Презентація автобіографії Соми Морґенштерна у місті Івано-Франківськ

Презентація автобіографії Соми Морґенштерна - фото
Дата події: 15 березня 2019
Початок: 18:00 год.
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
15 березня у Підземному Переході Ваґабундо (вул. Пилипа Орлика, 7) презентують українське видання книжки письменника, журналіста і музичного критика Соми Морґенштерна (1890–1976) «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» (переклад Галини Петросаняк). Про книжку та особистість Соми Морґенштерна спілкуватимуться Halyna Petrosanyak та Юрій Андрухович. Початок о 18:00.

«В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» – це автобіографія Соми Морґенштерна, що охоплює його дитячі та юнацькі роки (приблизно кінець ХІХ століття – 1914 рік). Тлом цієї книжки є сільське середовище Поділля в кінці ХIX – на початку ХХ століть, а також життя Тернополя поч. ХХ століття. Це сповнені любові, мудрості й гумору історії, головними героями яких є родичі й односельчани автора: українці, євреї, поляки. Це розповіді про великі й дрібні події того часу, які будуть цікавими не лише історикам, краєзнавцям, а й широкому колу читачів. І, звісно, книга Соми Морґенштерна не залишить байдужими шанувальників творчості Мартіна Поллака, адже стане своєрідним і дуже органічним доповненням до книжок австрійського автора «Цісар Америки» та «До Галичини». А поряд з «Катериною» Агарона Аппельфельда книжка Соми Морґенштерна представить ще один єврейський кут зору на Україну, українців, українську культуру та євреїв в Україні.

Видання здійснено за підтримки Державної канцелярії Австрійської Республіки, Фонду майбутнього Австрійської Республіки, Представництва Австрійської служби академічного обміну (м. Львів). 11, 12, 15 березня в Чернівцях, Тернополі та Івано-Франківську заплановано кілька заходів, присвячених Сомі Морґенштерну та українському виданню його автобіографії, що відбудуться за підтримки Австрійського культурного форуму.

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук