільна виставка м. Київ, галерея «Spivakovska ART:EGO gallery»- 2019 р - персональна виставка URBAN бібліотека, м. Львів Авторські картини Ірини Лоїк знаходяться у приватних колекціях в країнах Європи.

Виставка живопису Катерини Коновки "З моря в гори"

Катерина Коновка народилася 28.09.1993 в с. Шевченкове, Кілійського р-ну, Одеської обл. Живопис любила зі школи і ще тоді зрозуміла, що хоче займатися цим усе життя. •Живе в Івано-Франківську, але родом з Одещини.• Захоплюється керамікою і флористикою. • Бакалавр Декоративно-прикладного мистецтва та етнодизайну• 2018 року брала участь в благодійному аукціоні Child Sponsorship Project “Hart” Canadian MissionЩо для вас море? А що гори? Море завжди було для мене домом. Гори - мрією. Море - легкістю. Гори - величчю. Продовжувати можна вічно... Живопис - для мене найкращий спосіб передавати емоції того, що я насправді вбачаю в звичних стихіях. Коли кожен мазок ти пишеш душею, а не фарбою. "З моря в гори". Саме так я бачу свою збірку картин, бо між питанням "море чи гори" відповіді ніколи не буде правильної. Катерина Коновка

Виставка живопису Сергія Захарова "Адаптер реальності"

Моя творчість, як будь-якого художника не може вміститися в обмежений опис єдиної концепції. Ідеї та образи, які приходять ззовні, настільки глибокі і різноманітні, що вираз їх в найменшому (для зручності висловлювання, можна назвати відсотковому відношенні) будемо вважати вже удачею. Безодня сенсів від справжнісінької реальної реальності, які художник може передати через свої роботи, лише повертає глядача до вихідної точки сприйняття світу. Ми в масі своїй позбулися змоги бачити цей світ, цю чисту, дзвінку реальність, втративши незатьмареність, відкритість сприйняття дитини. Викривленість цього погляду, що проходить через шари побутових, соціальних потреб, виправляє побачення з мистецтвом і супроводжується дивним ефектом захоплення від дотику з чимось справжнім.» Сергій Захаров.

Виставка живопису Галини Петрової "Замріяне"

Відкриття 18 лютого о 16:00 год.   "Життя сповнене пошуками, подорожами і самовдосконаленням. Неймовірна краса навколишнього світу, природи та її кольорів захоплює подих. Любов і пристрасть - сенс життя. Все це надихає на творчість, на життя". Галина Петрова - випускниця Львівського Державного Інституту фізичноі культури. Організація виставок українських художників у Лондоні поступово привела до навчання живопису в лондонській студії Ольги Браун. Роботи Галини сповнені кольору та оптимізму. Вона використовує мастихін для створення яскравих пейзажів, красивих квітів і абстрактних композицій. Її картини - вільні, енергійні з магічними кольоровими комбінаціями і цікавими текстурами, наповненими атмосферним світлом. Картини художниці, як живописні так і вишиті, знаходяться в приватних колекціях в Україні, Італії, США, Швеції, Іспанії, Англії, Литви, Франції, Словенії, Таіті та Росії.

Фотовиставка Лілії Сенів "Казкові сни новонароджених"

Мене звати Лілія Сенів, я мама трьох чудесних діточок. Діти – це наша найбільша потіха та найкращий подарунок від Бога. Поряд із ними щодня ми відчуваємо цілий вир емоцій та почуттів. Вони веселять, надихають та роблять нас по-справжньому щасливими. Напевне, у кожного з нас є миті, які хочеться переживати знову і знову, зупинивши такий швидкоплинний час. Саме тому фотографія набуває зараз сімейної цінності. Зйомка новонароджених – це мрія, яка стала реальністю. З 2017 року я почала займатися улюбленою справою. Пройшла навчання у кращих фахівців, прослуховувала лекції неонатологів, педіатрів, консультантів з грудного вигодовування. Зйомка новонароджених – це, перш за все, безпека та комфорт немовлят, а вже потім безцінний спогад на все життя. За свою практику я відзняла більше 140 неймовірних малюків. Кожна фотосесія це надзвичайно відповідальний, хвилюючий та захоплюючий процес. А результат завжди однаковий – щасливі обличчя батьків, рідних та близьких.Метою виставки є популяризація цього виду зйомки, показати усю чарівність новонароджених діток та цінність, унікальність таких кадрів. Адже часто через рутину, метушню та нові обов’язки ми пропускаємо найніжніший період своїх крихіток. Я обожнюю діток та щаслива, що можу допомогти зробити найсолодший спогад про перші дні нового життя!

Виставка живопису Наталі Білик "Вершини і глибини"

В середу 19 лютого, о 17.00, в івано-франківському Центрі сучасного мистецтва, відбудеться відкриття виставки живопису івано-франківської художниці Наталі Білик «Вершини і глибини».У галереї будуть представлено 32 полотна створених авторкою переважно впродовж минулих двох років. Ця серія робіт про матеріальні і духовні аспекти двох векторів – глибини і висоти, їх різних проявів, алегорій та асоціацій. «Ідеї цих робіт не виникнули за 1 день… ці роботи є моїм нутром , вираженням моїх поглядів і моєї власної філософії» - говорить Наталя Білик.Глядачі можуть побачити як пейзажі так і декоративні композиції, в тому числі фігуративні роботи. Окрім філософських тлумачень, ця серія характерна вже впізнаваною пластичною мовою франківської мисткині, з її опрацьованими фактурами, структурованістю та особливим колоритом.Художниця працює в техніці олійного живопису, використовуючи також і авторські техніки, щоб якомога якісніше передати задум в роботі і технічно матеріалізувати ідеї про красу природи , живих створінь, міфічних і духовних істот…Експозиція триватиме впродовж трьох тижнів, галерея знаходиться за адресою: Івано-Франківськ, Марійки Підгірянки, 23 (вхід з боку В.Стефаника)

Завтра, 24 лютого 2020

Промприлад. Підсніжники

Суть події : на великій чорній стіні галереї Детектор , де зараз ще висить багато картин , з‘являться білі плями будівельної естетики. ( фото обкладинки тільки схематично показує) Очікується як гарний дикуватий фон для фотографування. Триватиме ця краса тільки в понеділок з обіду до вечора. Професійні фоти будуть з 18 до 19 год від Медіалабу . Зранку закатуєм в чорний Запрошуємо скористатись цим . Розмір стіни приблизно 600 на 459 см . тобто повністю забере фон . Бажаємо вам кайфових фотографій . Живіть довго і радісно !!Цю стіну можна буде назвати прищами , антидалматинцями чи вітрянкою . Ми ж називаємо Підсніжниками ) ! Всім цілюнки

Четвер, 27 лютого 2020

Виставка-конкурс «Стрітенська мозаїка»

Івано-Франківський міський центр дитячої та юнацької творчості за підтримки Департаменту освіти та науки щорічно в лютому місяці проводить виставку-конкурс з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Стрітенська мозаїка». Для участі у виставці запрошуються здобувачі освіти (вихованці та учні гуртків та студій) закладів загальної середньої та позашкільної освіти. 

Презентація книги Оксани Пасіцької

У читальному залі ім. проф. Б. Гаврилишина відбудеться презентація книги Оксани Пасіцької "Львівський Манчестер і Галицька Каліфорнія" (соціально-економічна діяльність українців Галичини (20-30-ті роки ХХ ст.).    

Фотовиставка "Почуй мене"

Фотовиставка "Почуй мене" присвячена річниці громадської організації "ГЛУХОТА НЕ ВИРОК" . Будуть виставлені фото дітей - носіїв кохлеарних імплантів та слухових апаратів. Відкриття фотовиставки відбудеться 28 лютого о 14.00год. Запрошуємо ВСІХ бажаючих відвідати наш захід!

Оля Федорова. Виставка "Тримай в собі, не кажи нікому"

Відкриття 27 лютого о 18:00.Запрошуємо на зустріч з художницею, на якій зможете дізнатись більше про проєкт та художні практики Олі Федорової.«Тримай в собі, не кажи нікому» — цьому ми навчені з дитинства. Але замовчування проблеми лише її поглиблює. Є речі, які ти дуже хочеш сказати. Те, що не дає тобі спокою й отруює існування. З часом настільки, що стає нестерпно, хочеться покликати на допомогу. Ти вже наважуєшся, вже починаєш розмову, майже говориш. Але страх розчарувати, бути знеціненим чи засмутити близьку людину, зупиняє тебе. І ти замовкаєш, видаляєш, стираєш свої слова. Та це стирання залишає жахливі сліди.З допомогою текстових практик я порушую своє власне мовчання, стараючись чесно писати про те, що відчуваю, що мене непокоїть, дратує, засмучує, чого я соромлюся і чого боюся. Я застосовую метод текстових афірмацій - написання повторюваних стверджувальних формул - як засіб медитації, терапії, та крім того як спосіб висловлювання і запрошення до коммунікації там, де зазвичай прийнято мовчати.» Оля ФедороваНародилася 1994 року в Харкові.Навчалася в харківській Державній академії дизайну та мистецтв.Лауреатка фестивалю сучасного мистецтва «Non Stop MediaVIII» (2016); фіналістка конкурсу молодих українських художниківМУХІ 2017; фіналістка (2016) та переможниця (2017) конкурсусучасного візуального мистецтва ім. Натана Альтмана; учасницяДругої бієннале молодого мистецтва України (Харків, 2019).

Презентація поетичної збірки Юрка Космини «Котлети з ведмедя»
27.02.2020 18:30

Книгарня «Є» та видавництво «Люта справа» запрошують на презентацію поетичної збірки Юрка Космини «Котлети з ведмедя», що відбудеться за участю автора. Модератор – Богдан Кирста.Юрко Космина — поет-фехтувальник, сміливий і елегантний, часом різкий у своїй дотепності, часом дотепний у різкості. Він розбирається із суперником віртуозно, встромляючи вістря своїх дотепів точно й виважено, при цьому ще й посміхаючись до захопленої публіки.«Котлети з ведмедя» — збірка політичної сатири, у якій дісталося всім політикам та медійним персонам, які того заслужили. Крім того, це ще й підручник з найновітшої історії України. Тут ви можете побачити інфоприводи, про які лише нещодавно писали у Фейсбуці, та невмирущу мемологічно-політичну класику.Увага! Книга містить ненормативну лексику. Бажане вікове обмеження — 18+. Вхід вільний.

Творча зустріч з Василем Добрянським

Борис Крамер - нове ім'я в детективній прозі України.

Субота, 29 лютого 2020

Виставка "Людино-години"
29.02.2020 19:00
вул. Січових Стрільців, 15 (Асортиментна кімната)

Виставка Юлі РусилоЛюдино-година – це одиниця обліку буденності, в якій психологічний та фізичний стан завжди змінні та не завжди гласні. Ми засинаємо і прокидаємось, з нами щось стається, а чогось не стається. Якісь речі ми вносимо в архів пам*яті, ніби ставимо на полицю, а якісь пролітають мимо, але так само формують.“Людино-година” як візуальний проект – це начерки до споглядання за зовнішнім і внутрішнім у сучасному місті. Це споглядання є неспішним, свідомо усамітненим та свідомо “неважливим” - або ж таким, яке не претендує на унікальність мистецького висловлювання. Іронічно, але саме це “само-усереднення” й робить процес іншим, ніж більш звиклий фокус мистецтва на радикальному досвіді як передумові катарсису. Іронічно, але саме це медитативне “безцільне” споглядання оголює транзитні точки між зовнішнім та внутрішнім й запрошує до подальшого занурення в природу речей та людей, в природу буденності. Колекція неважливих моментів та предметів, звуків та деформацій, які тут вихоплені з буденності та зафіксовані в графіці і скануваннях. Серії робіт подібні до архівації усередненої реальності. Фіксація цієї реальності та перенесення у художнє поле – та точка входу, після якої ірраціональне стає можливим.

Люто АРТ/ Творчі Посиденькі
29.02.2020 13:00 $ 300 - 1100 грн

Запрошую на творчі посиденьки: будемо творити свою унікальну реальність. Адже, кожний з нас - це Дар життя. Таланти, ресурси, дари - це енергія і можливості і Всесвіт зацікавлений в тому, щоб ваша енергія і можливості були реалізовані. Щоб Ви примножували щастя, благо, любов. Світ знає цінність дарунків. А чи знаєте цю цінність Ви? Чи вмієте нею користуватися? Я разом з Вами хочу створювати, проявляти, відкривати можливості і стани у вигляді - прийняття, любові, здатності в простому побачити дивовижне. Тому, перше заняття Вже відбудеться 01.02.2020!   План такий: Малюємо багато і натхненно з темою "Що приведе мене до моїх ресурсів і дарів? Стратегії, які дозволять вийти за рамки звичного". 08.02.2020 р. - Що важливо прийняти в своєму житті? Що намагається проЯвитися через ВАС? Як ви реалізовуєтеся у власних цілях, стосунках, бажаннях? Біжутерапія стане нам провідником на цьому шляху -  будемо створювати свій амулет/оберіг, дотикаючись і взаємодіючи з камінчиками, символами ключів. Відповідаємо собі на запитання: Який дар я хочу повернути в своє життя?" 15.02.2020 р. - Техніки правопівкульного малювання. Що допомагає нам рухатися по життю? Шукаємо свої способи пересування в просторі життя. 22.02.2020 р. - Техніка малювання на воді-Ебру. Що нас наповнює? Створюємо свої історії. 29.02.2020 р. -  на завершення дивовижна практика Soul колаж -  "Колаж душі": створення архетипічних образів через створення колажу з журнальних вирізок і перетворення їх в колоду карт, яка буде зображувати різні аспекти особистості творця. Тому, кому відгукуються теми і хто готовий поринути в цей дивовижний Процес, записуйтеся! Кількість місць обмежена!Вартість курсу 1100 грн. за 5 занять. Вартість одноразового відвідування 300 грн. Усі матеріали включені у вартість! Передоплата є обов'язковою умовою участі у розмірі 50 % від загальної вартості і не повертається в разі, якщо ви передумали!

Неділя, 01 березня 2020

Art.Перезавантаження

Постійні стреси на роботі, проблеми в особистому житті, безліч непорозумінь чи кілька конфліктів — все це може привести до несмертельної, проте дуже шкідливої хвороби, що вражає весь організм СИНДРОМ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ.Звучить як вирок? Наврядчи, адже багато фахівців впевнено стверджують, що ця недуга виліковується. А найкращою таблеткою є творчістьАле що робити, коли вигорання зовсім НЕ емоційне, а творче? Які сиропи приймати тоді? Навпаки шукати нові враження?Уважно читайте нижче Якщо ви:- більше не вірите у свій талант чи здібності;- не мотивовані творити;- відчуваєте відразу до улюбленої раніше справи;- спустошені і знесилені;- слово "натхнення" асоціюєте лише зі спогадами...Тоді варто бити на сполох, адже, можливо, ви творчо "перегоріли"Коли перегорає лампочка, ми вкручуємо нову. Але для даної ситуації маємо інший вихід — Art.Перезавантаження.Лекція від художника, який знає спосіб вирішення проблеми і зможе дати справді корисні поради, щоб "видужати".

П`ятниця, 06 березня 2020

75-річчя Івано-Франківського театру ляльок

Знову весна, і в нас ювілей –Ляльки, і театр вже чекають гостей!Квітами килим червоний встеля –Сцена героїв своїх прославля!Так, саме в цей день, 6 березня Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки відзначає своє День народження - 75 років від дня створення! У день святкування на сцені театру будуть представлені уривки з вистав, пісні найспівочіших акторів, вітання гостей та поціновувачів театру ляльок!НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ! НЕ ПРОПУСТІТЬ МИСТЕЦЬКУ ПОДІЮ НАШОГО ТЕАТРУ!