Лекція за програмою SPE DL у місті Івано-Франківськ

Лекція за програмою SPE DL - фото
Дата події: 18 листопада 2019
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі
Enhanced Oil Recovery (EOR) for Unconventional Reservoirs:
The Next Big Thing?

Підвищення нафтовилучення з нетрадиційних покладів: наступний великий «бум»?
Величезний потенціал нетрадиційних покладів вуглеводнів був розкритий в останні десятиліття завдяки впровадженню горизонтального буріння та багатостадійних ГРП. Однак низькі коефіцієнти нафтовилучення з таких покладів роблять їх основними претендентами на впровадження методів підвищення нафтовилучення. Накопичений світовий досвід лабораторних та аналітичних досліджень дозволив впровадити ряд пілотних проектів, які були реалізовані щонайменше у чотирьох басейнах, а на родовищах Bakken та Eagle Ford було проведено ряд польових випробувань витіснення нафти водою, розчинами ПАР та газом. Технологія Huff-n-puff виявилася дуже успішною на родовищі Eagle Ford, і сьогодні там відбувається повномасштабна розробка родовища з використанням цієї технології.
Оскільки більшість промислових випробувань було проведено в Північній Америці, в презентаціх наведені приклади здебільшого звідти. Проте під час лекції також буде розкрито потенціал України стосовно впровадження технології Huff-n-puff на родовищах з низькопроникними колекторами.
Довідково: Huff-n-puff – циклічний процес, при якому через свердловину нагнітають в пласт рідину для підвищення нафтовилучення і після періоду «просочування» цю ж свердловину переводять у видобувний фонд та продовжують видобуток нафти. Прикладами є циклічне нагнітання пари чи СО2.
Перегляди 9

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук