Grzegorz Pleszynski. Перформенс у місті Івано-Франківськ

Grzegorz Pleszynski. Перформенс - фото
Дата події: 27 липня 2019
Початок: 17:00 год.
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Наш гість -- Ґжеґож Плешинський (Бидґощ -- Берлін)

Плешинський поєднує звуки з кольорами і візуальними формами. Він каже, що фарба, спливаючи, триває в часі, як звук, і його картини часто стають партитурами для музичних композицій… та навпаки. Звуки він видобуває з двох труб, які сконструйовано з паливних шлангів, кухонних лійок та мундштуків. В його музиці можна почути голоси диких тварин. Його так само надихає відлуння кораблів, що кидають якір у затоках, нічні сталеливарні заводи та сповнені рухом перехрестя. Щоб творити звук, він часто вдається до відеообразів.

Плешинський пише: Найважливіше для мене – дійти до джерел пізнання через мистецтво. Мене цікавить, яким чином культура, що в ній ми живемо, пригнічує мене та інших. Колись культури більшою мірою пригнічували людську особу, нині ж, здавалось би, цього тиску поменшало. А може, це відчуття хибне? Я шукаю ці накинуті культурою «шкаралущі» або ту легесеньку «пудру», що нею посипають нашу природу. Намагаюся розкрити механізм, який це уможливлює. Треба виокремити, що в цьому пригніченні є обов’язкове, й чого можемо позбутись як зайвого баласту, пов’язаного, наприклад, із традицією, а часом із надто різким прогресом.

Плешинський – автор шістьох музичних альбомів. Зрежисував і створив музику до трьох оперних спектаклів з елементами перформенсу.
Перегляди 22

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук