Бранч з митцем "Сошенко, 33" у місті Івано-Франківськ

 Бранч з митцем "Сошенко, 33" - фото
Дата події: 15 червня 2019
Місце проведення:
Початок: 12:00 год.
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
В рамках фестивалю Сеанс Міського Сканування / City Scanning Session ми розпочинаємо серію бранчів із митцями. Анна Сороковая та Тарас Ковач розкажуть про досвід партисипації у контексті діяльності Сошенко 33, а також про історію цього місця.

Сошенко, 33 - творчі майстерні післядипломної освіти Національної академії образотворчих мистецтв. Це двоповерховий особняк 1949 року на північній околиці Києва, у якому ще з радянських часів були творчі студії для молодих художників - випускників художніх вузів.

І хоча майстерні були частиною радянської офіційної художньої системи, завдяки низці умов - складності контролю з боку влади та їх периферійному розташуванню - це місце ставало простором неформальної комунікації та експериментів.

У 2012 році з’явилися плани нелегальної забудови території майстерень, що стало імпульсом для формування місцевої спільноти. Завдяки організованій кампанії, забудова не відбулася, а будинок отримав статус пам’ятки. На Сошенко, 33 були художні виставки, воркшопи та обговорення, а також проект в рамках Київської бієнале сучасного мистецтва 2015 “Київська школа” та резиденції за програмою SWAP:UK/Ukraine.

У 2017 році Сошенко 33, як колектив художників та альтернативний простір став частиною виставки documenta 14 у Касселі. У 2018 на території майстерень відбулась Літня архітектурна школа.

Художники Анна Сороковая та Тарас Ковач з 2012 року займаються збереженням та розвитком творчих майстерень на Сошенко, 33 у Києві.
Перегляди 11

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук