Виставка живопису Марти Пітчук "Мотанка" у місті Івано-Франківськ

Виставка живопису Марти Пітчук "Мотанка" - фото
Дата початку: 15 червня 2018
Дата кінця: 2 липня 2018
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Лялька-мотанка – прадавній український оберіг, який мотали матері для своїх дітей, вкладаючи в нього теплоту і турботу. У картинах показано, як нежива лялька попередніх століть перетікає у сьогодення і зливається в одне ціле з реально існуючою жінкою з плоті і крові. Жива Мотанка уже не предмет, а особистість зі своїм характером, думками і поглядами, вона втілення минулого, що ожило.
Цікавим є той факт, що художниця, працюючи над образом Мотанки, повністю прописує її портрет, деталізує кожну рису обличчя, а вже потім закриває його нитками. Це робиться для того, щоб Мотанка мала душу. Вона стає не лише красивим зображенням, а й глибоким образом з власними думками, емоціями і переживаннями. Якщо придивитися уважніше, можна помітити з-під ниток погляд жінки, яка знаходиться у середині картини під шаром фарби.
Мазки картин крутяться циклічно, нагадуючи спосіб мотання оберегу, а також додають зображенню динаміки, як вир засмоктують погляд глядача у середину картини.
Роботи здебільшого виконані на темному фоні, який якнайкраще передає глибину, створює таємничу атмосферу. Мерехтливе освітлення, наче від свічки чи гасової лампи, створює відчуття інтимності, наче ви знаходитеся з Мотанкою лише вдвох.
У картинах зображені елементи українського строю, але не ті, до яких ми звикли, а давно забуті. Автор опрацьовує кожен етнічний регіон, намагаючись знайти у ньому щось особливе.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук