Замки Тернопілля (Теребовля, Скалат, Микулинці, Бережани)

Замки Тернопілля (Теребовля, Скалат, Микулинці, Бережани) - фото
Дата події: 18 серпня 2019
Дата події: 1 вересня 2019
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Замки Тернопільщини — укріплені осідки володарів, що служили одночасно за житло й фортецю; виникли в середньовіччі для захисту перед ворожими нападами.
Прототипами замків в Україні були міста-фортеці, переважно рублені (дерев'яні), рідше — муровані, що їх будували князі у 10-12 ст. з метою оборони, зокрема на пограниччі з кочовиками і Польщею. У 13 ст.після того, як Київська держава занепала й Україну спустошили татари, військово-політичні осередки перемістилися на західноукраїнські землі.
Для охорони Галицько-Волинської держави князі (головним чином Данило Романович) відновлювали і будували численні городи — зокрема, Данилів, Кременець та ін. Постійна загроза стала вирішальною у спорудженні на території сучасної Тернопільщини їх захисного поясу, переважно вздовж річок Дністер, Збруч, Серет, Нічлава, Стрипа, Золота Липа.
Замки, крім зовнішньої загрози, рятували власників і від внутрішніх ворогів — повсталих селян і міщан, сусідів-феодалів. Тільки на території сучасної Тернопільської області замків було понад 100. Спочатку їх будували з дерева (дубові колод), вони були недовговічні (легко займалися), тому донині не зберігся жодний із замків раннього середньовіччя.
Деталі та запис за нижчевказаними телефонами.
 
Перегляди 15

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук