Робітники невидимої праці \\\ Сеанс Міського Сканування у місті Івано-Франківськ

Робітники невидимої праці \\\ Сеанс Міського Сканування - фото
Дата події: 13 липня 2019
Місце проведення: вул. Юності, 12 (Завод "Пресмаш")
Початок: 15:00 год.
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Проект “Робітники НЕ ВИДИМОЇ праці” Dana Kosmina розповідає про ще не заархівовану історію заводу “Пресмаш”, одного з найпотужніших індустріальних об’єктів України в минулому.

На території “Пресмаш”, як і на інших подібних заводах, існує “кімната-музей історії заводу”, де представлено ключові події від його заснування у 1972 році. У
пресмашівській кімнаті, відкриття якої схоже на відкриття гробниці через шар пилу, хронологія обривається ще на пізніх 90-х роках. Натомість від тих часів підприємство встигло пережити як і блискучі злети, так і безповоротні падіння. Проект досліджує різнобічні джерела, які продовжують і завершують вже існуючу експозицію у “кімнаті-музеї історії заводу”.

Окрім історії заводу як стратегічної одиниці, це також історія тисячі робітників та їх праці, яка сьогодні приречена на невидимість. Матеріальні продукти цієї праці відходять у забуття разом з гігантами промисловостей.

Натомість, зростаюче покоління, зачароване бентежною естетикою великомасштабних решток індустрій, сьогодні надає друге дихання цим закинутим приміщенням. Звуки техно вже не від верстатів, а від колонок наповнюють ангари, зміна новоприбулих працівників так само виснажливо довга, а ось продукти праці від матеріальних перейшли у форму духовних.

Тож з одного боку назва виставки рефлексує на історично-політичний аспект закинутих індустрій, а з іншого виявляє феномен нового техно-подиху. В обох цих випадках об’єднуючим фактором є сучасна НЕ ВИДИМІСТЬ праці.

Дослідницький проект :
Авторка проекту : Dana Kosmina
Кураторка : Anna Potyomkina

Відео робота “ Танці на кістках”
Авторка ідеї та текстів : Дана Косміна
Музика : Володимир Гнатенко
Оператор, Монтажер відео : Андрій Сидорук

Виставка триватиме один день 13.07.2019 з 15:00 до 19:00,
вхід через головний фасад.

Транспорт :
2-й тролейбус до зупинки “Пресмаш” 
Орендовані автобуси відправлятимуться о 15:00 та 17:00 від зупинки біля академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка (вулиця Незалежності, 42, Івано-Франківськ)


Міжнародний урбаністичний фестиваль «Сеанс міського сканування ‘19» реалізується лабораторією MetaLab за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна), програми “Знакові події для української культури” Український культурний фонд, програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом, та підтриманий посольством США в Україні (USA Embassy).
Перегляди 12

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук