Конференція "Станиславів та Станиславівщина в 1918-1923 рр. Політика - Військо - Господарство - Адміністрація” у місті Івано-Франківськ

Конференція "Станиславів та Станиславівщина в 1918-1923 рр. Політика - Військо - Господарство - Адміністрація” - фото
Дата початку: 7 вересня 2018
Дата кінця: 9 вересня 2018
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Історія Станиславова та Станиславівщини разом з народами, що тут проживали, належить до не до кінця вивчених сторінок історії. Сталася це через ряд причин, зокрема і те, що десятиліттями після 1945 року було заборонено говорити правду, або необхідність дотримуватися накинутого зверху ідеологічно заангажованого наративу.

Цього року виповнюється 100 років від проголошення Західно-Української Народної Республіки та відновлення незалежності Польщі, що є добрим приводом для розмови про польсько-українські відносини не лише на міждержавному, але і регіональному рівні. Припускаємо, саме такий підхід до теми дасть можливість віднайти і позитивні моменти у тодішній спільній історії. Однак, конференція буде стосуватися справ не тільки українців та поляків, адже Станиславів та його регіон населяли тоді також представники і інших народів, зокрема євреїв, німців та вірмен.

Станиславів та Станиславівщина багато пережили в період Великої війни. Фронти, що часто переходили цими землями, і період окупації значною мірою зруйнували колишню гармонію повсякденного життя та місцеве господарство. Наслідки цих подій відчувалися ще довгі роки.

Метою конференції є спроба окреслення політичної і господарчої ситуації міста та регіону в період від закінчення І світової війни у 1918 р. до офіційного визнання в 1923 р. цих теренів Радою Амбасадорів як таких, що входять в склад ІІ Речі Посполитої. З огляду на факт, що ряд політичних подій потягнули за собою інші зміни, то в сферу дискусії потрапляють такі аспекти як військо, управління, культура та ін.

Запрошуються: науковці, дослідники, журналісти, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, бібліотекарі – усі зацікавлені, котрим не байдужа історія давнього Станиславова та Станиславівщини.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук