Виставка "Saudavita" Брайана Фернандеса-Халлорана у місті Івано-Франківськ

Виставка "Saudavita" Брайана Фернандеса-Халлорана - фото
Дата початку: 14 червня 2018
Дата кінця: 17 червня 2018
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
"У майбутньому з'явиться слово для конкретного різновиду ностальгії, котрий ми відчуваємо до живих речей". Космонавт Скотт Келлі, “Витривалість”, 2017 рік

Коли Скотт Келлі зробив це твердження, він був дуже правий, адже таке слово вигадали вже за три роки. Можливо, він також міг би передбачити виникнення афастів – винаходу, що використовує гравітацію земної кулі, щоб відправляти об’єкти з Землі в космос. І також він міг би допустити, що Сполучені Штати стануть використовувати цю космічну технологію для дуже практичних цілей - а саме, для транспортування сміття Нью-Йорку на орбіту Місяця, навіть закриваючи очі на похибку в 83 секунди в цій процедурі. Але Келлі навряд чи міг навіть уявити, що хтось використає цю помилку у плануванні, аби відправитись на Місяць разом з купою сміття, вдягнувши лише домашній космічний костюм. І не міг собі уявити, шо цей анонімний правопорушник (або ж художник, який зробить першу митецьку резиденцію на Місяці) назве себе Афастронавтом та зніме цілу серію відео протягом своєї пригоди.

Художник Брайан Фернандес-Халлоран (Brian Fernandes-Halloran) сортує відео-кадри, зняті Афастронавтом, та поєднує їх з відео, зробленими безпілотниками, відправиленими на Місяць, аби схопити Афастронавта. Те, що вийшло з цього митецького задуму - це суміш відео поеми та серії скульптур, виготовлених зі сміття, яке було знайдене на Місяці.

У цій відео-документації Афастронавт говорить про свою тугу за Землею як за живою планетою. Він відповідає на запит Скотта Келлі та вигадує слово Saudavita, яке означає ностальгію або тугу за живим. Можна сказати, що всі твори, представлені в цій оді живій планеті є різними формами Saudavita. Сам термін поєднує в собі португальське слово "saudade " (універсальний термін, що використовується для опису туги, потреби та ностальгії за коханою людиною або батьківщиною) і "vita" - латинське слово, що означає життя.

Художник (або ж анонімний правопорушник?), відповідальний за цю серію таємничих творів, при першій же нагоді втік. Наразі невідомо, чи він співпрацював з оператором військового безпілотника, наданим НАСА з метою здійснення його пошуку. Ми не можемо спитати його про проведений час на Місяці, але ми можемо посилатися на мистецтво, яке він створив. Ми також можемо сподіватися на те, що він колись може раптово з'явитися та виступити у своєму модифікованому домашньому скафандрі.

Виставка відбувається в рамках візуальної програми Porto Franko 2018 / Porto Franko | Візуал.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук