Галицький слід у театрі Садовського: розмова з Г. Веселовською у місті Івано-Франківськ

Галицький слід у театрі Садовського: розмова з Г. Веселовською - фото
Дата події: 5 травня 2019
Початок: 14:00 год.
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
У рамках фестивалю Карпатський Простір Видавництво «Темпора» і Національна спілка театральних діячів України запрошують на розмову про галичан на сцені та за лаштунками київського театру Миколи Садовського. Захід відбудеться з нагоди виходу книжки Ганни Веселовської «Театр Миколи Садовського (1907–1920)».
Перш ніж втілити ідею заснування першого стаціонарного українського театру в Києві, Микола Садовський здобував режисерський досвід у театрі товариства «Руська бесіда» у Львові. З Галичини походили чимало акторів його трупи. Саме на запрошення Садовського приїхав до Києва 19-літній Лесь Курбас. Деякі вистави спершу проходили «апробацію» у галицького глядача, а потому здобували сценічне втілення на київських підмостках у Троїцькому народному домі.
Із початком революційних подій трупа Миколи Садовського вирушила на захід України. У квітні 1919 р. митець планував розпочати вистави у Станіславі – тодішній столиці ЗУНР, однак цього так і не сталося, бо всі театральні приміщення виявилися орендованими.
У листах до колеги та приятеля Миколи Миленка Садовський наводить лайфхак, як отримати у Львові паспорт у неспокійному 1921 році. Цей епістолярій, а також листи до сина Миколи Миколайовича Тобілевича, опубліковано у книжці «Театр Миколи Садовського (1907–1920)».
Ганна Веселовська – театрознавиця, доктор мистецтвознавства, дослідниця українського театрального модерну.
Модерує Ольга Петренко - редакторка видавництва «Темпора».

Телефон: +38 (094) 928-31-41

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук