Вишивка в різних регіонах України у місті Івано-Франківськ

Вишивка в різних регіонах України - фото
Дата події: 14 березня 2020
Місце проведення:
Початок: 15:00 год.
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками. Вони відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками.
Наприклад, в Донецькій області полюбляли поєднання червоно-чорного кольору. Оздоблювали вишиванки мережкою та вирізуванням.

В Луганській області сорочку, переважно оздоблювали по нижньому краю плетеною "мережкою". Своєрідність вишивки закладена у багатоколірних орнаментах, виконаних дрібним хрестиком та півхрестиком, іноді грубою ниткою. Домінують геометричні та рослинно-геометричні візерунки. Тут сміливо поєднували червоний колір з блакитним.

Кримські татарки теж любили вишивати. Природно, що їхня вишивка відрізняється від більшості типових на материковій Україні. Важливими тут є контрасти (які можна побачити й на народному верхньому одязі). Вони часто використовують квітчасті орнаменти з ніжними кольорами, правильно підбираючи кожну квітку.

Вишивка Івано-Франківської області вважається найбагатшою в оздобленні та виконанні. Кольорову гаму застосовують різну, так як і орнаменти.

Вишивка відрізнялася не тільки з якого вона регіону. У кожному регіоні України жила певна етнічна група, яка мала притаманні своїй місцевості візерунки та традиції.

А Ви знаєте скільки етнічних груп в Україні, які види вишивки бувають і в чому різниця, чи мають значення орнаменти? Якщо ні, то чекаємо Вас в нашій міжкультурній майстерні. Навіть якщо так і Ви вмієте вишивати, то ми раді будемо знайомству з Вами.

Ведуча: Дарія Петречко, майстриня, голова правління обласного товариства "Бойківщина".

Участь в майстер-класі є безкоштовною і з обов’язковою реєстрацією для більш якісної організації заходу. Кількість місць обмежено.

Реєстрація за посиланням
Перегляди 10

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук